Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Hogyan lehetnék még gyorsabb?...

Hogyan lehetnék még gyorsabb? (foci)

Figyelt kérdés
175 cm 69kg vagyok, és általában irányítónak tesznek be, vagy csatárnak, de a csatár sosem jött be, a középen oda-vissza futkározás meg nem hiszem, hogy nekem lenne való, nem érzem ott jól magam, ezért gondoltam, hogy leszek szélső, mert szerintem ha kicsivel gyorsabb lennék, akkor ott megtalálnám a helyem. A labdát mindig érzem, hogy milyen ütembe lehet elvinni, beadni, akár felfutni vele középre, stb. Tehát ki szeretném próbálni a szélsőt, csak gyorsabbnak kell lennem, szerintem. Most fogok neki kezdeni egy beta-alanine "kúrának", gondolom az fog hatni, de ha zsírégetésről van szó, az nem megy soha.. Miért? Mert nincs időm, sem energiám annyi fehérjét bevinni, és figyelni folyamatosan arra, hogy mit eszek. Habár szerintem idővel le fog rólam menni az a kevés zsír, ha folyamatosan járok edzésre, és még otthon is lejárok magamtól a pályára.. Ha tudtok, akkor mondhatnátok nekem olyan gyakorlatokat is, ami külön sprintsebességre vonatkozik. Remélem átlátható, hogy mi az elképzelésem, és értitek amit hadoválok, bízok benne, hogy tudtok segíteni. :) 16F
2013. ápr. 4. 22:07
 1/2 anonim válasza:

Bólyázni kéne.

Attól gyorsulhatsz, mondjuk írod azt nincs kedved fel - le szaladgálni középen ez érdekes.


Mert ugyanezt kell tenned a szélen is. Sőt sokkal többet kell majd futnod mint középen, és más intenzitással. Általában a szélsőket cserélik le először mert azok fáradnak el a legjobban. Szélsőként visszakell menned általában majdnem teljesen a te 16 osodig és onnan labdaszerzés esetén sprintbe felfutni az ellenfél 16osáig :)

És ezt egész meccsen....


Nah mind1. Ha gyorsulni akarsz bolyázzál. Sok kis apro lépés a sorba tett bolyákon.


Egyéb módszer még erre: a guggolások. Súllyal vagy esetleg súly nélkül.

2013. ápr. 5. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
A bólyázást kipróbálom majd, amúgy úgy értettem, hogy középen futkározni oda vissza, mert ott elnyomva érzem magam.. Hátha nagyobb teret látok a széleken.. :)
2013. ápr. 5. 16:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!