Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » A testemre milyen hatással...

Tomi54321 kérdése:

A testemre milyen hatással lenne a tenisz?

Figyelt kérdés
Sose teniszeztem de sok sportot kipróbáltam már.Az alap gondolat most fogalmazódott meg bennem,hogy lehet el kéne kezdeni mert épp nézek egy tenisz mérkőzést és ez az első sport amit élvezet nézni is.A lényegre térve.16 éves vagyok 190 cm magas 90 kiló.Milyen hatással lenne a tenisz a testemre egy normális étrenddel?(reggeli,tízórai,ebéd,uzsonna,vacsora nasi kizárva) Szeretnék fogyni is de inkább a zsírból izmot faragni.Mit gondoltok?

2014. okt. 26. 16:21
 1/2 anonim ***** válasza:

Zsírból soha nem lesz izom, teljesen más biológiai szövet. Zsírleadáshoz kalória mínusz kell (szálkásító diéta), izomnöveléshez pedig kalória pluszos tömegnövelő étrend.

Az nem jó diéta, ha este nem eszel, csak lassítod az anyagcserét. Az egész napi összes bevitel számít, nem az esti!

A teniszezők közül nem sokan izmosak, max Nadal és egy két faszi akin van némi izom, de a legtöbb teniszező nem valami izmos. Ki kell egészíteni súlyos edzéssel is, ha jó formát akarsz.

2014. okt. 26. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Szia ! már 10 éve tanulok teniszezni (4 éve profi) és nekem a vádli,comb illetve a karizmom változott meg ... sokkal izmosabbak lettek a felsoroltak! és megtanít a jó levegővételre is :) Bár az 1. álaszolónak néhol igaza van ... jó mellette egy külön kis torna,ami növeli az állóképességedet és a fizikai terhelhetőségedet :) biztos hogy fogynál pár kilót (ha nem is sokat) mert azért aki tényleg jó edzőnél tanul az meg is izzad az 1 órás vagy másfélórás edzés végére! szerintem kezd el nyugodtan :) érdemes kipróálni legalább . 16/L
2014. dec. 16. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!