Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Bokatörés! Mennyi idővel a...

Bokatörés! Mennyi idővel a sérülés után lehet visszatérni a kézilabdázáshoz? (többi lent)

Figyelt kérdés

Sajnos egy tábori hülyéskedésnek június 21-én az lett a vége, hogy eltört a bokám. Egész pontosan a külboka csontomból tört le egy viszonylag nagyobb darab, de szerencsére műteni nem kellett. A gipszet 6 hét után, pénteken (augusztus 4.) fogják levenni a lábamról.


Versenyszinten kézilabdázom nagyjából 5 éve. Rendszeresen futok és kerékpározok (még télen is). Sportba való visszatérés mikor lehetséges?


17F



2023. júl. 30. 21:34
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Sportorvoshoz is még mennem kell előtte. Remélhetőleg szeptember 19-re már rendbe jöhetek annyira, hogy a terhelés nem lesz akadály és a sportorvos is áttud engedni. (Eredetileg tegnapelőtt kellett volna menjek, de áttudtuk rakatni. Nem ingyen!)
2023. júl. 30. 21:36
 2/15 anonim ***** válasza:
megmondom a frankót de soká.Nekem k.urva soknak tűnt.Mikor eltort a kezem es mire ujra rendesen tudtam edzeni eltelt majdnem fél év.Rajtam 2hónapig giosz volt plusz 2hónap mire egyaltalán visszatér valami kinezete funkcioja normálisan,szoval sok.At kell allitani magad fejben ikyenkor.A legfontosabb a gyogyulas menete,tarts be mindent jarj utana a dolgoknak
2023. júl. 31. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Ha jól értem, akkor június 21-én történt a sérülésed, augusztus 4-én veszik le véglegesen a gipszet. Amennyiben gyógytorna és fizioterápia következik, márpedig valószínűleg így lesz, az legalább annyi idő, amennyit gipszben töltöttél. Sajnos előfordulhat, hogy nem lesz meg a kellő terhelhetőség a sportorvosi vizitig, így a "Nem alkalmas" részt húzhatja csak alá, mert ellenkező esetben a túl korai visszatéréssel a rásérülést kockáztatod.
2023. júl. 31. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
a lenyeg hogy ez az eved már rámegy
2023. júl. 31. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

#4

Az egész naptári évem egy júniusi bokatörésre? Nem jó előrejelzés! :(

2023. júl. 31. 16:25
 6/15 anonim ***** válasza:
sajnos igen én is mikor velem történt úgy voltam vele 6het gipsz oke túlélem aztán a 6ból 8 lett mert lassabban gyógyult a vártnál,szóval millió összetevőböl áll a dolog,utána újra megtanulni mozgatni a lemerevedett testrészeket,sajnos 5 hónapot biztos számolhatsz regenerációval együtt,én se nagyon hittem el mikor lattam hogy minden oldalon ilyeneket irnak,mondtam magamba hagyjuk mar leveszik en mar masnap edzek vele,nagy lofaszt!Mielobbi gyogyulast neked!
2023. júl. 31. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim válasza:
Az öcsém 1,5 hónapja szenved egy bokacsont-repedéssel kombinált szalagszakadással. Sajnos nem egyszerű az opció!
2023. júl. 31. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:

Kérdező!

Nyugodtan rászámolhatsz 4-5 hónapot is a teljes regenerációra. Az unokatesóm tavaly júniusban törte el a bokáját (tesióra; leugrott a bordásfalról) a teljes nyarat gipszben töltötte, mert nem úgy gyógyult, hogy számítottak rá. A gyógytora, ill. fizioterápia időtartama többnyire megegyezik a gipszben töltött idővel. A fiataloknál ez lehet rövidebb, de bárkinél előfordulhat, hogy a funkcionalitását nem úgy nyeri vissza, így hosszabb lesz. Ez történt az unokatesómnál is. Nála 4 héttel a gyógytorna megkezdése után, volt egy ellenőrző kontroll, majd 8 hét után egy újabb. Végül 10 hetet járt gyógytornára/fizioterápiára. Egy újabb szakorvosi kontroll, majd ne hagyjuk ki a sorból a sportorvost sem. Persze az edzést és a felkészülési mérkőzéseken lehet kockáztatni (szülők, edzők felelőssége, hogy kiskorú esetén engedik-e vagy sem), de nem biztos, hogy megéri. Hivatalos (szakszövetségi) mérkőzéseken úgy sem léphet pályára. Ráadásul 18 alattiként félévente alapon kötelező sportorvosi vizsgálat van, amit egy-egy hosszabb sérülés után is megéri megcsináltatni.


#7

Nem jó előjel számomra, amit írtál, mert sajnos nekem is hasonló problémám van vélhetően (bár 4 nappal a sérülés után sincs pontos diagnózis).

2023. aug. 2. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
amúgy nekem sokat segített előírt az orvos egy 30alkalmas fizioterápiát,na akkor majdbem infarktust kaptam 30 alkalom??még?mojdom magamba ha csak heti 2-3ra be tudol jutni basszus akkor is meg 10 het,szerencsere dolgozni se tudtam semmi dolgom nem volt tudtam is menni majd mindennap igy masfel honap alatt legyurtem es sokat segitett ilyen magneses szart tettek rám hogy segítse a gyógyulást mert nagyon nek akart forrni a csont,igazábol szkeptikus voltam meg nagy humbuknak találtam de ingyen volt illetve hat sztk-s dolog es mellette többször röntgeneztettem és szepen gyogyulasnak indult utana ahogy jartam jartam
2023. aug. 2. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim válasza:
Saját tapasztalatból mondom, hogy nagyon összetett dolog, szóval szerintem nyugodtan szánd a teljes regenerációdra ezt a félévet. Örülj neki, hogyha januártól tudsz úgy edzeni, hogy nem fog fájni a bokád.
2023. aug. 3. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!