Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Hogyam érthetném meg minnél...

Hogyam érthetném meg minnél hamarabb az amerikai focit?

Figyelt kérdés
Elolvastam a szabályokat,meg nezek meccseket is,de pl nem ertem h amikor a first down megvan,akkor utana mindig 10 metereket kell megtenni h utana onnan indulhassanak? Meg pl a tegnapi Colts eagles meccsen volt 2x is olyan hogy bedobtak a touchdown teruletre,elkapta a futo es le is ejtette de megse volt pont. Az miert ?

2014. szept. 16. 22:46
 1/9 anonim ***** válasza:
0%

Egymásnak futtok haverokkal, akinél a labda van az próbálja kicselezni azt aki rátör, fordított esetben pedig próbálja a földre küldeni a tojásos embert. Ha kicselezted és levitted a vonalig táccsdávn, ha elkapott, akkor álljatok 1,5 percet, mert csak akkor indulhat újra. Ha 6 mp-nél tovább tart az akció az már hibás. Néha-néha tarthat 10-15 mp-ig is, de ez nagyon ritka.

Szóval: akció max 6 mp, 2 akció közötti állás és szünet 1,5 perc.

Ja és ezt szokták mondani: abban a 6 másodpercben benne van minden férfiasság, erő, keménység, izzadság, áhh király.

2014. szept. 16. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
Nézzél minél több meccset és előbb utóbb megérted. Négy kísérletből kell 10yardot haladni, 4-re azért adják át a labdát, hogy az ellenfél minél rosszabb pozícióból jöjjön. Tegnapi meccset nem láttam, de lehet nem birtokolta a labdát, azért nem volt TD. Sport Tv-ben elég sokat magyaráznak, lassan tisztulni fog a kép.
2014. szept. 16. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 kakao01 ***** válasza:
2014. szept. 16. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Már nem emlékszem, hogy mi volt pontosan a Colts meccsen(félig aludtam), de lehetséges hogy:


- nem volt meg az elkapás: ha a bíró úgy ítéli meg hogy nem birtokolja két kézzel a labdát az elkapó akkor nem szabályos az elkapás, azaz ha leejti akkor incomplete pass.


- az elkapó nem tette le mindkét lábát amikor birtokolta a labdát: ha a célterületen belül kapsz el passzt akkor mindkét lábad le kell tenned a vonalon belül különben incomplete pass.


4 kísérletből(down) kell megtenni 10 yard-ot, ha sikerül akkor van meg a first down és kezdődhet előröl. Magyarul:


támadni kezd az egyik csapat, kezdenek egy három yardos futással akkor második és 7, mivel a második kísérlet jön és hét yardot kell még megtenni. Nekifutnak mégegyszer, haladnak két yardot, akkor jön a harmadik kísérlet és 5 yard. Ha a harmadik kísérlet nem sikerül akkor a következő történhet:


punt - ha túl messze vannak az ellenfél célterületétől akkor visszarúgják nekik a labdát, átadják a támadás jogát.


field gól - ha elég közel vannak a kicker próbálkozhat egy 3 pontos rúgással, ált. 45 yardon belül szokták megpróbálni.


nekimennek a negyedik kísérletnek - ez kockázatos, általában csak akkor szokták ha vesztésre áll egy csapat. Ha nincs meg 4 kísérletre a first down akkor arról a helyről jöhet a másik csapat, punt esetén meg nyilván messzebbről, ezért puntolnak általában.

2014. szept. 17. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Utolso nagyon koszi,igy mar szinte teljesen tiszta! Köszi hogy leirtad a field goalt,puntot stb :) ja es igen az volt akkor a baj,az egyik szituban ugrasbol kapta el,a masikban meg kiejtette vagyis nem fogta mrg rendesen. Remek,mar szinte ertek mindent. Meg annyi,hogy a jatekban mutatta a probalkozasokat,de igy pl: 3rd & 10. Itt ez a & 10 mit jelent?
2014. szept. 18. 00:02
 6/9 anonim ***** válasza:

3rd és 10 = harmadik próbálkozás, 10 yardot kell még megtenni.


Azaz ha az első kísérletből megtesz a támadó csapat mondjuk 7 yardot akkor az lesz kiírva hogy 2nd és 3, mivel második kísérlet és 3 yardot kell még megtenni.

2014. szept. 18. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Ertem :) koszonom. Es szerinted a vasarnapi eagles meccset nyeri az eagles?
2014. szept. 18. 07:04
 8/9 anonim ***** válasza:
Redskins drukker vagyok de sajnos sanszos hogy az Eagles nyer. A liga leggyengébb csapatát(Jaguars) mind a két csapat ütötte, de mi kikaptunk a Titans-tól, a Philadelphia meg megverte az Indianapolis-t, ami nem kis fegyvertény. Ráadásul tőlünk hiányozni fog a kezdő irányító(RGIII) és a nyáron az Eagles-től érkező DeSean Jackson, azaz kettő a három legjobb rézbőrű közül.
2014. szept. 18. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Ez az egész amerikai foci annyira agyon van hypolva, manapság mindenki ezt nézi, holott szerintem a többség pár évvel korábban azt se tudta mi ez.Ez is olyan trendi dolog lett mint a tizenéves kiscsajoknak a tükör elött csücsörítve pózolni.
2015. febr. 6. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!