Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Futball. Ugy nez ki, hogy a...

Futball. Ugy nez ki, hogy a fiam (9 eves) fel a labdatol. Az edzo szolt, hogyha tovabbra is ilyen passziv marad, akkor nem viszi magaval szeptembertol. Maradt 3 honapja, hogy bizonyitson. Hogyan tudnek neki segiteni?

Figyelt kérdés
Jo! Hozzatartozik, hogy eros csapatban van es nincs annyi tapasztalata, mint a tobbieknek. (Korabban mas sportot uzott.) Habar technikailag nem gondolom, hogy nagyon le lenne maradva. Radasul eleg gyorsan fut, de a fejeben valamit at kellene billenteni, mert egyszeruen "kudarckerulo". Es fogalmam sincs, hogy hogyan segitsek neki. (En(37) ha valamitol felek, akkor pont azt csinalom, amitol felek. Azert, hogy megismerjem es megtanuljak vele elni. Pl: mar felnott fejjel feltem, hogy csak ugy az utcan le fognak utni, ezert elmentem boxolni. De ugye en ezt felnott fejjel mar megtanultam. O meg most tanulgatja.) Az a baj, hogy ezt "fejlodni akarok"-ot nem latja az edzo. Es hat en sem. Lehet, hogy nem is a labdatol, hanem a kudarctol? Csak igy nyilvanul meg? De ugyanakkor nem mondanam onbizalomhianyosnak. Otletek esetleg?
2011. márc. 22. 13:11
 1/6 anonim ***** válasza:
28%

Erölteted a saját f@szságodat a gyerekedre...ennek nem lesz jó vége...Azt kellene csinálnia (sport)amit szeret...


Lehet lepontozni!

2011. márc. 22. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Neked problemaid vannak a szovegertessel? Mibol is olvastad ki, hogy nem azt a sportot csinalja, amit szeret?
2011. márc. 22. 13:29
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

előző: megtörtént. sehol nem derült ki a szövegből, hogy a gyerek ne szeretne focizni, és csak ráerőltették volna.


talán ha a kap folyamatosan valami pozitív visszajelzést, sikerélményt, hogy fejlődött, hogy most már jobban ment, akkor. Tehát ha mondjuk otthon is gyakorolnátok a dolgokat, ott nyugodt a környezet, nincs az a nyomás (nem néz rá csúnyán az edző, nem szólnak be a társak), akkor ott nyerhetne annyi önbizalmat, hogy aztán edzésen is be merje vállalni.

Talán.

Mindenesetre én mindenképp elbeszélgetnék vele, hogy miért fél, és igyekezném meggyőzni, hogy ezt próbálja leküzdeni.

2011. márc. 22. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Tyler913 ***** válasza:

Bar en nem voltam profi sportolo,de ugyanez volt a gondom mindigis.Nem mertem kerni a labdat,elvallalni a helyzeteket,mert mi van,ha hibazom,es akkor

A.Majd kicikiznek a tobbiek es vege a vilagnak

B.Ami talan meg rosszabb:magam elott egek be,a sajat magamrol alkotott kepem omlik ossze,kiderul,hogy nem vagyok tehetseges,stb.


Bar en joval idosebb vagyok,mint a fiad,de el tudom kepzelni,hogy o is hasonlo okokbol passziv a palyan.

Nem lehet,hogy tulsagosan nagy elvarasokat raktatok ra?Nem szandekosan is megtortenhet,velem is igy volt (nekem speciel az elem tokeletes peldakepkent allitott,idealizalt nagyapam kepehez kellett volna felnonom).

Tudatositsd benne,hogy "joga van" hibazni,nem kell tokeletesnek lennie.A jatek az elvezetrol kell szoljon,es nem elsosorban a teljesitmenyrol.Az is jo otlet,amit az elozo irt,hogy gyakorolj vele ismeros kornyezetben,teher nelkul,sok pozitiv megerositessel.Aztan pl. meg lehetne csinalni,hogy menjetek "privatban" gyakorolni,kapura loni,stb. ugy,hogy mondjuk 1-2 haverja is ott van a csapatbol.

Emellett tudatositsd benne azt,hogy a legnagyobbak is hibaznak,Nem az emeli oket a tobbiek fole,hogy sosem hibaznak,hanem hogy nem felnek a hibazastol,hanem csak a jatekra koncentralnak,es nem hagyjak,hogy barmi is hatraltassa oket.

2011. márc. 23. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Koszonom a hozzaszolasokat.


Tegnap beszeltem vele. Azt mondta, hogy attol fel, hogy a labdaval arcon rugjak.


Beszelgettunk. Attol nem fel, hogy elveszti a labdat vagy ilyesmi. Tehat akkor viszont csak a technikai gyakorlas hianyozhat. Megyunk majd rendszeresen gyakorolni. En kihagyok magamnal 2 edzest es az ido alatt gyakorlunk majd.


Ezzel viszont hirtelen nem tudok mit kezdeni: "attol fel, hogy a labdaval arcon rugjak."

2011. márc. 24. 08:37
 6/6 A kérdező kommentje:

A fiam lejart otthon gyakorolni, de valahogyan az edzesen nem tudta kihozni magabol nemhogy a maximumot de szerintem a felet sem a tudasanak. (Ugye O itt a kis magyar.) Mintha le lett volna blokkolva. Velem kepes volt felszabadultan es eroszakosan jatszani. De az edzesen valahogyan ez nem jott ki belole.


Az osztrak edzo tegnap azt ajanlotta, hogy szeptembertol keressunk egy masik csapatot...


A jatek passzivitast es kommunikacio hianyat hozta fel fobb indokkent. (A fiam ugye meg csak picit beszel nemetul.)


A dontest rahagyom a fiamra, hogy hogyan akar szeptembertol tovabbmenni.

2011. jún. 17. 12:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!