Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Hogyan tudnám növelni a...

Hogyan tudnám növelni a sprintsebességem? A gyengébbik lábamat hogy tudnám a legjobban fejleszteni?

Figyelt kérdés
Sziasztok! A sprint sebességem szeretném növelni utoljára 3 évvel ezelőtt 14 éves koromban lett mérve 60 méteren akkor 7,9mp alatt futottam mostanra úgy érzem még gyorsabb lettem, de még ennél gyorsabb szeretnék lenni, illetve 1-1 sprint után rendkívül elfáradok ezen is szeretnék javítani, milyen edzést ajánlatok, és a gyengébbik lábamat hogy tudnám a legjobban fejleszteni? A bal az erősebbik lábam.

2012. nov. 5. 21:48
 1/4 anonim válasza:
Elsősorban gratulálok az eredményedhez. Hát az nagyon erősíti a lábat ha a válladra súlyt raksz és úgy csinálod a gugolást mellette sok futásra van szükséged.Az is jó feladat nem beszélve arról hogy az izomzatot is fejleszti hogy rak egy start bóját tőle 7 méterre raksz még egyet utána ötösével addig rakod ameddig jól esik a feladat a következő a starttól ez első bójáig kocogsz utána sprint kocog sprint kocog sprint ezt addig csinálod amíg a végére érsz ezt 2-szőr egymás után pihensz nyújtasz egy kicsit. Utána megint ezt csinálod addig amíg bírod és utána fejleszted nem 2-ször egymás után hanem háromszor négyszer a lényeg ne add fel.
2012. nov. 5. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönök mindent, a lábsúllyal való futás is jó gondolom. Még egy kérdésem lenne, az, hogy érdemes lenne magasabb osztályban fociznom? Mert jelenleg Megye 1. osztályban ifiben játszom, de úgy érzem több van bennem, mit tegyek?
2012. nov. 5. 22:20
 3/4 anonim ***** válasza:

a gyengebb labad fejlesztesen nem arra gondoltal, hogy a labdaval valo erintkezest szeretned fejleszteni?


Ha igen, akkor nem annyira bonyolult. En jobb labas vagyok es sokaig tenylegesen csak tamaszkodasra hasznaltam a masikat :) Aztan rajottem h ez tobbszor zavar, mint kellene es igy plusz edzeseket kezdtem vegezni. Minden edzes utan kinnmaradtam a palyan vkivel es elkezdtem az alapoktol felepiteni a bal labamat is. Az elso es legfontosabb dolog, hogy az agyaddal le kell tisztazni, hogy ne nyulj at keresztbe a labad elott es/vagy ne lepj arrebb csak azert h azerosebb labaddal erinthesd a labdat.

Ha erre raallsz, akkor gyorsan lehet a 0rol fejlodni, mondjuk ugy az 3-4es szintig :) /10esnek a vilagklasszisokat tartom,9esnek a jo europai jatekosokat,8asnak a kiemelkedo magyarokat, 7esnek a tobbi magyar focistat, 6osnak az alacsonyabb szintu focistakat..stb/

Termeszetesen eloszor csak kis, rovid passzok belsovel es lassu kocogas melletti labdavezetesek. Ha ezek mar mennek rutinszeruen es hiba nelkul mondjuk 2 het utan, akkor lehet kicsit hosszabb passzokat csinalni, elso erintesbol azonnal iranytvaltani, dekazgatni. Itt mondjuk ujabb 2-3 het utan mar el lehet kezdeni a sprintben is labdavezetni, egy-egy hirtelen iranyvaltassal, de szigoruan csak a gyengebb labbal erinteni a labdat. Itt mar kozeli es kozeptavoli loveseket be lehet vallalni belsovel es telicsuddel, az elso par alkalom nyilvanvaloan nagyon kacska lesz, de aztan egyre jobb. Mindezt napi rendszeressegu edzessel termeszetesen.


Annak idejen amikor en onszorgalombol nekialltam, akkor 3-4 honap alatt eljutottam olyan szintre, hogy magabiztosan tudtam hasznalni mar a gyengebbet is passzolashoz, biciklicselekhez, kozeli es kozeptavoli lovesekhez.. Egy ev mulva pedig mar a jobbhoz kepest olyan 80%osnak ertekeltem, de ez volt a plafon.


Ha esetleg van ra lehetoseged, akkor jarj el telen futsalozni, ott nagyon gyakran es pontosan kell hasznalni mindket labat, ugrasszeru fejlodest lehet elerni.

Ha esetleg eleinte ciki, akkor jarj el olyanokkal, akik amugy gyengebbek, Te viszont torekedj arra, h csak a gyengebb labad hasznald. Igy nem fog sz annyira kilogni :)


Amikor en dolgoztam az ugyon (18-20 lehettem kb) akkor elkezdtem jarni a csajom apjaekkal heti 2x es ok azthittek h egy egyszeruen kepzetlen ballabas kis hulyegyerek vagyok, holott ugye en epp csak a gyengebbet hasznaltam :)


Ami az osztalyvaltast illeti: Sztem ott jatsz, ahol stabil helyed van. Ha jobb vagy, vered a mezonyt, akkor ugyis felfigyelnek rad es elore tudsz lepni akar evente is. Az a legrosszabb, hha magasabbra igazolsz, majd padozol fel evet, mert teljesen kiesel a ritmusbol, raadasul az onbizalmad is csokken.


Fudehosszulett :D

2012. nov. 6. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Ezek rendkívül jó tanácsok, köszönöm szépen sokat segítettetek.
2012. nov. 6. 15:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!