Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Mi történt a spanyolokkal?...

Mi történt a spanyolokkal? Első féldiő kb végéig jóformán a kezükbe volt a meccs, a helyzetek is jöttek, utána meg úgy viselkedtek mint a magyar vállogatott?

2014. jún. 13. 23:27
 1/6 anonim ***** válasza:
öregek
2014. jún. 13. 23:31
 2/6 anonim válasza:
Nem lőtték be a helyzeteiket... Ennyi. Az első félidőben el lehetett volna dönteni az egészet, de elcseszték. Ez van. :)
2014. jún. 13. 23:55
 3/6 reptoid ***** válasza:

Simán csak összeomlottak. A második félidő elején még ott volt Silva helyzete, aztán utána jött a fordítás. Még nagyjából utána is benne volt a játékban, hogy esetleg kiegyenlítenek, de aztán a szögletes gól megtörte őket. Casillas is magából kikelve magyarázott a bírónak. A hollandok vérszemet kaptak, onnantól már mindegy volt.

Aki fordít, az mindig sokkal nagyobb lélektani fölénybe kerül. Egyszemélyes sportokban ez jobban látható, de azért itt is kijön, ha nem nagyon van vezér a pályán. Xavi súlytalan volt végig, Casillas önbizalma a béka feneke alatt már egy éve, pluszban a kijöveteleknél teljesen bizonytalan. Xabit lekapták, esetleg még Iniesta lenne olyan, aki összekaphatta, tüzelhette volna a csapatot, de ő is max a játékával lehetett volna rá képes, nem a személyiségével.

Aztán a tikitaka felett is eljárt már az idő del Bosque-val együtt. Ugye Barca-Bayern 0:7, Konföd kupa 3:0 (?), idén Real-Bayern 5:0. Ha ez nem elég nyilvánvaló, akkor semmi. Nyilván nem akart del Bosque se változtatni az eddig működő felálláson, de úgy látszik meg kellett volna lépni.

2014. jún. 13. 23:56
 4/6 A kérdező kommentje:

Ilyen szintű összeomlást utoljára kb. a Magyar - Holland ellen láttam. Első félidőben majdnem végig uralta a meccset, jöttek is a helyzetek.

Szerintem az eső is közrejátszhatott, és erősen hátráltatta a tiki-takát és teljesen leálltak, hollandok meg nagyon szépen beívelgették a labdákat.

Casillason is erősen meglátszott hogy sokkal kevesebb játéklehetőséget kap.

2014. jún. 14. 00:05
 5/6 reptoid ***** válasza:

Egyetértek, bár szerintem Casillason nem segített volna, ha a bajnokságban is véd. Ha az elmúlt több mint egy évtizedben nem tanult meg rendesen kijönni a beadásokra, akkor idén sem tanult volna meg szerintem. És a harmadik gólnál megint ez volt. Oké, elsodorták, de ha nincs ott van Persie, akkor se éri el azt a labdát. A negyedik gólnál meg már "idegállapotban volt". Az ilyenekkel nagyon meg lehet trükközni, a BL döntőn is ugyanilyen hibái voltak, na meg korábban is. Cserében a vonalon bravúros védéseket tud bemutatni, most is volt a meccs végén 2 szép mentése.

Igazán kiváncsi vagyok, hogy vajon a Realban mi lesz a kapusfelállás jövőre. Mert eddig azt beszélték, hogy Iker a bajnokságban, Lopez meg a kupá(k)ban védene. Mondjuk ezzel kapcsolatban furának tartanám, ha Lopez kapná a BL-t is, de a nemzeti kupát meg kevésnek érezném. Ő azt mondta, mindenképp szeretne maradni.

Szerintem ha Iker tovább folytatja ezt a betlizős szériát, netán kizúgnak a spanyolok, akkor szerintem Lopez lesz az abszolút elsőszámú kapus. Nem akarom temetni, de na...

Egyébként azt nem értem, Lopez miért nincs a keretben, nagyságrendekkel jobb kapus Reinánál meg de Geánál

2014. jún. 14. 00:51