Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Mit érdemes enni edzés/meccsek...

Mit érdemes enni edzés/meccsek előtt a jobb teljesítmény érdekében? Mit nem kellene enni előtte? (foci) 18/F

Figyelt kérdés

2013. júl. 9. 22:56
 1/3 anonim ***** válasza:
Meccs előtt szeretkezz, nekem mindig beválik.
2013. júl. 10. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Az edzettségi állapot

Azok, akik nem edzenek rendszeresen, vagy kezdők, több gasztroenteriális problémára számíthatnak, ha edzés előtt étkeznek.

Rost

A magas rosttartalmú ételek (mint a korpás müzli, vagy alma) szintén problémát okozhatnak.

Koffein vagy koncentrált cukor

A túlzott koffein bevitel nem kívánt gyomorpanaszokat, vagy hiperaktív bélműködést okozhat.

A helyes táplálkozásnak szénhidrát-, fehérje-, zsír-, vitamin/ásványi forrást, és vizet is kell tartalmaznia. Az első három az energiaforrás (szénhidrát, fehérje, zsír), ebből a szénhidrát az azonnali, míg a zsír a hosszú távú energiát biztosítja. A fehérjék pedig építik és regenerálják az izomzatot. Válassz zöldségeket, gyümölcsöket, teljes kiőrlésű kenyeret, fehérjének pedig sovány csirkehúst, halat, túrót.


Nagy különbséget fogsz észrevenni a közérzetedben, ha napokig egészséges ételeket eszel azok helyett, melyeknek magas a telített zsír- vagy cukortartalmuk. Emlékezz, az étel „üzemanyag”!


Hagyj elég időt edzés előtt az emésztéshez. A nagy étkezések után 2-3 órát hagyj az emésztésre, a kisebb étkezéseknél egy óra, vagy kevesebb kell.

2013. júl. 10. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Nekem meccsek előtt (kézilabda) pont az válik be, ha kevés reggelit eszem. Müzlit szoktam ilyenkor és előtte való nap nem ,,alszom túl magam", tehát olyan 5-6 órát. Ilyenkor a kaja 2-3 órára elég energiát ad és valamiért nagyon koncentrált vagyok ennyi alvás után. Persze aztán délutánra kijön a fáradtság, de az már mindegy.

Persze ez emberfüggő, nekem ez jött eddig be, meg ugye az én meccseim sokszor reggel vannak, ilyenkor alkalmazom ezt a technikát.

2013. júl. 16. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!