Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Miért rajong valaki a fociért?...

Miért rajong valaki a fociért? Mi annyira szép és érdekes benne?

Figyelt kérdés
Miért szereti valaki nézni és miért szereti játszani?
2015. aug. 20. 22:43
 1/3 anonim ***** válasza:
Én egy sportszerető ember vagyok, rengeteg sport érdekel. A (strand)kézilabda, a vizilabda, a jégkorong, a röplabda és a (strand)labdarúgás is. Ezek közül 3-at már űztem, de inkább nézői szinten érdekelnek ezek a dolog. Ha rendezni kéne kedvelés szerint, akkor nekem a labdarúgás állna az első helyen... nehéz ez megfogalmazni, hogy miért. A pálya méretei jóval nagyobbak, mint más sportpályájáé, így a játékosoknak relatív nagy terük van és nagyon jól átláthatóvá válik a játék - legalábbis szerintem - ellenben a kisebb pályás labdajátékokon, ahol hirtelen nehezen kivehető ki-kinek passzol (itt a hirtelenen volt a hangsúly). De szerintem a legnagyobb varázsa a kevésebb gól a többihez képest. Hiszen általában egy kézilabda meccsen esik össz-vissz kb. 40 gól, a vízilabdán kb. 15 gól, a jégkorongba kb. 7-8 gól, ellenben egy labdarúgó mérkőzésen már szép számnak számít ha eléri a 4 gólt. Szóval szerintem a labdarúgásban a gól az érdekes és szép benne, hiszen nehezebben juthatunk hozzá, mint más sportban. Meg még úgy egészében a szabályrendszere és a játékvezetői/ partjelzőjelzések egyaránt tetszenek.
2015. aug. 22. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Tetszik benne az, hogy közel áll a természethez olyan értelemben, hogy az nagy befolyással van rá. Egyrészt füvön, a szabad ég alatt játszák, és emellett az sem mindegy, milyen időjárási körülmények vannak. Egészen más hangulatú egy borús ég alatt, zuhogó esőben, szikrázó napsütésben vagy vöröslő alkonyatban játszott meccs.


Magában a sportban az is tetszik, hogy relatíve nagy területen folyik, nem egy miniatűr pályára vannak beszorítva a játékosok, és ezért a játék sem szakad meg olyan sok alkalommal (ideális esetben), mint mondjuk egy kézi- vagy vízilabda mérkőzés. A cselezésnek itt kiemelt jelentősége van, ezért a nagy egyéniségek, különleges adottságú vagy nagyon képzett játékosok is jobban tudnak érvényesülni, látványosabb megmozdulásokra képesek, mint más sportban, ahol talán még hangsúlyosabb a csapatjáték.

2015. aug. 23. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem tudom, mit értesz rajongás alatt, de én szívesen nézem a meccseket, érdekel, hogy ki hogyan játszik, stb.

Az az érdekes, hogy sikerül-e pont oda rúgni, ahonnan valaki más továbbítani tudja.

Más kérdés, hogy akárkinek drukkolok is, a kapust általában sajnálom, ha nem sikerül kivédeni valamit.


Volt, amikor kötelező volt focizni, szóval pontosan tudom, hogy milyen nehéz a labdát pont úgy eltalálni, hogy pont oda menjen, ahova szánná az ember, és még ott legyen is valaki, aki fogadja.

Még a kispályás focit is nehéz végig erővel bírni, végig futni, figyelni, és még levegőt is kapni.

2015. aug. 29. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!