Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Én 176 cm vagyok és szeretnék...

Bence Német kérdése:

Én 176 cm vagyok és szeretnék kosarazni. Szerintetek érdemes ezzel a magassággal elkezdeni? Esetleg zsákolás lehetne belőle?

Figyelt kérdés

2014. jan. 13. 19:17
 1/7 anonim ***** válasza:
alacsonyabb emberek is versenyeztek má az NBA-ban is. a magasság fontos, de nem kizárólagos. ügyesség, gyorsaság, pontosság fontosabb.
2014. jan. 13. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Lehet erről veszekedni, vitatkozni, hogy hány cm-nek kell lenni ahhoz, hogy valaki kosarazzon, leigazolják, hatékony játékos legyen, stb., de alapvetően nem érdemes.

1. Azt leszögezhetjük, hogy NBA szinten nem lehet ekkora magassággal érvényesülni, de gondolom nem is az a (reális) célod (lehet jönni azzal, hogy vannak kisebb/ekkora NBA-sek, de nem ideális kosarasok ők sem)

2. Azt ugyancsak leszögezhetjük, hogy magyar viszonylatban egy 176 cm-es, tehetséges játékos stabil perceket tölthet a pályán a bajnokságban, mivel nincsenek akkora nagy emberkék, és olyan fizikumú játékosok százasával, akik nagy fölényben lehetnek az alacsonyabb játékosokkal szemben. Ha jól megtanul egy ekkora játékos 1-1-et védekezni, itt-ott besegíteni a lepattanózásba helyezkedéssel, jó emelkedéssel, akkor teljes értékű játékos lehet a magyar bajnokságban (és kisebb európai ligákban).

A zsákolás edzés kérdése. 176 centivel elvileg reális. 240 körül van a nyújtott kezes magasságod, 70-80 cm-t ki lehet hozni a lábakból jó edzésmunkával.

De ne a zsákolásban gondolkozz, vannak sokkal szebb oldalai is ennek a sportnak, ekkora mérethez :)

2014. jan. 13. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Ja és 15 éves vagyok. Elvileg nőhetek még legalább 5 cm-t? Úgy már viszonylag magas lennék?
2014. jan. 14. 17:29
 4/7 anonim ***** válasza:
180 centi szerintem az ami egy normál irányítónak már elég európai kosárlabda szinten.
2014. jan. 14. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Akkor remélem növök még pár cm-t. :)
2014. jan. 14. 18:46
 6/7 anonim ***** válasza:
Nyújts sokat, attól elvileg még nőhetsz is picit. De ha csukott szemmel 3 niggörrállaton át is be tudod dobi a hárompontost, szerintem pont letojják, mekkora vagy :D
2014. jan. 19. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Mindeggy hogy hány cm vagy:)

A 2. kommentelő meg ne okosokodjon:D

168 cm vagyok és már 5 éve kosarazon tehát 5 éve sokkal kisebb voltam:D tehát persze lehet. Azóta nőttél már?:S

2017. okt. 20. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!