Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » A Fociban az is haza adásnak...

Visa kérdése:

A Fociban az is haza adásnak számít ha mondjuk lábbal felemelem a labdát a fejemre és úgy fejelem haza a labdát a kapusnak?

Figyelt kérdés
2011. okt. 12. 23:17
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
ha fejjel érsz hozzá és úgy jut a kapushoz, azt megfoghatja (attól függetlenül, hogy szándékosan csináltad-e)
2011. okt. 12. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Hát ma kint voltam az ETO-ZTE liga kupa meccsen ezért a bíró közvetett szabadrúgást ítélt a zalaiak számára,nem kis megdöbbenésemre.De abban reménykedtem ő jobban tudja a szabályokat mind én:)
2011. okt. 12. 23:27
 3/15 anonim ***** válasza:

wtf ilyenről még nem hallottam.

mondjuk lehet hogy változtak a szabályok, meg az is igaz hogy ilyen - valljuk be - elég ritkán történik, elég speciális eset. de ha csak simán a kapusodhoz fejeled a levegőben levő labdát, tehát hazaadod fejjel, az mindenképp szabályos.

2011. okt. 12. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
37%

Ítélni a szabályok szellemében kell!Öncéluan tilos hazaadni! Márpedig ha ráérek arra hogy lábbal a fejemre emeljem és úgy fejeljem haza akkor öncélúan adom haza és ez tilos!

Gondold el én vagyok a játékvezető(az vagyok) kicselez a csatár mindenkit és a kapu felé guruló labdát 20 centivel a vonal elött megállítja négykézlábra áll és befejeli, mit ítélek? Közvetett szabadrúgást kifelé bizony!A szabályok szellemében ez a jó ítélet.Több okból is!A földön guruló labdának nem normális megjátszási módja a fejjel való továbbítás! Sportszerűtlenség az ellenfelet lenézni gúnyolni! Mindegyik közvetett szabadrúgást ér!

2011. okt. 13. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

nem láttam élőben még ilyet, de nem számít annak. Hülye volt a bíró.

ez az öncélú dolog is hülyeség, mert olyat is látni 1000x hogy jön a beadás és a védő hazafejeli mert úgy biztosabb. Ez ugyanaz a szándék.

Persze a magyar bírók is mind barmok.

2011. okt. 13. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

"Hülye volt a bíró."


Elvégre te ismered a szabályokat, csak fogalmad nincs róluk!Azt írod a védő hazafejeli a labdát, de itt nem arról van szó annyit se látsz?

2011. okt. 13. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Szerintem pedig teljesen szabályos így hazaadni a labdát. Kedves bíró sporttárs válaszoló, hányszor találkoztál már olyannal, hogy a játékos dekázik a labdával, besarkallja a gólt, a kapust teljesen hülyére veszi mielőtt a kapuba gurítaná a labdát stb. Ez mind teljesen SZABÁLYOS, tehát a leírt szabályok értelmében megtehető. Az más kérdés, hogy az ellenfél megalázása, sportszerűség stb stb. Ennek is van persze határa, a helyzettől függ. A játékos aki a fejére emelte a labdát majd hazafejelte valószínűleg azért tette ezt, mert azt akarta, hogy a kapus felvehesse a labdát, viszont már a védőnél volt, tehát máshogy nemigen tudta volna ezt megtenni.

Egyébként én engedtem volna, ha én lettem volna a bíró.


Első 2 válaszoló

2011. okt. 13. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

"Az más kérdés, hogy az ellenfél megalázása,"


Magad írod, ez sportszerűtlenség! Közvetett szabadrúgás jár érte.

2011. okt. 13. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

"játékos aki a fejére emelte a labdát majd hazafejelte "


Ez egyben azt is jelentette hogy nem volt szorongatva tehát passzolhatott volna társnak is, hisz volt bőven ideje.

2011. okt. 13. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Az ilyen hazaadással visszaélt a hazaadás lehetőségével és az is sportszerűtlenség.

Régen korlátlanul lehetett hazaadni és ezzel is sokszor visszaéltek pont ezért korlátozták a lehetőséget.

2011. okt. 13. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!