Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Nem akarom abbahagyni a...

Nem akarom abbahagyni a focit. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

1 hónapja foci közben történt egy kis baleset és meg kellett műteni a térdemet és azt mondta az orvos, hogy minimum fél évig felejtsem el a focit aztán majd meglátjuk hogy folytathatom-e. Már lassan 10 éve csinálom mert a legjobb akarok lenni. Nálam minden arról szól, hetente 4x volt edzés a többi napon a haverjaimmal magunktól mentünk ki. Ez az egyetlen dolog amit bármikor képes vagyok csinálni és nagyon komolyan gondolom most meg lehet hogy abba kell hagynom. Most csak nézni tudom de minden nap azon gondolkozom hogy mi van ha nem leszek a régi vagy nem is csinálhatom tovább. Mit csináljak?

16/F


2012. ápr. 30. 12:32
 1/5 anonim válasza:
77%

Nekem is van egy ismerősöm, akinek focizás közben elszakadt a keresztszalagja (gondolom, neked is hasonló gondod adódott). Lassan 1 éve történt a dolog, de még mindig nem a régi a lába, és a lépcsőzés se megy neki könnyen. Idővel a mindennapi dolgokat meg fogja tudni csinálni, sőt, hobbi szinten sportolni is fog tudni (ha minden jól megy), de szerintem, egy műtött láb nem alkalmas arra, hogy hosszabb távon elviselje a profi sporttal járó terhelést...


Szóval, szerintem kezdj el gondolkodni egy "hétköznapi" munkán. Amúgy is lebeszélnélek arról, hogy focista legyél, mert több százezren rúgják a bőrt a te korosztályodban, de körülbelül csak 100 fog tudni megélni belőle (vagyis az arány 1 az 1-2ezerből). Azaz ez nem egy garantált életpálya. Arról nem is szólva, hogy bármikor jöhet egy ilyen sérülés, és aztán munka nélkül találja magát az ember úgy, hogy semmihez sem ért...


Mit csinálj? Egyelőre gyógyulgass, és közben kezdj el tanulni (ha eddig esetleg hanyagoltad volna), és ha majd az állapotod lehetővé teszi, akkor nézz le a haverokkal hobbi szinten a pályára, de jobb, ha elfelejted azt, hogy te leszel a következő Dzsudzsák...

2012. ápr. 30. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 *Glissade* ***** válasza:

Kedves kérdező!


Velem is hasonló dolog történt, szintén lesérűltem, de nekem szerencsére nem kellet műteni a térdemet. De sajnos annyira fájt, hogy nem hogy sportolni nem tudtam, de a kis boltig lemenni sem. Szintén a sport a mindenem és a nap 24 órájában csak arra tudtam gondolni, hogy lehet abba kell hagynom...

Sajnos én nem tudtam mit tenni, abba kellett hagynom...

De nagyon szomorú és remény vesztett voltam akkor... réjöttem, hogy semmi más nem érdekel, én csak sportolni akarok.


Ha esetleg nem jönne helyre a lábad, nem gondoltál arra, hogy elmész edzőnek?

Azt még szerintem simán csinálhatod majd, és ugyanúgy a focival fogsz foglalkozni, csak kicsit máskébb:)

Esetleg sport kommentátor?

Vagy szervezhetnél foci meccseket stb.


Én legalábbis ilyenekben kezdtem el gondolkozni:)

Nem kell feladnod a focit, csak válasz másik írányt:)

2012. máj. 2. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Tudom hogy kevesen élnek meg belőle de direkt azért foglalkozok vele sokat, hogy én is benne lehessek. Nem veszítek vele olyan sokat. Amúgy Dzsudzsák egy nagyképű paraszt.


Sajnálom második nem voltál túl szerencsés. Én is attól félek hogy alig fogok tudni valamit csinálni de én akkor nem tudom mi lesz velem, szinte a lábam a mindenem. Gondoltam már rá hogy ha nem lesz jó akkor edző leszek, de az nem olyan jó. Minden nap lemegyek a pályára meg edzésre és nézem a többieket de megveszek hogy nem tudok beállni. Rossz.

2012. máj. 3. 22:24
 4/5 *Glissade* ***** válasza:

Ne hallgass az első válaszolóra, hiába pontozták fel.

Nekem is sokan mondták, hogy "jaj a sportból nem lehet megélni stb."

Szerintem ez egy hatalmas baromság, bármiből meg lehet élni, ha elég jó vagy. Senki kedvéért se mondj le az álmaidról:)

Én inkább azzal foglalkoznék akár egész nap, amit szeretek, és nem valami "szarral" ami nem érdekel, csak mert azt monta valaki, hogy ezzel jól lehet keresni...


Másik: Nagyon könnyű a szavakkal dobálózni laikusként. Hihetetlenül egyszerű azt mondani, hogy "hagyd abba" stb.

Mert a ő nem érzi azt amit te érzel!

Arról nem is beszélve, hogy nem csak a focit hagynád ott, hanem az eddigi életedet!


Én pontosan ugyanabban a cipőben járok mint te, és teljesmértékben egyettértek veled, mintha magamat olvasnám:S


Egy sérülés után valószínüleg nem lesz már a régi a térded, és nem is fog annyit bírni mint régen. Szerintem azért kinyírni ne akard magadat a fociért.

De gondolj bele abba, hogy a foci sem nyugdíjas sport... nem tudom, hogy meddig lehet focizni verseny szinten...

De előbb vagy utóbb ugyis el jött volna az a pillanat, hogy sajnos abba kell hagynod a versenyzést.


A szitu ugyanazz lenne mint most, szintén elkezdenél gondolkozni azon, hogy biró legyél vagy edző stb.

Én legalábbis ezzel próbálom vigasztalni magamat:)

2012. máj. 4. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Abbahagyni nem kell a focit, de számíts rá, hogy miután visszatérhetsz a pályára, eleinte nem mersz majd úgy "odalépni", "ütközni". Nem tudom mennyire vagy "piperkőc" típus, hogy egyáltalán kerülöd e a pályán a kontaktust, vagy mersz ütközni... Én utóbbiba tartozom. Nekem fél év kihagyás után még hónapokba telt míg rendesen oda mertem tenni magam. (Védekező középpályás vagyok, tehát az én esetemben ez pláne nem volt jó "üzlet").

A folytatás akaraterő kérdése, a leírtak alapján te eléggé akarod ezt a dolgot, szóval visszavonuláson 16 évesen ne gondolkozz.

Végül Dzsudzsákot megvédeném. Nem tudom, hogy te ismered e személyesen, vagy csak a sajtó alapján ítéled e meg, de hidd el, nem nagyképű ;)

2012. máj. 19. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!