Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Mikor és miért hozták be a...

Mikor és miért hozták be a lest? Egyáltalán mi értelme van?

Figyelt kérdés
2012. jún. 20. 14:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Szerinted annak mi értelme lenne, ha egy csapatból mondjuk vagy 3 ember az ellenfél kapujánál állnának egész meccs alatt, és valaki fél pályáról odabikázná, nekik meg csak annyi dolguk lenne, hogy bepöccintsék, úgy, hogy a védők még sehol sincsenek? Meg ez ennél összetettebb...
2012. jún. 20. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
70%
1930 körül. és azért amit az előző mondott.
2012. jún. 20. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 atus válasza:

Azért vezették be mert voltak játékosok akik lesipuskáztak ez azt jelenti hogy az ellenfél védői mögött várakoztak egy esetleges előreívelt labdára és ha ez megtörtént akkor már csak a kupussal állt szemben és így könnyen szerzhetett gólt. Természetesen ezt mindkét csapat alkalmazhatta így 1 max 2 játékos feltehetően ezen a területen tanyázott, bár ennek is meg van a maga veszélye mert így ezek a játékosok kivonták magukat a "játékból" mivel csak elöl ácsorogtak így a saját csapatának a középpájásaira és védőire az emberhátrány miatt nagyobb nyomás hárúlt. Viszont ha mégis labdát tudtak szerezni elég volt előreívelni a labdát az elöl lesipuskázóknak. Ettől a játékstílustól szinte csapkolódó hosszan előreívelgető volt a játék, nem voltak rövid passzok összjáték csel izgalom stb. max sok gól...

A les bevezetése viszont alkalmat ad arra, hogy a folyamatos játék gyakran megszakadjon, hiszen a csatár az utolsó védő elött kell tartózkodjon a hozzá érkező labda elrugása pillanatában azaz leshatáron mozog és gyakran lesen is marad, azaz a bíró megállítja a játékot és a védők jöhetnek szabadrúgással. A leshelyzet bírói szemmel történő megitélése néha elég nehéz és egy meccs alatt több tucat ilyen szituáció miatt itélet születik azaz vagyy tuvább engedi a bíró mert nem itélte lesnek vagy lefújja hogy les és mivel a labda elrúgása pillanata számít és a labdát rúgó vagy ívelő játékos lehet akár 30-40 métere is attól akinek íveli annak a játékosnak aki a leshatáron mozog. A partvonalon futó segítő bíró vonalbíró szokta beinteni a lest, de néha ő is lemarad az eseményről nem tud egyvonalban lenni az épp előrefutó támadóval "mert lassabban fut mint a játékosok" ráadásúl még arra is figyelnie kell hogy az elrugás pillanatában lévő helyzetet figyelje és ne azt amikor átveszi már a labdát, többnyire az átvételkor már lesnek tűnik a dolog.

Szóval elég nehéz ezt minden meccsen hiba nélkűl megitélni, ráadásúl a hiba után akár gól is lehet, azaz gyakori hogy nem adnak meg egy gólt les miatt, pedíg visszalassítva látszik hogy mégsem volt az, vagy fordítva megadnak egy gólt, pedíg visszalassítva látszik hogy les volt. Ezért mondják azt hogy ehhez a játékhoz is kell egy kis szerencse, hiszen a bírók is emberek és tévedhetnek. Egysze majd a labdarúgásban is bevezetik talán a videóbírót és a kétes szitukat vissza lehet játszani majd.

2012. jún. 20. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

A videóbíró bevezetése azért problémás, mert a bírót elbizonytalanítaná. Nem mernének a bírók dönteni, sok sportágban alakult ez ki, ahol bevezették, döntésképtelenség lett az eredménye, minden bíró inkább vár a videóra még egyértelmű helyzetnél is. A kétes gólszituációkat mindenképp érdemes lenne, lásd most Ukrán-Angol meccs, de akkor meg már az előtte lévő lest is vissza kellene nézni, szóval nem jó ez sehogy.

A foci így szép, a bírói döntést el kell fogadni, ő is ember, néha hibázik.

2012. jún. 20. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Miért lettem lepontozva? második vagyok
2012. jún. 20. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 atus válasza:
Szerintem jó ötlet a videóbíró, teniszben is van sólyomszem az sincs minden tornán mégis hasznos. A fociban nem ilyen visszanézős lesz ha lesz hanem a rendszer azt figyeli hogy a labda elhagyja-e a játékteret ill. a leshelyzetet és a bíró karórája sípol vagy jelez. Így nem kell megállítani a mérkőzést és vissza nézni ami lassítaná és időhúzás jelleggel bevethető lenne. Most ezen a témán csámcsognak az emberek, ha bevezetik a videóbírót és beválik, még mindíg ott lesznek egy meccset eldöntő problémák amit a bíró fog továbbra is megítélni ilyen egy tizenegyes vagy szabadrúgás megadása vagy sem, ill. a sárgalap vagy piroslap kiosztása, de tovább megyek ide sorolnám a hazaadás és a kezezés tényét is. Meglepő módon itt az EB-n szinte minden kezezést lefújnak még azt is amikor a játékos háttal állt és a keze a teste mellett volt, vagy szabadrúgáskor a sorfalban állt és az arcát védte vagy a földön feküdt és nekicspódott a labda. Szándékos kezezés szite nem is volt. De haza adott labda annál több volt még sem fújt a bíró. Vagy a szabályok nem egyértelműek, vagy ki ki hogy mérlegel szándékos nem szándékos, szóval amíg bíró lesz a pályán addig mindig lesznek hasonló kétséges dolgok. Ezért úgy kell kiküldeni egy csapatot a pályára hogy gyerekek nem egy góllal kell nyerni hanem 3 all az a biztos.
2012. jún. 25. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
A bíró akkor is döntésképtelen, várja, csipog e az óra, inkább azt figyeli, mint a meccset, nem jó ez sehogy.
2012. jún. 25. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 atus válasza:
Nézd a bíró figyeli a meccset nyílván, figyel a partjelzőre lengeti a zászlót vagy sem. Ha szabálytalanság történik a partvonali biró közelében akkor a vezető bíró odamegy és megkérdezi mit látott amit ő nem és ez alapján dönt. Sőt én úgy láttam már be vannak mikronozva azaz tudnak beszélni egymással. Lehet ezen a rendszeren kapja majd az utasítást. Ezt majd magtanúlják a játékvezetők alkalmazni. De sosam lesz tökéletes ez igaz, mert lesz olyan szabálytalanság amit egyikük sem lát, vagy a bíró mérlegelésén múlik majd egy mezhúzás vagy lökés vagy könyöklés mennyire volt vészes. Ezt az emlegetett videóbíró nem figyeli csak a vonalakat és a lest. A legdrasztikusabb és leghatékonyabb az lenne mint a Forma1 ben. Van egy zárt láncú videóhálózat amit csak egy 5 fős vigygáló bizottság figyel, a gyanús eseteket visszanézik jelzik hogy vizsgálják az ügyet és kb. 5 perc múlva döntenek. A Forma1 ben boxutca áthajtás, stop end go büntetés vagy 5 10 rajthellyel való visszasorolás büntetés van. A Fociban meg érvénytelenítik a gól vagy tizenegyest itélnek vagy utólag adnak sárga lapot vagy pirosat stb.
2012. jún. 27. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Csak itt egy gól vagy egy kiállítás az egész csapatot lelkileg befolyásolja. Ha egy csapat megkap egy gólt, az akkora lelki plusz, viszont ha utólag elveszik, összezuhannak.

http://www.youtube.com/watch?v=IXJD9iC1Mw0


Ugyanezt élnék át a focisták is, nem lenne megoldás az sem:)

2012. jún. 27. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 atus válasza:
persze fociban is van lélektani hadviselés. de néha egy csapatot pont a bekapott gól rázza föl és válnak aktívabbá. az általam említett dolog a rossz bírói döntések korrigálásáról szóltak, mert ez volt a téma pl. egy les megadása vagy nem jelenleg a bírók kezében van ami nem feltétlen fedi a valóságot, azaz lehet kikap egy csapat azért mert a bíró rosszul döntött, persze a bekapott gól lélaktanilag megviseli a csapatot de lehet épp felrázza, de ha már itt tartunk a jogosulatlanúl megitélt gól mégjobban lehangólja az embert és a bíró itéletével foglalkoznak percekig gondolatban és nem a játékkal. de itt nem ez volt a téma, hanem az hogy az adott les tényleg les volt e. A bizottság vissza nézve az esetet érvényteleníthetné a gólt, így az éltalad sajnált lelkileg összezuhant csapat vissza nyerhetné az önbizalmát és az igazságérzetét hogy a bíró rosszúl döntött ellenük.
2012. jún. 28. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!