Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Mitől fájhat a talpam közepe,...

Balazs00xx kérdése:

Mitől fájhat a talpam közepe, miért szúr?

Figyelt kérdés

jelenlegi munkaköröm Futár, nagyon sokat rohangászok napi 10-13 órát dolgozom , és a talpam folyamatosan a közepétől kiindulva nagyon erősen fáj, szúr

mi lehet ennek az oka?

a cégnél napi 2-3 órát töltök munkavédelmiben ez reggel fél 7-től 9 ig tart , aztán sportcipőben vagyok.


Várom az ötleteket, illetve a hasonló proplémával rendelkezőket.

22/f



2013. aug. 26. 21:12
 1/4 anonim ***** válasza:

Lúdtalpad, vagy befelé billenő lábfejed lehet, ezt ortopédorvossal vizsgáltasd ki. Egyébként ez egy civilizációs ártalom, mégpedig a tökéletesen sík, kemény burkolaton való járkálás miatt.


Konkrétan legtöbbször a lábfejünk normális tartásáért felelős izmok, név szerint a tibialis anterior, a tibialis posterior és a flexor digitorum longus gyengesége és ezáltal kifáradása okozhatja.


A túlsúlyosság is megnöveli az esélyt rá.


Megoldás az ortopédiai cipők, betétek, torna esetleg műtét lehet.

2013. aug. 26. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy rosszul léptél, én régebben nemigen mozogtam, tehát nem lehetett attól, és volt néhányszor, hogy meghúzódott a talpamban valami ínmadzag :D

1-2 napig fájt általában, de szerintem volt hogy 4-5 napig éreztem még.

Vagy megerőltetted. Vagy amit írtak. Más ötletem nincs.


(de ha jól emlékszem az volt nekem, hogy megerőltettem, punnyadás után mondjuk kerti munka egész nap, és egyszer csak meghúzódik, és alig bírok ráállni.)

2013. aug. 27. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
a fájdalom szinte elviselhetetlen, sántítok, nagyon fáj :\
2013. aug. 27. 20:09
 4/4 anonim ***** válasza:

Az lesz az, ortopédiai probléma.

-->kivizsgálás, vagy megpróbálhatod egy betéttel, sarokemelővel kipeckelni, hátha jobb lesz ennyitől is.

2013. aug. 27. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!