Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » 15 évesen késő elkezdeni...

15 évesen késő elkezdeni versenyszerűen kosárlabdázni?

Figyelt kérdés
Idáig csak a magam szórakoztatására játszottam, mivel nem volt se időm se lehetőségem edzésre járni. Szerintem nem teljesen az alapoktól kezdek, mivel meccsezgetéseknél volt, hogy 5-7 az egy ellen tudtam nyerni (azt hiszem páran edzésre is járnak) ,de azért egy profi játékos mégiscsak teljesen más szinten van.
2011. szept. 6. 20:25
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Hát ez attól függ milyen szinten gondolod ezt. Alacsony hobbi szinte, vagy pedig komolyabban. Magyarországon jelenleg ott tart a kosárlabda (főleg nőknél), hogy minden jelentkezőnek örülnek, aki magas. Nem írtad, hogy milyen nemű vagy, de ha lány és magas vagy, akkor jobb esélyeid vannak akár egy profi csapatnál is.

Mindenesetre próbálkozz, telefonálj bátran egyesületeknek, hátha meghívnak egy próbajátékra. Onnantól kezdve meg csak rajtad múlik.

2011. szept. 7. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia! Hát, én csak a saját tapasztalatomból tudok írni. Nem akarlak elkeseríteni, de komoly csapatban nagyon nehéz lenne. Én az első osztályú FALCO KC Szombathely csapatában kezdtem játszani hatodikos koromban, és már későinek számítottam. Egy év volt, mire belelendültem, megtanultam az alaptechnikákat, a következő év viszont nagyon jó volt. Ott voltam a válogatott bő keretében is. Utána továbbtanulási okokból befejeztem a játékot.


Ugyan úgy nézem, és imádom játszani! Ahhoz, hogy élvezd még nem kell profinak lenni!

Amúgy olyan komoly játékban nincs, hogy 5-1-ben nyerj. Nincs olyan játékos a világon, akit ne tudnék én, vagy egy akármilyen képzett felnőtt játékos legyőzni, ha "kettő lenne belőle". Ez a sport erről szól, egy 2-1-es helyzetet 90%-al le kell hozni, szóval el nem tudom képzelni, hogy hogy játszottatok.


De ha tényleg komolyan gondolod, egy próbát megér, voltak már csodák, de arra készülj fel, hogy az eleje nagyon nehéz lesz!

2012. márc. 6. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 BasketBoy válasza:

Kosárlabdázni sosem késő/korai.

Kobe Bryant (az NBA idei legjobb játékosa) is 4 évesen kezdett kosarazni.

De már hallottam olyat is, hogy 30 éves ember szeretett volna csapatban játszani.

2012. ápr. 7. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!