Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Szeretnék jobb kézilabdázó...

Szeretnék jobb kézilabdázó lenni! Tippeket kérhetek?

Figyelt kérdés
8 éves korom óta aktívan kézilabdázok, most 15 éves vagyok. Nem érzem magam nagyon jónak mégsem, milyen tippeket adnátok? Bármilyet elfogadok, legyen akár magáról a kézilabdáról, labdajátékokról, állóképességről, vagy bármi! Köszönöm!

2013. dec. 18. 17:53
 1/5 anonim ***** válasza:
Hát én a kézilabda edzés részleteihez nem tudok hozzászólni, de egy dolgot megfigyeltem a tegnapi brazil-magyar kapcsán: Az európai csapatok mozgásminták/rendszerek megtanulására törekszenek, igyekeznek amennyire lehet az általuk elképzelt rendszerbe szorítani a játékot. Ezalatt azokból a játékosokból is kiölnek minden kreativitást, akikben lenne. --- Ezzel szemben a brazil női csapat több helyen újított, kreatívabb volt. Pl. Szinte egész meccsen nyitott védekezést játszott, a szélsői aktívan részt vettek a játékban, ha tudtak szinte átlövőként lőttek. Nem is ízlett a mi lányainknak ez ! (Ehhez képest jól küzdöttek a mieink!) -- Szerintem ez a jövő útja, vagyis újra játékosság, kreativitás kell ! Személy szerint te szerintem csináld azt, hogy próbálj meg kitörni a sémákból és váratlan megoldásokat alkalmazni, még akkor is ha nem mindig sikerül. Persze nem tudom mennyire örül ennek az edződ ??
2013. dec. 19. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia! Szerintem gyakorold rengeteget a cselezést, ha van rá lehetőséged, akkor aktív védővel. Az állóképességedet meg leginkább futással tudod fejleszteni. Esetleg dombon fel és le, akár úgy is, hogy felfele sprintelsz, lefele kocogsz.

Remélem, segíthettem :)

2013. dec. 19. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Igen a vb-n is az volt a baj a meccsek végén hogy el voltak fáradva és nem támadtak csak a húzást csiálták és hát elhúzták az időt szerintem gyakorold az idulócselt próbálj meg támadni ha pedig a védő megfog szabaddobás (csak a labdát ne add el)
2013. dec. 30. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha nem megy annyira a góllövés, cselezgetés, az sem probléma - vannak védekezős típusú játékosok is, sőt kellenek is az ilyenek! Ebben az esetben tömeg + izom, ami kelleni fog, plusz kemény lábmunka (ez utóbbi általánosságban is igaz).
2014. jan. 4. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a sok segítséget, mindegyiket megfogadom, keményen edzek, futok, minden cselt használok. Az első kommentelőnek igaza van, habár nem mondanám hogy minden kreativitást kiöltek volna a lányokból azon a meccsen. A brazilok jobbak voltak, nekünk is megvolt a lehetőségünk, tudtunk volna nyerni is, és végül a brazilok nyerték meg. Szóval büszkén kijelenthetjük, hogy mi, magyarok játszottuk a legjobbakkal a legszorosabb és legjobb meccset, még nyerni is tudtunk volna, és a végén én is éreztem hogy elfáradtak a lányok kissé, de küzdöttek és nagyon büszkének kell rájuk lennünk, nem volt semmi!

Január végén lesz tornám a korosztályommal, már várom, mindent megfogadtam és mindent köszönök:) aki még hozzá tud bármit szólni a kérdésemhez, nyugodtan tegye meg!!

2014. jan. 9. 16:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!