Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Mi a jó a ping-pongban?

Mi a jó a ping-pongban?

Figyelt kérdés
Próbálkozom a sportággal, de valahogy képtelen vagyok rájönni, hogy mit élveznek benne az emberek.

2013. máj. 3. 20:15
 1/6 anonim válasza:
Valahogy en is igy vagyok vele, az edzo csak kiabal velem. lassan ott tartok hogy abbahagyom...de azt hallottam ha valaki jol akar jatszani pl a Nagyvaradi Merci akkor nem.szabad hogy ló legyen. talan ezzel kene probalkoznod :)
2013. máj. 3. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 dirtboy ***** válasza:
a versengést,hogy jobbak akarnak lenni az ellenfelüknél ennyi a titka
2013. máj. 3. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Lait ***** válasza:
Egyszer próbáld ki azt hogy te és párhaveroddal csak úgy semmi tét nélkül játszol és van egy rekesz hideg sör akkor rájössz miért jó a ping-pong.
2013. máj. 5. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

Miért jó a pingpong?

Azon a szinten amit a játszóterén játszanak vagy a strandon tényleg semmi,de nézd meg ezt a válogatást és rájössz :-)


http://www.youtube.com/watch?v=858kpMv7hDQ&feature=player_em..

2013. máj. 16. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha már kellően tudsz ping-pongozni akkor rá jössz! A kocsma pinyót én sem élveztem!
2013. máj. 30. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Régi kérdés már de a válasz nagyon egyszerű. A pingpong látványos technikai sport, és technikailag nehéz sport. Sokat kell gyakorolni és jó edzőkkel hogy technikailag képzett játékos legyél, és ha nincs meg benned a kellő kitartás akkor soha nem leszel eredményes versenyzői szinten még megyei szinten sem.Hogy jó játékos legyél kell a kitartás és persze kell az is ( de ez minden sportágra igaz ) hogy legyél fogékony a sport iránt, szükséges az önfegyelem. Fejlődni csak akkor tudsz ha ezek megvannak a játékosban, és fontos hogy mindig jobb játékossal kell gyakorolni, soha nem egy szintű játékossal, az edzőre hallgatni kell, ha azt mondja hogy valamit rosszul csinálsz nem visszabeszélsz és nem megsértődsz hanem figyelsz rá, megfogadod a tanácsait, és addig gyakorolsz amíg azt amit az edző kér tőled végre tudod hajtani folyamatosan. Pingpongban a labdát nem felfelé ütjük mint tollaslabdában. Egy kezdő játékos esetében nagyon fontos az hogy az ütő amivel játszik az ne egy hobbiütő legyen, és az is fontos hogy pl ne Butterfly Timo Boll ZLC fa meg TIBHAR MX-P kombináció legyen egy kezdő játékos első ütője, legyen egy jó kontrollal rendelkező tiszta fa ( nem carbon fa, nem üvegszálas fa ) All - ALL+ -os fája mert ezeknek a fáknak a kontrollja ( labda érzékelése ) jobb, és persze lassabb is a fa így nem fog össze-vissza elszállni a labda, kezdetben borításnak is legyen egy lassabb puhább szivacsú borítás a még nagyobb kontroll miatt pl egy Yasaka Mark V mindkét oldalra 2.0 szivacsvastagsággal mondjuk egy Yasaka Sweden Extra fára tökéletes választás, aztán amikor már a technika jó akkor is a fa maradhat de a borítás lehet gyorsabb és keményebb szivacsú pl Yasaka Rakza X tenyeres oldalra, és fonákra meg Rakza 7, aztán ha már kilép a játékos a megyei szint felé akkor jöhetnek a TIBHAR MX-P meg Carbon fa pl TB ZLC. Ha nagyobb mozdulattal pörgetsz és szeretsz nagyobb erőt belevinni a pörgetésekbe akkor nem kell feltétlenül carbon fát venni mert azzal hogy a pörgetéseidnél - ütéseidnél nagy mozdulattal pörgetsz - ütsz és több erőt viszel bele a sebesség meglesz és viszont a kontrollnak nem megy a rovására. Én nagyon régóta játszok és elég technikás támadó felfogásban játszó játékos vagyok de ennek ellenére a fám egy All+ -os Yasaka Sweden Extra fa aminek a tenyeres oldalán Yasaka Rakza PO ( támadó rövid szemcse van ), a szemcsés borításokat sokszor fonák oldalon használják, de a PO az nem szokványos rövid szemcse, ezzel lehet pörgetni mint sima tükör szoft borításokkal ( nem szemcsés borítással ), a PO nagyon gyors de jó kontrollal rendelkező támadó szemcsés borítás, fonák oldalon Yasaka Rakza 7 van, nagy mozdulattal pörgetek és szeretem erőből ütni a labdát és így nekem az én technikámhoz az ütőm egyáltalán nem lassú, nyeséseknél is szépen betudom nyesni a labdát laposan a háló mögé, vagy ki laposan az asztal sarkaihoz - széleihez amivel van gondja az ellenfeleknek. A másik meg hogy az én ütő összeállításommal a blokkok is nagyon jók, a nagyon gyors pörgetéseket amik az ellenféltől érkeznek nagyon könnyű vissza blokkolni vele, de könnyű vele kontrázni is. Van sokkal gyorsabb fám is ami TB ZLC és azon TIBHAR MX-P borítások vannak 2.0 szivacsvastagsággal ami sokkal gyorsabb ütő, nekem nem jelent gondot vele a játék de igazából csak azért van hogy a fiataloknak akik edzésre járnak hozzánk akiknek a technikája még hiányos nekik tudjak gyakorlati példával szolgálni. Oda adom nekik a marha gyors ütőt hogy értsék miről beszélek és akkor belátják azt hogy nekik az az ütő amit összerakok tökéletesen jó.
2022. máj. 4. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!