Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Mennyi idős korig érdemes...

Mennyi idős korig érdemes elkezdeni bizonyos sportokat?

Figyelt kérdés
Legjobban a focira vagyok kíváncsi, de a többire is. Bár én azt gondolom, ha valaki eléggé elszánt, és nagyon akarja csinálni akkor sosem késő.
2009. nov. 24. 14:50
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha nem versenyszerűen,akkor mindegy mikor kezdi el az ember.Minden korban jót tesz a mozgás.
2009. nov. 24. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
ahogy az előző írja. ha versenyszerűen, akkor meg sporttól és tehetségtől függ. Most volt Madár ellenfele, na az azt hiszem 20 évesen kezdett el bokszolni. Focisták olyan 8-10éves korukban el szokták kezdeni, de ha tehetséges vagy, akkor akár sikereket is érhetsz el, úgy, hogy"öregebben" kezded el.
2009. nov. 24. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
egyetértek, ha kifejezetten tehetséges vagy, és versenyszerűen akarod űzni az adott sportot, jobb minél előbb elkezdeni, akár már 10 évesen. a tehetség általában hamar kiderül. de csak úgy kedvtelésből bármikor neki lehet állni, akár 50 évesen is.
2009. nov. 24. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

Versenysport: Szerintem 12-13 évesen pont elég elkezdeni a kemény edzést. Addigra már elég fejlett a test ahhoz hogy kibirja a nagy megterhelést, és nem mellesleg a gyerek által választott (és ez fontos!) sporthoz általában van is kitartása - főleg ha tehetséges (megjegyezném azt is hogy a tehetség nem minden! az edzés,kitartás,lelkierő sokkal fontosabbak).. lényeg hogy ne kényszeritsük a gyerekeket olyanhoz amihez nincs kedve.

Hobbisport: akármikor :)

2009. nov. 24. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Amerikai Football 16 éves kortól. Én is olyankor kezdtem és csapatba vagyok
2009. nov. 24. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

sajnos ha nagyon aarod és semmi érzéked sincs akko szívtad:S

de a foci oan 14éves korig: előtte is persze ügyesnek kellett lenned a többi gyerek között: én egyik legügyesebb voltam: és most pl csapatban stabil kezdő vok(NB2es szinvonalu csapat: U17)

2010. jan. 3. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!