Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » A rendes foci mennyiben...

A rendes foci mennyiben igényel más technikai tudást, mint a futsal?

Figyelt kérdés

Ezt úgy értem, pl ha én elkezdek futsalozni, akkor ha beraknak rendes focimeccsre, ott is jól tudok majd játszani? (Már ha alapból futsalon is jó vagyok)

Remélem érthető nagyjából.


Köszi.


2010. dec. 22. 14:48
 1/4 anonim ***** válasza:

A futsalhoz sokkal több technika és pontosság szükséges.Ha nagypályán focizol ott nem baj ha mondjuk labdaátvételnél elpattan a labda 2-3 méterre,de a futsalban baj.

Meg sztem a futsalhoz sokkal jobb kondi kell mint a nagypályához.

2010. dec. 22. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Hát sztm nem feltétlenül igaz hogy több kondi kell...mert tény hogy sokat kel mozogni üresbe meg hasonlók, de nagypályán én vagy szélsőt vagy középső középpályást játszok és ha nem mi uraljuk a meccset, akkor baromi sokat kell föl le szaladgálni.


A kérdésre válaszolva: Ha tényleg van érzéked a focihoz és futsalba is elég technikás vagy, akkor a nagy pálya nem okozhat gondot, maximum annyi, hogy nagyobb ívelések és lövések kellenek.( távolságra gondolok nem erőre) pl robinho és ronaldinho is futsalba kezdte....

2010. dec. 23. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

huh, akkor kezdem..

Nagypalyan tobb alkalmazhato forma, figura, jatek alkalmazhato. Attol fugg, hogy milyen poszton.. Kapuban jobban kell figyelned aszelekre, hamar le es fel kell erned.. Ejtesekkel isvigyaznod kell,de a kidobas veszelye nem fenyeget.. Magassagsem art, ha tobb.. Es persze a kirugas is gyakorolhato..

Ha vedo vagy, figyelned kell ra, hogy valaki maradjon hatul.. A becsuszas szabalyos modjait is gyakorold, es figyelj a lehetseges passzok megakadalyozasara.. Tobb teruletet kell szurnod, a vedekezesben nem eleg hatul az egy embeer.. Nagyobb erokell egy felszabaditashoz, es a hosszabb labdak levetelehez, amit a csatarnak szannak.. Ha szelen vagy vedo, sokkal gyorsabbnak kell lenned, mint a csatar, nem kerulhet ki sem kivulrol, sem belulrol..

Ha kozeppalyan vagy, ott nagy teruletet kell bejatszanod, de kevesebb sprint kell joval..

Ha csatar vagy esetleg, akkor arrafigyelj, hogy kevesebb lehetoseged vanegy kisebbpasszos jatekra, mint kispalyan.. Az iveleseket, passzokat jol kell kezelned, gyakori magas labdat konnyen levenni. Figyelj arra, hogy a vedo becsuszhat, erre iobentudj reagalni.

:)

De ha a futsal megy, a nagypalya sem okoz majd gondot :)

Sook sikert hozza :)

20/l

2010. dec. 25. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm.:)

Amúgy azért merült fel bennem, mert igazából a nagypálya valamivel jobban érdekel, csak amit találtam edzést, és nem tűnik rossznak, az futsal.

És ezért.:)

2010. dec. 25. 23:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!