Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Labdarúgásban, ha egy játékos...

Labdarúgásban, ha egy játékos elvégzi a büntetőrúgást, és a labda a kapufáról, vagy a keresztlécről visszapattan, és így szerez gólt, az szabályos gól, vagy kétszer érintés a támadó részéről és követett szabadrúgás kifele?

Figyelt kérdés
2010. jan. 21. 15:58
 1/7 anonim válasza:
szabályos a gól
2010. jan. 21. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nem pontosan értem. A kapufáról visszapattan a játékosra és a játékosról be a kapuba, vagy a kapufáról bemegy a kapuba?

Ha kapufáról megy be akkor éri és gól.

Ha büntető párbaj 11-esnél megy be kapufáról, akkor is éri a gól.

Ha büntető párbajnál az elrúgás után még visszapattan a rúgó játékosra a labda, akkor az nem gól, de rendes játékidőben igen.


Azt hiszem ennyi. :D

2010. jan. 21. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Elrúgta, mondjuk keresztlécet rúg, és visszapattan hozzá, amit egyből elrúg. Csak ezt nem értem, mert szabadrúgásnál van egy ilyen szabály, hogy ha elrúgja, és m,ás nem ér a labdához csak ő, és nem kézzel, akkor kétszerérintés miatt közvetett szabadrúgás van.
2010. jan. 21. 17:27
 4/7 anonim ***** válasza:

Ez azért van, mert van közvetett, meg közvetlen szabadrúgás. És az egyiket le kell passzolni és akkor ugye 2 játékosnak kell beleérnie, a másikat viszont kapura is lehet lőni, anélkül, hogy más beleérne.


Egyébként kispályán, ha jól tudom van egy olyan szabály, hogy bedobásból nem lehet "gólt dobni". Pl. bedobás és senki nem ér hozzá és bemegy a kapuba, az nem gól. De ha valakit csak súrol is, az már gólnak számít.

De ez teljesen más téma. :D


Remélem tudtam segíteni!

2010. jan. 21. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 kalmangabor válasza:
Szerintem ez kétszer érintés, a gól nem érvényes. Ha utána gondolsz, és ez így érvényes lenne, akkor mi a kétszer érintés?
2010. jan. 22. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Büntetőrúgás alkalmával szabálysértés:


- a rúgás előtt: a támadójátékos belép a büntetőterületre és a labda a kapusról, a kapufáról hozzá pattan vissza;

- a rúgás után: a végrehajtó játékos még egyszer érinti a labdát.


Közvetett szabadrúgást arról a helyről kell elvégezni, ahol a szabálytalanság történt.


Sikerült megtalálnom! :)

2010. jan. 22. 14:17
 7/7 anonim ***** válasza:
Kifelé szabadrúgás.
2010. febr. 1. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!