Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Nemrég kezdtem el NBA-t...

Nemrég kezdtem el NBA-t nézni, de van pár dolog amit nem értek. Kérhetek egy kis segítséget?

Figyelt kérdés

1. Mi a szerepe a rengeteg vonalnak?


[link]


Itt egy nagy felbontású kép. A külső vonal a három pontos határa, ez oké, meg van ahonnan a büntetőt dobják, de mi a többi? A fenti linken van egy nagy felbontású kép.


2. Sokszor csinálják azt hogy támadás megkezdésénél majd félpályáig nem érnek hozzá a labdához, csak ott tartják a kezüket fölötte és hagyják gurulni(remélem érthetően írtam le). Ennek mi értelme? A támadóidő ilyenkor is pörög, akkor mire jó ez?


3. Hol van a határ a block és a goaltending között? Csak az goaltending ha a gyűrű felől ütik el, vagy az számít hogy hullik-e a labda vagy felfele száll?



2015. jún. 18. 13:49
 1/7 anonim ***** válasza:

1. igen, van a hármas vonal és a büntető vonal. Középen a színezett részt hívják trapéznak (mert régen trapéz alakú volt), festéknek vagy körtének is szokták nevezni. Ezenkívül van még a büntető körüli kőr, ahol a feldobásokat hajtják végre, ha nem lehet eldönteni kié a labda. És van még a pálya szélét jelölő vonal, illetve a felező vonal.


2. Ennek az a lényege, hogy az órát csak akkor indítják, hogyha a játékos hozzáér a labdához. Tehát ha hagyja a labdát gurulni az ellenfél játékterére és csak ott fogja meg akkor nem veszíti el a támadóidőből (ami 24 másodperc azt) azt, amíg felér az ellenfél területére. A kezüket azért tartják felette, hogyha az ellenfél a labdáért nyúlna, ők legyenek a gyorsabban. A támadóidő nem megy ilyenkor, ezt nem tudom honnan vetted. A támadóidő onnantól megy, ha hozzáér valamelyik játékos a bedobott labdához.


3. A dobott labdának van egy íve. Először felfele száll, majd a gyűrűhöz közeledve értelemszerűen lefele. A lemenőágban szálló labda elütése elvileg a goaltending. Ilyenkor megadják a pontot. Ha pedig indításkor, vagyis felmenő ágban ütik el, az a blokk.

2015. jún. 18. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ!


1. És a palánk alatti félkör?


2. Valószínűleg a tévés közvetítés ugratott be, direkt figyeltem hogy már jár az óra amikor még csak követte a labdát a támadó.


3. Ez akkor tiszta :)

2015. jún. 18. 16:46
 3/7 anonim ***** válasza:
A gyűrű alatti félkör a "no-charge" zóna. Ha a védő játékos ezen belül helyezkedik el (vagy akár a sarka érinti a vonalat), és a támadó játékos "belemegy", akkor is védő faultot fognak fújni, mert ezen a területen védekező játékos ellen nem lehet belemenést (charge) elkövetni.
2015. jún. 18. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Értem, köszi!
2015. jún. 18. 23:31
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem mindig akkor indítják el a támadóidőt amikor a játékos hozzáér a labdához.

Mondjuk kosár után (büntetőt kivéve) nem állítják meg az órát csak a meccs utolsó két percében.

2015. jún. 19. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Most jut eszembe van még egy kérdésem, remélem olvassa még valaki:


- amikor leül egy játékos a kispadra felvesznek egy melegítőgatyát, amit becseréléskor egy mozdulattal le tudnak rántani. Ezt hogy csinálják? Tépőzáras két oldalt a gatya vagy mi?

2015. jún. 20. 08:30
 7/7 anonim ***** válasza:

aha, ilyen

[link]

2015. jún. 20. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!