Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogyan erősítsek, hogy fittebb...

Hogyan erősítsek, hogy fittebb legyek és a közérzetem is jobb legyen? Vékony testalkatú vagyok.

Figyelt kérdés

Régebben fitebb voltam fizikailag, majd a gimnázium utolsó két éve óta semmit nem sportoltam. (Mindent a tanulásért, egyéb szellemi tevékenységért! "jelmondattal"). Ellustultam, és az izmaimon is látszik, hogy gyengültem. 4 fekvőtámasz után kifekszem. Régebben sokkal többet bírtam. Továbbá a futással is ugyanez a problémám, korábban sokat futottam, ma meg már ha picit futni kell(ene), hamar kifáradok, szúr az oldalam, stb.

Érzem, hogy gyengültem. Ami pedig még ehhez kapcsolódik, a közérzetem sem jó, ami szerintem a mozgás szegény életmód következménye.

Hogyan érjem el, hogy ismét fitebb legyek és a közérzetem is jobb legyen?

A futás, fekvőtámasz érdekelne.

Milyen technikával kezdjem újra ezeknek a gyakorlását?

25/L


2009. nov. 21. 12:23
 1/2 anonim ***** válasza:

Hát igen, a rossz magyar oktatás... nyugi, én is hasonló cipőben járok, teljesen megértelek. Én elég kötött izomzatú vagyok (ez annyiban szerencsésebb, hogy én két év nemsportolás után is elég jó fizikumban maradtam, mondjuk a futással persze nekem is bajaim voltak.) Én úgy orvosoltam magam, hogy elmentem a helyi boxegyesületbe sportolni. Tudom, nem hangzik valami csajosnak, de nagyon jól megmozgat, van futás, és sok olyan hasonló dolog, ami az állóképességedet edzi, és van erősítés is, ami az izmaidat növeszti. (Én nem lettem tőle egy szétgyúrt nő, sőt, sokat fogytam és karcsúsodtam, szóval ettől ne ijedj meg.) Szóval ajánlom, hogy keress fel valamilyen sportegyesületet, mert ha magadtól, otthon kezdesz el tornázni, az nem is olyan eredményes, meg hamar feladja az ember.

Egyébként fő a fokozatosság! Nem szabad túl gyorsan ugyanazt elvárni magadtól, szóval ha akkoriban 5 km-t futottál, most fuss mondjuk 500 m-t, vagy 1 km-t. Az is elég fárasztó lesz. Aztán mondjuk két hét múlva már fuss másfél km-t és így tovább. A másik, ami fontos,a rendszeresség. 25 évesen szerintem jól ismered magadat, és tudod, hogyha elhatározod magad, azt megteszed-e, vagy hamar feladod. Én társaságban sokkal szívesebben és könnyebben sportolok. Ha van párod, vagy jó barátnőd, akkor kérd meg, hogy menjenek el veled futni.

Ne hajtsd túl magad! Nagyon fontos. Ha nagyon belejössz a sportolásba, akkor is hetente legalább egy napot pihenj, hogy az izmaid felfrissüljenek.

Egyre hidegebb az idő, úgyhogy azt tanácsolom, ne igyál! Vigyél magaddal vizet, mert a folyadékpótlás fontos, de csak öblögess vele, mert hideg időben ivás közben nagyon súlyos tüdőgyulladást lehet kapni. Ha bent sportolsz, akkor is állj meg néha inni.

A fekvőtámasszal nekem az a problémám, hogy nagyon egyoldalú... csak a karjaidat meg a mellizmaid erősíti, de ott van még a többi testrészed is. Szerintem nézz körül, és vegyél olyan dvd-t vagy kazettát, ami tornagyakorlatokat mutat be (nem Norbi bácsira gondolok, mert ő ugrabugrál össze-vissza, hogy a sok súlyfelesleggel küzdő ember lefogyjon, neked viszont nem hiszem, hogy erre lenne szükséged.) Inkább Béres Alexandrát vagy Cindy Crawfordot ajánlom.

A rossz közérzetnek más is lehet az oka (egyébként egyetértek veled, ez tuti belejátszik), lehetsz vitaminhiányos is, ami így nem hangzik túl ijesztőnek, de hidd el, számos súlyos betegség oka a vitaminhiány. Ajánlom, hogy szedj sok C-vitamint (itt nem 50 mg-ra gondolok, hanem úgy 3000 mg-ra. Nyugi, nem lesz tőle semmi bajod, a felesleget kipisiled majd ;) ), igyál gyógyteákat (ami nem okozhat kárt, az a kamilla és a csalán, illetve a csipkebogyó tea). Ha túlhajszolod magad, próbálj többet pihenni, relaxálni. Tudom, ez nagyon képtelenül hangzik, mert nyilván neked is van ezer más, fontosabb dolgod, mint önmagad, de néha magunkra is kell szánni egy kis időt.

Remélem, segítettem!

2009. nov. 27. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
van egy tippem! én járok heti rendszerességgel 2szer edzeni. Hot Iron edzés. kövbéreknek zsírégető, vékonyaknak alakformálú. fél év után látható formásodás. (tapasztalatból mondom) nézz utána a neten, hidd el, segt!
2009. nov. 27. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!