Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Számtalan sportágban (leginkáb...

Számtalan sportágban (leginkább a labdajátékok területén) Izrael, vagy izraeli klubcsapat, mint Európához tartozó csapat indul. Hogyan lehetséges ez?

Figyelt kérdés
2009. márc. 31. 15:32
 1/5 anonim ***** válasza:
79%

szerintem azért, mert, ha Ázsiában indulnának sokszor kellene arab csapatok ellen játszani és politikailag nem jönnek ki túl jól azokkal az országokkal

de nem biztos, lehet, hogy más oka van

2009. ápr. 1. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Én is gondoltam erre, de én mégsem politikai tényezőket sejtek emögött.

Hiszen a konfliktusok előtt is már ez volt a helyzet, s ezekhez as besorolásokhoz az Európai Szakszövetségek hozzájárulása szükséges.

2009. ápr. 1. 21:18
 3/5 anonim válasza:

Fogalmam sincs, de ez nem csak a sportban nyilvánul meg.

Én arra tippelnék, hogy mivel az izraeli zsidók többsége vagy Európából vándorolt be/vissza, vagy a bevándorlók gyereke, esetleg unokája, inkább tartják magukat európainak, mint ázsiainak. És politikai rendszerben, gazdaságban meg hasonlókban, valljuk be, inkább európaiak, mint közel-keletiek.

2009. szept. 13. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Én is úgy tudom, hogy politikai oka van.
2009. szept. 16. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Így akarják kifejezeni, hogy az ország, ha geológiailag nem is, de ideológiailag/kultúrálisan/szellemiségében Európához tartozónak tartja magát, nem pedig Ázsiához.
2010. jan. 22. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!