Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Miért van minden focistának...

Miért van minden focistának barátnője vagy felesége?

Figyelt kérdés
Na ebből kiderült hogy nő vagyok. Csak érdeklődök, mert nekem pl. nincs hosszú kapcsolataim...na meg a focisták nem a karrierükre koncentrálnak vagy inkább családot alapítanak? :))

2012. jún. 29. 16:33
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:

"Ha olyan jó a foci akkor miért nem lesz mindenki focista?"

nem lehet mindenki jó mindenbe, de ettől nem jobb emberek a focisták, nem küzdenek többet és pláne nem érdemlik meg.

Közbe meg azok akik mindennap életeket mentenek vagy életekért küzdenek alig élnek meg. Ezek meg napi 2 óra edzésért és heti 90 perc fociért keresnek euró milliókat évente.

Az élet igazságtalan, igen. Bele kel törődni.

De a focistákat (és nem csak őket, kosarasok, amerikai focisták, golfozok, teniszezők) jobbnak tartani csak mert szerencsések, az nevetséges és nagyfokú tudatlanságra utal.

2012. jún. 30. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. :):) sok focista inkább a családalapítás mellett döntenek, de 2 ismerősöm is focista, de nekik a karrier fontosabb :D
2012. jún. 30. 15:02
 23/28 Smartguy86 ***** válasza:
A focisták meg milliókat szórakoztatnak a játékukkal. Nem lenne ekkora pénz a fociban, ha a kutya se lenne kíváncsi rá, gondolom ez nyilvánvaló. Nem hinném, hogy ez alapján pusztán meg lehetne ítélni, hogy kinek a munkája ér többet. Mindenki azt csinálja, amihez ért, ha valaki nem ért az életmentéshez, de ügyes focista, akkor miért menne mentőorvosnak? A mentőorvos se akar milliomos focista lenni, ha egyszer neki az életek megmentése többet jelent az önmegvalósítás felé vezető úton...
2012. jún. 30. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 Smartguy86 ***** válasza:
#21 - Nem is neked írtam...
2012. jún. 30. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 Smartguy86 ***** válasza:
Nem, a 60%-osnak írtam. Ha megmondod, mi bajod van a válaszommal, akkor reagálok a te érveidre is, de eddig két válaszodból egyikben sem volt semmi érdemleges azon kívül, hogy én hülyeségeket beszélek.
2012. júl. 1. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:

nem azért de komolyan nem érted mi a különbség az életmentés és a szórakoztatás között. Legyen orvos, katona, tűzoltó, rendőr mindegyik munkáját többre tartom mint egy sportolóét. Az más kérdés, hogy sajnos ők keresnek többet.

De ettől nem jobb emberek és nem küzdenek többet érte. És ez volt az alap vitatéma amit te hoztál fel.

Nevetséges, hogy valaki azért jobb csak mert amit csinál abban több a pénz.

Főleg mert a focisták nagyrésze annyit keres, hogy még a gyerekeiknek se lesz pénzügyi gondja. Ennek ellenére bármikor képesek otthagyni a klubjukat ha egy másik csapat pár ezer euróval többet fizet neki.

Ezek emberileg is konvergálnak a nullához. Persze nem mindenki ilyen, csak a többség. És nem csak a fociban, a legtöbb sportban így van ez.

2012. júl. 1. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:

persze erre rálehet mondani, hogy a hétköznapi emberek is elmennek egy másik munkahelyre a több pénzért. Ja így van.

De azért marha sok a különbség aközött ha valaki havi 70 ezret keres és elmegy egy másikhoz ahol 90 ezret. Mint aközött ha valaki évente 3 millió eurót és elmegy máshova ahol 3,5-et kínálnak neki

2012. júl. 1. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 Smartguy86 ***** válasza:
Na na. Én nem mondtam egy szóval sem, hogy jobb lenne bárki is azért, amit csinál - újfent. A te értékrendedet bántja az, hogy ő milliókért focizik, míg a mentős alig kap a munkájáért pénzt, ez rendben is van. De nem mindenki gondolja így, van akinek a meccsnézés fontos, így örül, ha vannak focisták, akiket támogatnak (+ ugye a csordaszellem, szurkolói csapat, stb. - kenyeret és cirkuszt ugye...). Végül is ennyi erővel az irodai munkást is lenézhetnénk, hogy 2-3x annyit keres, mint a tűzoltó, pedig nem ment életeket. Más az, ha valaki a versenyszférában dolgozik, megint más ha a közszférában és más ha sportoló. Kell ilyen is, olyan is. Lehet, hogy a fociban és az élsportban eluralkodott az, hogy sokat kapnak azért, amit csinálnak, de azért vegyük bele azt is, hogy az élsport általában nem egész életen át tartó munka - amilyen hajsza megy ott (szteroidok, teljesítményfokozás), csoda ha valaki nem hal meg 30-40 éves korában. A nők, a pénz, a hírnév... ez mind csak hab a tortán, egészen addig, amíg be nem üt a baj - pl. valaki össze nem esik a pályán és már hiába mentik...
2012. júl. 1. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!