Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Mennyire természetes, hogy 2...

Mennyire természetes, hogy 2 hónappal egy műtétet nemigénylő külső bokatörés után még mindig dagad a bokám? Hogyan tovább foci?

Figyelt kérdés

Az április 29-i focimeccsen eltalálták a bokámat. Külboka törés lett a vége. 6 hét után, június 12-én levették a gipszet a lábamról. 10 fizioterápiát írt fel az orvos, ami tegnap letelt. A bokám már kisebb terhelésre (séta, bicajozás) bedagad és úgy megfájdul, hogy ráállni sem tudok.


Bokatörés után 2 hónappal ez természetes? Menjek el másik orvoshoz vele? A focit mikor kezdhetem újból? Július 10-én kezdődik az alapozás. Akkor már ott lehetek a társaimmal? Augusztus 21-én lesz a szokásos sportorvosi vizsgálatom. Jelenthet még akkor is problémát a bokám?



2023. jún. 24. 06:37
 1/4 anonim ***** válasza:
86%
A versenyport okán én azt ajánlanám, hogy keress fel egy másik ortopéd/ortopéd-traumatológust valamint egy gyógytornászt is. Sajnos akár természetesnek is mondható, mert lesorvadnak a gipsz alatt az izmaid és azoknak kell egy kis idő, hogy regenerálódjanak.
2023. jún. 24. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Barbados07

Biztos kell menned szakorvosi kontrollra is, hogy felmérjék a bokád állapotát. A szakorvos a fizioterapeuta szakvéleménye, a saját vizsgálatai valamint az általad elmondottak alapján fog dönteni, hogy szükséges-e vagy sem további fizioterápia. Az általad itt leírtak alapján kizártnak tartom, hogy ne az legyen a szakorvosi vélemény, hogy további (legalább) 5-10 fizioterápia ajánlott. Ahogy #1 is írta. A gipsz alatt az izmok lesorvadnak. Ahhoz, hogy azok ugyanolyanok vagy legalábbis megközelítőleg ugyanolyanok legyenek, mint a sérülés előtt voltak, ahhoz legalább ugyanannyi idő kellhet, mint amennyit gipszben volt a lábad. Sajnos ez belecsúszhat a sportorvosi vizsgálatba is. Ha belecsúszik, onnantól a sportorvos dönt arról, hogy "versenyezhet" vagy "nem versenyezhet" húzza alá. Amennyiben az utóbbit, akkor ugyan edzéseken részt vehetsz, de versenyeken (így korosztályos és felnőtt bajnokin, kupameccsen) nem. Már hogyha a játékvezető a szabályoknak megfelelően ellenőrzi a játékengedélyeket.


Amennyiben augusztus 21-én fennállnak a panaszok és ezeket a sportorvos is tapasztalja vagy esetleg harmadik fél (orvos) által nem tapasztalható módon vannak jelen és erről tájékoztatod, akkor esélyes, hogy a "nem versenyezhet" részt fogja aláhúzni, de akkor viszont 1-1,5 hónapon belülre visszafog hívni. Annyi idő alatt viszont majdhogynem biztos, hogy helyre fog jönni a bokád.


Tudom, hogy egy versenysportolónak a rémálma, a bizonytalanság. Most neked az a feladatod, hogy mindenben kövesd a kezelőorvosod, fizioterapeutád, gyógytornászod tanácsait és fölöslegesen te terheld túl a bokádat, hogy nehogy rásérülj.

2023. jún. 24. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
2023. jún. 25. 18:47
 4/4 A kérdező kommentje:
Sajnos rásérültem az alapsérülésre.
2023. júl. 1. 10:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!