Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Ki a legjobb labdarúgó C. R....

Ki a legjobb labdarúgó C. R. -en és Messi-n kívül?

Figyelt kérdés

2015. jún. 19. 16:09
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Gera.
2015. jún. 19. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:

???

Nem magyarra gondoltam, trollkirály.

2015. jún. 19. 16:17
 3/24 anonim ***** válasza:
46%
Neymar, Hazard, Neuer, Müller, Ramos, Pogba, Jordi Alba, Matic - ők mindenképpen top 3 játékosok a maguk posztján
2015. jún. 19. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 vfrtom ***** válasza:
38%
Eleve a legjobb csak egy lehet.Amúgy csak sztárolt focista van és a csapat többi tagja nélkül egyik sem ér egy zsák szart sem.
2015. jún. 19. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:

Értem, de a legjobb kettő között szerintem nincs vita, ezért is írtam, hogy kettőjüket kivéve. Mert, ha azt írtam volna, hogy ki a legjobb C. R.-en kívül, akkor mindenki Messit írta volna, ha pedig azt írom, hogy ki a legjobb Messin kívül, akkor pedig mindenki C. R.-t írta volna.

Bár lehet, hogy van, aki szerint nem ez a kettő labdarúgó a világ két legjobb focistája, de szerintem elvitathatatlan, hogy itt a többség szava az igaz.

2015. jún. 19. 18:40
 6/24 A kérdező kommentje:
Igaz, hogy a csapat többi tagja nélkül nem érnek egy kalap sz*rt sem, de ha rájuk kerül a sor (pl. egy szabadrúgásnál vagy egy támadás befejezésénél), akkor biztos, hogy náluk jó helyen van a labda, tehát ők a legtehetségesebbek mindenki közül.
2015. jún. 19. 18:43
 7/24 anonim ***** válasza:
100%
Suarez, egyértelműen. Gyakorlatilag a City és PSG elleni párharcot egymaga döntötte el és nem szabad elfelejteni, hogy október végéig nem is játszott. Neymar legkésőbb 3 év múlva aranylabdás lesz, de még fejlődnie kell, Hazard pedig az angol bajnokságban hoz egy stabil szintet, de megrekedt a fejlődésben.
2015. jún. 19. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
64%

A többség szava az igaz? Ekkora baromságokat ne mondj már, légyszi! Akkor legalább hivatkoznál a szakértőkre, ne az agymosott tömegemberekre!


Azt mondod, hogy: De ha rájuk kerül a sor, pld. egy szabadrúgásnál, akkor biztos, hogy náluk jó helyen van a labda. Tehát szabadrúgásnál szerinted CR-nél jó helyen van a labda? Nézz már meg egy szabadrúgás statisztikákat, Junuzović vagy Çalhanoğlu sokkal pontosabban rúgják és biztos vagyok benne, hogy a Real-ba is lenne aki jobban rúgná nála, mert C.R. nem rúg jól szabadrúgást, ha a top szabadrúgókhoz viszonyítunk. Csak ugye őt sztárolni kell, és el kell élvezni 20-adjára is attól, hogy ő beáll terpeszbe pózolni, aztán meg elrúgja a f***szba.


Én meguntam a győzködést, úgy se lehet és a közeljövőben sem hiszem, hogy bármikor majd lehet ezekről a dolgokról normálisan beszélni. A lényeg kb. annyi, hogy szerintem két részről lehet ezt nézni: a tudás és a teljesítmény oldaláról. A teljesítményt is nagyon nehéz meghatározni, főleg, hogy szerintem nem kizárólag támadókat kéne a legjobbnak megnevezni és ilyenkor nem Neuer aranylabdája mellett szólok. De a teljesítmény alapján, ha valaki szorgosan követi a focit és ért hozzá, akkor nagyjából tud egy reális képet adni és Messi és Ronaldo tuti a top játékosok közt lesznek, de nem ők a két vitathatatlan géniusz, akik mindenki felett állnak. Ez a teljesítmény mellesleg folyamatosan változó, hónapra lehetne talán lebontani, de még ott is változás van, ráadásul sokszor a csapat teljesítménye meg az, hogy ki hogy tud egy csapatba beilleszkedni, azoknak döntő szerepük van, tehát ez sokkal komplexebb dolog annál. A tehetséget pedig még nehezebb megállapítani, aki nagyon ért hozzá az észrevesz dolgokat egyik másik játékos játékában és az alapján összetud mondjuk állítani egy listát, hogy kik korunk legnagyobb zsenijei. Abba szerintem még Ronaldo benne sem kéne, hogy legyen, de ez a másik, hogy ez azon kívül, hogy szakma még benne van egy jó adag szubjektum is, mert pontosan sose lehet meghatározni, hogy most egy Busquets vagy egy Müller a nagyobb zseni. Van aki ezt értékeli többre van aki azt és ez alapján nem lehet pontosan dönteni, csak kizárólag nagy vonalakban. De ez a teljesítmény alapján is áll.


Ha a teljesítményt nézem, mondjuk az idei teljesítményt, akkor szerintem C.R. nincs a top 3-ba. De hogy hű legyek a kérdésedhez az utánuk lévő legjobbat próbálom megnevezni, teljesítmény alapján, a tudást meg egyelőre hagyom:


Szerintem Robben, de Bruyne, Suárez, Piqué, Busquets és Rakitic akik szerintem a legkiválóbb teljesítményt rakták le ebbe a szezonba.


Rakitic: Elképesztő hajtás jellemzi, rengeteget dolgozik a középpályán, besegít a védelembe, de a támadásokba is, és nehezen átjárhatóvá teszi a középpályát. Fontos gólokat rúgott a BL-be, ugyanakkor az Alves hibái által, az utóbbi évek, jobb oldalon sebezhető Barcáját megváltotta azzal, hogy rendszeresen hátrafut oda védekezni, ha Alves esetleg fent ragadna és még sokféleképpen sikeresen segített kiküszöbölni ezt a problémát. Nagyon értékes játékos, nélküle nem tartott volna itt a Barca a második félévre.


Busquets: A másik fontos játékos a középpályán. Szintén nehezen átjárhatóvá teszi a középpályát, emellett pedig egy rendkívül intelligens, technikás játékos. Nem csinál sabloncseleket, mindig a legjobb megoldást választja és annak érdekében csinálja meg a szükséges cseleket, előre tudja, hogy hova fog kerülni a labda, így rengeteg helyzetbe előre gondolkodik. Szinte lehetetlen elvenni tőle a labdát, egy igazán fontos zsenije a Barcának. (Ha esetleg valaki nem érti, hogy a Barca középpályáját tekintve miért nem említettem meg a két igazán nagy ikonjukat: Xavit és Iniestat, annak: Xavi már eléggé kiöregedett, nagyon nagy játékos, de már nem a régi, mint ahogy ez lenni szokott ilyenkor. Iniesta-n pedig gondolkodtam, de ő is kezd kiöregedni, emellett az idei szezon elég nehézkes volt neki, nem hozta a csúcs formáját, néha tudott igazán nagy meccseket hozni, de az állandó zsenije nem mutatkozott meg.)


Piqué: A világ egyik legnagyobb védőjévé nőtte ki magát, nehéz lenne a helyére még egy ennyire kiváló védőt találni, akivel hozni lehetne ezeket az eredményeket. Védők terén még sok mindenkit meglehetne említeni, a Juventus, a Monaco esetleg a M'gladbach komplett védelme elég stabil volt, de meglehetne még Godin-t, Boateng-et, esetleg Ramos-t, Kompany-t, Ivanovic-ot említeni, de szerintem egyikük sem rakott le akkora teljesítményt idén mint, Piqué.


Suárez: Óriási játékos... Az egyik legjobb teljesítményt rakta le ebben a szezonba, a hatékonysági statisztikája az egyik legjobb volt (gólpasz + gól/játszott percek), ahogy írták előttem a City-t meg a PSG-t gyakorlatilag egyedül küldte haza, a góljaival és gólpasszaival. Elképesztő szólókat képest lenyomni, nem igényel konkrét gólhelyzetet, elég neki egy folyosó, amit ki tud lőni. Óriási megoldásai vannak, elképesztő gólokat tud vágni, ha megérzi a gólszagot, akkor megállíthatatlan, második félévbe már jobban gyártotta a gólokat mint Messi. Még anno nagyon nagy szerepet játszott a Liverpool felemelésében, majdnem meg is nyerte velük a bajnoki címet és a világ egyik legjobb csapatává erősítette őket, majd elment a csapat pedig egy PL-es középcsapattá züllött vissza. Azt hiszem ez sok mindent elmond róla. Válogatott szinten is a hátán viszi a csapatot, Uruguay, ameddig ő nem játszott, közel nem volt ilyen versenyképes focicsapat, rettentő mennyiségű gólokat képes vágni, mégis a középpályára is vissza tud zárni és képes önzetlenül osztogatni az gólpasszokat.


Robben: Egy nagyon erős név. Brutális, hogy a szezon nagy részét sérülten tölti, mégis olyan szezonokat képes, középpályásként, a gólok mennyiségébe is lerakni, amely egyedülálló. A középpályán gyakorlatilag egyedül vezetgeti a labdát, nem igényel csapatjátékot, egy óriási szóló után, brutális erővel kilövi a sarkot. Szélről is borzasztó veszélyes, gyors, jó beadásokkal és pontos lövésekkel, tökéletes szélső, ugyanakkor csatárnak is fel lehet tolni. A VB legjobbja volt, a Bayern legjobbja. Elképesztő küzdeni akarás és sportemberi nagyság jellemzi, nem tudja feladni, nagyon szívós játékos. Egy olyan Bayern-be emelkedett ki és termelt ennyi gólt, ahol a sérülései mellett, nagyon nehéz ennyi gólt rúgni, mert abszolút meg vannak osztva a támadások, kb. az összes Bayern-i támadó (amiből van vagy 5) 10 gól felett termel, ő még is kitudott közülük emelkedni.


Kevin de Bruyne: Óriási tehetség, a jövő egyik legnagyobb játékosa, Bundesligás gólpassz rekordot döntött, a 21 (!) gólpasszával (és ugye ez csak 34 meccses torna...), közbe a gólokat is gyártja. 23 évesen felemelte a belga válogatottat, ami egy jelentős csapat volt a vb-n, talán leginkább neki köszönhetően, aztán átigazolt egy erős közép Wolfsburgba amit egy stabil 2. erőnek emelt fel a Bundesligába. Egyértelműen a legnagyobb játékos a csapatba, habár Dost se rossz, ő egy igazi gólgép csatár, és Naldo is nagyon jó védő, de szerintem De Bruyne-höz hasonló tehetség nincs ott, nagyon meg kell becsülniük!


Persze sok tehetség van és a tavalyi teljesítmények alapján teljesen más listát állítanék össze (mondjuk Godin-nal, Ramos-sal, esetleg Modric-al, Reus-al).

2015. jún. 20. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

Összességében egyet értek értek veled.


Bár ezekben nem:

Szerinted a szakértők nem ezt a két játékost mondanák, ha megkérdeznénk tőlük, hogy melyik a legjobb 2 labdarúgó eddigi teljesítményük során? Na mindegy...


A másik pedig az, hogy C. R. helyett mondtál 2 olyan játékost, akikről még életemben nem hallottam. Szerintem ez csak vicc akart lenni...

2015. jún. 20. 11:53
 10/24 anonim ***** válasza:

Teljesen egyet értek az előző bejegyzéssel. Az eladható sztárok nem biztos, hogy a legjobbak. Főleg ha egy csapat taktikája gyakorlatilag arra épül, hogy 8-10 húzás után ők kerüljenek gólhelyzetbe. A súlypontáthelyezésekből adódó rések mindig Messi vagy Ronaldo oldalára jönnek ki. Nem azt vitatom, hogy ez a két játékos a legjobb a világon. (De Junuzovic és Calhanoglu is egyébként zseniális futbalisták, gúglizd be...)

És nem beszéltünk Kroos profizmusáról, Vidal szolgalelkű futómennyiségéről, De Bruyne kiszámíthatatlanságáról, Terry karizmájáról...

A futball csapatsport, nincsenek sztárok vízhordók nélkül...

2015. jún. 20. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!