Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Fociban a csavart rúgás mitől...

Fociban a csavart rúgás mitől kanyarodik? Hogy működik?

Figyelt kérdés
2009. jún. 15. 23:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
74%
az a lényeg, hogy a labda is "csavarodjon", tehát pörögjön. a lábad belső oldalával rúgd, inkább kicsit a nagylábujj tövével (ahol csatlakozik a lábadhoz). próbáld meg minél jobban úgy rúgni, hogy pörögjön a labda. egy kis gyakorlás után rá fogsz érezni. :D
2009. jún. 15. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
82%
A labda pörgése és a légellenállás miatt. A labda belekap a levegőbe ahogy pörög.
2009. jún. 15. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 werte ***** válasza:
84%
Az első 2 komment csak részben igaz! A labdát lehet külsővel és belsővel is rúgni. Mivel nem pontosan a test közepére fejted ki az erőt, csavarodni fog. Ahogy te is pörögnél, ha csak az egyik vállad lökném meg:) Ellenben ha pont mellkas tájékon megborulnál :) Amúgy ha megnézed a meccseket, vannak amikor pont teli rüsztel (lábfejjel) lövik meg a labdát. Na abban van aztán erő. Lassításnál olyan mintha meg sem mozdulna a labda!
2009. jún. 16. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
71%
2009. jún. 16. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
37%
Ha Cristiano Ronaldo rúgja akkor nem forog mégis irányt váltosztat a labda. Na eszt az 1 et nem értem.
2009. jún. 16. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
61%
Valaki árulja már el, hogy a 3. válaszoló rossz indoklása miért kapott 100%-ot, ellenben a 4. válaszoló lepontozásával!
2009. jún. 16. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Cristiano Ronaldo elég "szabálytalan" mozgással indítja el a szabadrúgásait, nem tudom mi a titka de mindenkit becsap ahogy alig mozdul a labda de mégis irányt változtat, azt mondta egy edző(nem tudom már, talán a Blackburn edzője) hogy ha nem változtatt a mozgásán akkor maradandó bajai lehetnek a térdének, nem tudom hogy ebből mennyi igaz de elég furán hangzik :S :)
2009. jún. 16. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 werte ***** válasza:
75%

A magnus effektus a szakszerű magyarázat ez nem kétséges, de amit írtál hogy a kommentem nem helyes, vitáznék veled! Be is bizonyítom neked, csak játszunk egy meccset:).

Harmadik válaszadó voltam!

2009. jún. 17. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
79%
Annyiban nem helyes a válaszod, hogy csak a labda pörgését magyarázza, a csavarodását nem.
2009. jún. 17. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
73%

Cristiano Ronaldot szerintem hagyjuk, ne akarj itt megtanulni úgy rúgni mint ő, mert úgysem fog menni. Attól függően, hogy külsővel vagy belsővel akarsz csavarni, ill. h melyik lábbal, attól függ, hol is kell megrúgnod a labdát, de vegyük a jobblábas belsős esetet, ekkor a labda jobb oldalát rúgod. Erősíthetsz a csavaráson azzal (belsős csavarásnál), ha a rúgás közben kifordítod a lábat, és kicsit előre tolod

valahogy így -> http://www.youtube.com/watch?v=6yw_rYTbOYU

2009. jún. 28. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!