Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Kosárlabda! Szervező (irányitó...

Tempoo kérdése:

Kosárlabda! Szervező (irányitó) poszton játszok, s sajnos nem elég jó a 3 pontós dobásom. Hogyan tudnám ez fejlesztni?

Figyelt kérdés

2014. jún. 14. 20:13
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A legjobb, ha van egy olyan edző, aki ért valamelyest a dologhoz, és meg tudod kérni, hogy figyeljen meg téged dobás közben, aztán el tudja mondani, hol kell módosítani a dobómozdulaton, de persze nem biztos, hogy van ilyen ember a környezetedben, aki ehhez ért. A másik tanács, amit adhatok, hogy nézz videókat, olyan játékosokról akiknek jó a tempódobásuk, aztán hasonlítsd össze a mozdulataikat a tiéddel. Illetve persze a sok gyakorlás, dobálás is eredményes lehet ezek mellett.
2014. jún. 14. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Főleg gyakorlással.

Youtube-on keress dobótechnikás videókat, azt a mozdulatot gyakorold, majd állj oda a tripla vonalára és dobálj. Érdemes keresni egy olyan pontot ahonnan jobb átlaggal dobsz, arra külön rágyúrni, és meccsen/játék közben igyekezni hogy arról a pontról tudj dobni.

2014. jún. 14. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én 2-es poszton játszottam - tudom mi az hogy 3-ast dobni meccsen - és szerintem az nem jó tanács, hogy figyelj meg másokat és dobj úgy, vagy tanulj meg dobótechnikákat. Amit meg kell tanulni mások (profik) játékából az kizárólag az, hogy hogy húzd fel oldalt a labdát és ne pedig magad előtt, ahogy azt teszik sokan.

A dobótechnika viszont a tiéd. Ne akarj úgy dobni, ahogy más, mert ha megnézed akár az NBA-t, akár az EB-t, az igazán jó hármasdobók szinte egyike se dob ugyan azzal a technikával és mozdulattal. Úgy hogy dolgozd ki a saját technikádat és gyakorold azt éjjel-nappal. Inkább az a fontosabb, és edzéseken próbálj meg tudatosan figyelni arra, hogy a dobásaid egyformák legyenek, Ne pedig hol így dobj, hol úgy. Ugyanis ha stabilan egyféle mozdulatot begyakorolsz rendesen akkor az onnantól rutin mozdulattá fog válni (olvass utána az izommemória fogalmának).

Jó ha tudsz keríteni egy edzőtársat, akivel tudod gyakorolni (akár felváltva) a hármasdobást. Ez azért is lenne jobb, mert akkor folyamatosan tudnál dobni, illetve passzolt labdát tudnál dobni, így komplett mozdulatsort tudnál gyakorolni nem csak a dobást. És akkor már meg lehet olyanokkal fűszerezni, hogy előtte egy dobócsel és utána dobsz.

2014. jún. 15. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszöm szépen a tanácsokat!!
2014. jún. 20. 16:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!