Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Szerintetek a Rugby [legmagasa...

Szerintetek a Rugby [legmagasabb szintű] vagy az NFL-a keményebb tudom az NFL-ben az amerikai fociban van védőfelszerelés meg sisak de itt szerintem az erőhatás is nagyobb és a játékosok legalábbis egyes posztokon erősebbek mint a Rugby-ben nem?

Figyelt kérdés

2014. jan. 4. 10:58
 1/8 anonim ***** válasza:

Hát szerintem az unió rögbi az keményebb mint az NFL. Vannak olyan kigyúrt játékosok ott is, mint az NFL-ben (jó, az NFL falemberek nagyobbak, az igaz), és sisak, meg minden felszerelés nélkül ugyanúgy felvállalják azokat az ütközéseket, mint amit az amcsifocisok. NFL-ben talán a sérülékenység ami jobban ott van.

Egyik ok az, hogy nagyobb méretkülönbségek vannak (az említett falemberek, és a special egység emberei között pl). A másik az, hogy mivel van sisak, ezért sokkal inkább lábra mennek (sisak nélkül egy térdrúgást nem szabad bevállalnia a védekező játékosnak). A harmadik az, hogy az amerikai fociban az ellenfél földre vitele a cél, ezáltal a játékos arra megy, hogy beleverje az ellenfelét a földbe (miközben ahogy fent említettem egyre inkább a lábra támad), és ez okozza a sérülések nagy részét.

Összességében keményebbnek érzem a rögbit, de mindkét sportban nagyon ott a sérülésveszély (sajnálatos módon).

2014. jan. 4. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
koszonom válaszod
2014. jan. 4. 13:52
 3/8 anonim ***** válasza:

Én is rögbit tartom keményebb, férfiasabb sportnak. Az nfl inkább sok esetben nem férfias, hanem már túl durva. Nem ritka az olyan eset ahol nem tudod eldönteni, hogy szándékos volt-e a sérülés okozás. És ugye erősíti ezt még az, hogy a csapatok fogadnak arra, hogy ki tud sérülést okozni az ellenfél irányítójának vagy egyéb fontos játékosának...

Rögbiben szemből érkeznek a szerelések, a játékosok, amerikai fociban sokszor oldalról, hátulról, gyakran nem is látja a támadó, hogy honnan jön a védő és letarolja... Ezt nem mondnám férfiasnak, inkább az alattomos jelző illene rá, de ugye ez alapból megengedett ott.


Persze ettől még jó sport.

Mindkét sportban nagy darabok a játékosok, nfl-ben némelyik poszton még nagyobbak, de azt is vegyük figyelembe, hogy ott 4-5 mp tiszta játékidő után 30-40 mp szünet van. Míg a rögbibe szinte folyamatos mozgás, ütközések. Azért egy 130-150 kilós falember nem tudom hány percig bírná a folyamatos terhelést...


Alapból annyira más ez a 2 sport is, hogy felesleges összehasonlítani.

Ezért nem is értem mikor Ricsiék a labdarúgással hasonlítják össze... Legközelebb a sakkal fogják?

2014. jan. 5. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
A rugby-r a focival ?
2014. jan. 5. 10:40
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem a rögbit, az nfl-t mivel azt közvetítenek.
2014. jan. 5. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
tény hogy kozük nincs egymáshoz
2014. jan. 5. 17:32
 7/8 anonim ***** válasza:
A profi rögbisek szerintem általában jobb fizikummal rendelkeznek, de a szabályok jobban kordában tartják az ütközéseket, szereléseket. Az NFL-ben ezzel szemben kevésbé kell visszafogniuk magukat, keményebbek az ütközések. A rugby league-ben 2013 elején tiltották be a vállal szerelést (a rugby union-ban már korábban sem volt szabad) ezzel azért sokat "puhítottak" a játék keménységén. Érdemes megnézni a yt-on valamelyik "NRL big hits" összeállítást, (persze nem a bunyóra érdemes figyelni, annak nincs köze a játékhoz).
2014. jan. 5. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
A rogbi kemyenyebb. Fokent a liga rogbi. SRL europaban ill NRL delen. nezzetek
2014. febr. 1. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!