Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Hallássérült jelentkezhet...

Hallássérült jelentkezhet foci csapatba?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem, mert az a célom, hogy focista legyek.
2013. jan. 1. 00:54
 1/8 anonim ***** válasza:
off: te bizonyára nem magyar anyanyelvű vagy. Én értelmezésem szerint a mondataid így lennének helyesen: Hallássérült jelentkezhet foci csapatba? Azért kérdezem, mert az a célom, hogy focista legyek.
2013. jan. 1. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
2013. jan. 1. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

[link]



Valószínűleg nem.

2013. jan. 1. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Egy amatőr focicsapatba, vagy csak egy haveri társaság csapatában biztos.
2013. jan. 2. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
kedves 1. válaszoló: A kérdező nem ugyanúgy írta ahogy te? -.-
2013. jan. 2. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem. Ez már a moderátor által javított verzió.
2013. jan. 2. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ez nem ettől függ. Pár éve a fradiban is játszott egy hallókészülékes srác, igaz csak az egyik fülén viselt készüléket, ha jól emlékszem.


Ha jól tudsz focizni és megérteted magad+megérted amit mondanak, akkor simán.


Most nem azért, de ha kolumbiai, meg mittudoménhonnan szalajtottakat leszerződtetnek nyelvtudás minimális magyar nélkül, és tudnak ugyanúgy focizni meccsen, akkor egy pl. súlyos mértékben hallássérült, esetleg siket miért ne tudna? Oké, a sípot nem hallja, de ez nem lehet kizáró ok szerintem, ha szólnak a bírónak, akkor ok nélkül nem ad lapot. A többiek reakciójából meg észreveszi úgyis, ha gebasz van, addig meg hajt. Ja, és ha anyáznák a nézőtérről... rezisztens rá. :)

2013. jan. 6. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Kedves 1. válaszoló!

Nem tudom, hogy a kérdező mennyire helytelenül írta le a kérdését, de azt tudom, hogy én a helyedben nagyon szégyellném magam!

Ha Te, kedves 1.válaszoló, soha az életben nem hallottál volna beszélni soha senkit,esetleg csak valami gép által átalakított hangot, gondolod úgy megtanultál volna beszélni, mint most? Gondolod, hogy csak a nyelvtant tanulva, a hangokat, szavakat egyenként hosszú-hosszú éveken át gyakorolva, Te tökéletesen tudnál mondatot szerkeszteni és helyesen írni? A hallásveszteségnek különböző fokozatai vannak. A siketekre is azt mondjuk, hogy hallássérült. Igen, biztos vagyok benne, hogy más nyelven beszél: jelnyelven! Örülj, hogy Neked nem kellett megtanulnod és ilyen ügyesen tudod fűzni a szavakat egymás után és az a legnagyobb problémád, hogy egy hallássérült fiatalember mondatszerkesztését és helyesírását fikázod!

Képzeld magad a helyébe! Ő csak a kérdésére szeretett volna választ kapni, Te pedig azonnal letaglóztad a bunkó és meggondolatlan hozzászólásoddal! Biztos sokat segítettél Neki! Túl teng benned is az empátia nagyokos és az érzelmi intelligenciád is az egeket ostromolja!

Kérdező! Remélem, hogy azóta már sikerült találnod csapatot, hisz semmi akadálya nincs annak, hogy focizzál!

Minden jót Neked és ne törődj az ilyen szánalmas "emberekkel"!

2013. jan. 16. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!