Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Miért emelik ki ennyire...

Miért emelik ki ennyire Jordant és helyezik mindenki fölé?

Figyelt kérdés

Én nem láttam "élőben" játszani, mert pont a washingtoni visszavonulása után kezdtem el nézni az NBA-t, de elismerem, hogy a korszak legjobbja volt, mellette kiváló segítőkkel és a legjobb edzővel.

Ugyanakkor azt nagyon nem értem, hogy pl. amikor szakértők Bryantről, Jamesről beszélnek, akkor mindig az a vége, hogy szinte nem is méltóak arra, hogy Jordannel összehasonlítsuk. Jordan így, Jordan úgy. Én meg néztem Bryantet a 2000-es években és csodáltam, hogy bár egy önző majom, de mindent tud a kosárlabdáról, most pedig látom Jamest, akinek a játéka számomra a leglátványosabb és amikor a gyűrű felé indul, akkor nincs ember aki megállítsa. És úgy van neki két gyűrűje, nagydöntői, hogy sosem dolgozott "sztáredzőkkel".

Tényleg ennyire "marslakó" volt Jordan? Amerikában is ennyire érinthetetlennek tartják, vagy csak mi európaiak látjuk így, hogy a maiak a nyomába sem érnek?


2014. dec. 28. 21:59
 1/3 anonim ***** válasza:

Jordan neve összeforrt a kosárlabdával. Az ő pályafutása alatt rengeteget nőtt az NBA népszerűsége, és egyszerűen akkora zseni volt, hogy az NBA-ről mindenkinek a Chicago Bulls, meg Jordan jutott eszébe, és nem érdemtelenül. Amennyire az amerikai újságírókat, vagy a szurkolókat látom, a nagyobb részük ott is úgy véli, hogy Jordan minden idők legjobbja. És igazából ez valószínűleg így is van. Fantasztikus játékintelligencia, remek pontszerző, de képes passzolni. 6 bajnoki cím, 6 döntő MVP cím, kb. 10 éven keresztül legjobb pontátlaggal rendelkezett, úgy hogy mellette átlag 5-6 assistot, 2-3 labdaszerzést is jegyzett meccsenként.

Véleményem szerint James-t (még?) nem lehet egy szinten említeni Jordannel. Zseniális játékos ő is, de ez a csapatváltogatásos bohóckodás kicsit furán mutatna a "világ legjobb játékosánál". Ha idén nem lesz bajnok, akkor szerintem soha nem fogják azt mondani rá, hogy ő minden idők legjobbja. A sztáredzős részt nem tudom, idén úgy néz ki, hogy Spoelstra nem is olyan suta, mint ahogy sokan hitték :D

Kobe nálam közelebb áll Jordan szintjéhez (mondom ezt Celtics szurkolóként). Szerintem neki az a pár MVP cím hiányzik, hogy egy lapon említsék Jordannel.

De valószínűleg Jordan neve már annyira összenőtt a kosárlabdával, hogy sosem fogják kétségek nélkül kimondani, hogy valaki más a legjobb :)

2014. dec. 28. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Jó,hogy ezt írod, mert abban teljesen egyetértek, hogy Jordan neve egybeforrt az NBA-vel...itt Európában. Nekem annyi maradt meg, hogy iskolásként Bullsos, Jordanes füzet, tolltartó, poszterek...stb. Azt, hogy abban az időszakban még játszott egy Karl Malone, Patrick Ewing, Charles Barkley, Reggie Miller...stb. arról fogalmunk se volt. Tényleg igaz, hogy itt Magyarországon az NBA így lett széles körben ismert (na meg Dávid Kornélnak is köszönhetően)

És érdekes, hogy a többi amerikai sportágnál ez nem alakult ki. Mindenki elismeri, hogy Gretzky pl. a legkiválóbb hokis volt a 80-as, 90-es években, se senki nem mondja, hogy Crosbyt nem érdemes vele összehasonlítani és sosem ér majd a nyomdokaiba. De lehetne mondani Montana-t, Marino-t az NFL-ből, egy Manninget, Bradyt egy lapon említenek velük. Ez tényleg azért van, mert mi Jordannal ismertük meg az NBA-t.

Ezért kérdeztem, hogy Amerikában is ennyire "félisten" e. Azt tudom, hogy a személyisége sokkal jobban megosztja ott az embereket. De arról nincs információm, hogy mit gondolnak az "utódairól", hogyan mérik össze vele.


Én egyébként James játékát jobban szeretem. Amellett, hogy atletikussága miatt tényleg megállíthatatlan és emiatt nagyon látványos a játéka, sokkal inkább csapatember, mint Bryant. Sokszor az az ember érzése vele kapcsolatban, hogy ha akarná lehetne 40 pont feletti átlaga, 10 meccsenként dobna egy 60+ felettit.

Szerintem idén tuti nem lesznek bajnokok, pedig ez a Cavs az "emberanyagot" megnézve jobb, mint a Heat volt.

2014. dec. 28. 23:04
 3/3 anonim ***** válasza:

Én is jobban szeretem James játékát, attól függetlenül, hogy Kobe teljesítményét ismerem el jobban :D

Amennyire én látom, a szurkolók fel tudnak háborodni, ha a Jordan-hez hasonlítgatás megy, de a szakértők egyre gyakrabban előhozzák a dolgot. Szerintem Jordan mindig "A kosaras" marad, és mivel nem játszott vele egy időben, vagy ellene akit összemérnének vele, nehéz lesz azt mondani, hogy jobb. Meg talán még az is közrejátszik, hogy több nagy játékos van jelenleg is, és még az adott korszak legjobbját is nehéz megmondani, nem hogy a minden idők legjobbjává kinevezni

2014. dec. 29. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!