Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Szerintetek, mekkora az...

Szerintetek, mekkora az elfogadható minimum testmagasság kapusnak, nagy focipályán?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Én 177 cm vagyok, kimondottan magasra tudok felugrani helyből (96-97 cm), nagyon jók a reflexeim..

7 évig kapus voltam egy futsal (teremfoci, kézilabda méretű kapuval) csapatban, de 2 éve már nem focizok, csak haverokkal, hobbi szinten. Gondolkozom rajta, hogy jővőre, mikor elkezdem az egyetemet, újra nekikezdek a focinak, de ezúttal nagypályán. Ugyanúgy kapusként szeretnék játszani. A kérdés az, hogy szerintetek a magasságom (177cm) hátrány?? :/


Előre is köszönöm a válaszokat!



2014. okt. 29. 21:50
 1/7 era121416 ***** válasza:
Szia. Hat szerintem elegge hatrany mert az en battyam is kapus es 192cm es elvileg az a normalis alkat.:)
2014. okt. 29. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nem a magasságod a hátrány, hanem az, hogy a leírtak szerint még soha nem védtél futballkapuban.

Nem azt állítom, hogy amatőr szinten nincs esélyed, de egyszerű nem lesz.

Az sem világos miért az egyetemmel összefüggésben szeretnéd kezdeni, hacsak nem az egyetemi csapatra gondolsz...

A magasság előny egy kapusnál, de vannak kivételek, alacsony termet ellenére is lehet jó a kapus, ha ruganyos, átlag fölötti reflexekkel, speciális ütemérzékkel rendelkezik.

Alapvetően nem a termeted miatt lehetsz hátrányban a leendő vetélytársaddal szemben, hanem azzal, hogy igazán nem tudsz referenciát felmutatni az edződnél, a futsal egy másik sportág, s már azt sem műveled...

Megye 1-ben ettől függetlenül szerintem kapnál kesztyűt :-)


Ma is aktív játékosok közül nem tudok példát mondani, de a '80-as, '90-es években Mező József (DVSC), és Andrusch József (Honvéd) alacsony termetük ellenére igen jó kapusok voltak.

2014. okt. 29. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
Egyátalán nem hátrány jó hogyha egy kapus magas de nem kell magasnak lenned ahoz hogy jól végy az én apám is kapus és 174cm és nagyon jól véd csak az a baj hogy még nincs tapasztalatod a nagy kapuban de ez ne akadájozon én sok szerencsét kívánok neked
2014. okt. 30. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2014. okt. 31. 21:15
 5/7 Snock válasza:
Hát figyelj, Casillas 182cm, Victor Valdes se sokkal nagyobb, és mégis jó kapusok. Ha azt nézzük te 177cm vagy, nem sokkal vagy kisebb náluk.
2014. nov. 1. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Snock válasza:
Bocs, rosszul írtam, Casillas 185, de nem annyira vészes akkor sem :)
2014. nov. 1. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Cpt.Price11 válasza:
A celta kapusa 176 cm és kiszedett mindent még a kiszedhetetleneket is a barca ellen idegenben. SZóval nem nagy hátrány inkább az ,hogy nincs rutinod de egy Budapesti bajnokságban lehet kapsz esélyt ha belerázódsz:)
2014. nov. 1. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!