Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Hogyan legyek jobb kapus?

Hogyan legyek jobb kapus?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 12 éves vagyok és focikapusként az a nagy problémám, hogy nagyon könnyen "leülök" a csatárokkal szemben. Tudom, hogy ilyen helyzetben gyakorlatilag semmi esélyem sincsen, ezért az edzőm szerint nem kell emiatt bánkódnom, de én mindenképp szeretnék ezen változtatni. Ha bármelyikőtöknek van valamilyen javaslata vagy tippje, hogyan háríthatnék egy 1v1 szituációt, nagyon hálás lennék! Előre is köszi!
2011. márc. 13. 18:00
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Gyakorlás kérdése
2011. márc. 13. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Egy a lényeg. Magabiztosan gyere ki. Ne félj kemény lenni.


Én úgy csinálom mindig, ha a srácokkal játszunk és kapus vagyok, hogy félelem nélkül rohadt magabiztosan rohanok ki és nem hátrálok meg. Ha kell elviszem a lábát is, de magabiztosan.


1-1 ben azt tudom ajánlani, hogy ismerd az ellenfél gyengéjét. Ha ismered a srácot akkor tud h jobb vagy bal lábas e és úgy fog mozogni és lőni.


1-1 ben mindig gyere ki, hiszen elbizonytalanodik ha meglát h jössz mint a gyorsvonat.


1-1 ben amúgy is nehéz minden kapusnak. esélyük sincs. de magabiztos legyél.


Ne habozz, ha elindultál kifele akkor már ne állj meg és menj vissza mert emelni fog. Ha amatőrként játszatok akkor a csatár 1-1 ben amúgy sem fog emelni vagy magasan lőni, így félhetőleg laposan, fél laposan fog lőni.


rem segítettem.


http://www.youtube.com/results?search_query=goalkeeper+train..


http://www.youtube.com/watch?v=pSFAcJfCmHc


http://www.youtube.com/watch?v=89pM7tXuyQU

2011. márc. 13. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Köszi, rengeteget segítettél!
2011. márc. 13. 19:54
 4/14 anonim ***** válasza:
ja és 18/f, tehát higgy nekem
2011. márc. 13. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
51%

Ja és a durvaság határait tartsd be. Ha elviszed a lábát akkor lehetőleg ne páros lábbal menj ki, mert akkor a lábát töröd ketté xd, de ha belevetődsz a labdába akkor is ne félj.


Légy magabiztos mint a nőknél!

2011. márc. 13. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Én is kapus vagyok, már több mint 5 éve védek. Én ilyen szituációban mindig a labdát nézem :D a határozottság és a magabiztosság a lényeg, nem szabad megtorpanni mert akkor biztosan belövi a labdát.
2011. márc. 13. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

http://www.youtube.com/watch?v=CzvNJfVSzvg


másfél percnél látod azt amit írtam

2011. márc. 14. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Vadmeggy ***** válasza:
Én ezt úgy szoktam csinálni, hogy mikor látom hogy 1v1 be jön valaki, akkor kimegyek elé és picit elkezdek hátrálni ahogy közelít, így felveszem a támadó ritmusát, majd mikor akciót akar végrehajtani akkor rámozdulok a labdára. Így nem tud egy egyszerű csellel "kiugratni".
2011. ápr. 22. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:

Oldalazva csússz be és légy magabiztos! Ha érzed, hogy ejteni fog, akkor pedig behajlított térdel (ugrásra készen) közeledj feléje! 4 éve védek, és eddig mindig bevált.

Amúgy 12/F, de jobb a koromnál, úgyhogy higgy nekem! Remélem segítettem!

2013. márc. 24. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
Ja, és ha nem érted, hogy miért kell kimenni... Azért, mert kissebb szögben tud lőni a csatár. 2v1-ben már ne csináld azokat amiket mondtam, hanem maradj a helyeden, mert le tudják passzolni és üres kapunál 99% hogy gól lesz
2013. márc. 24. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!