Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Most nem mi vagyunk a legjobb...

Most nem mi vagyunk a legjobb 3 helyezett?

Minket már nem tud beérni senki, Ukránok tudtak volna de kikaptak, márt kell nekünk a török meg a kazakhsztáni meccs .. nem értem

2015. okt. 13. 10:43
 1/2 anonim ***** válasza:

"Törökország még zárhatja 16 ponttal a harmadik helyezettek versenyét – ezzel pedig megelőzhetne minket. A törökök szombaton teljesítették a rájuk jutó kettős feladat első felét, azaz legyőzték Csehországot – ugyanezt meg kell tenniük a csoportelső Izlanddal is kedden hazai pályán.

Ha sikerrel járnak, övék a harmadik hely, de ahhoz, hogy a legjobb harmadik hely is az övék legyen, Lettországnak le kell csúsznia a csoport utolsó helyére. Ez akkor következik be, ha a balti csapat kedden odahaza kikap Kazahsztántól. Ez esetben a kazahok az ötödikek, az őket kétszer verő törökök pedig hat pontra cserélik a lettektől szerzett mindössze kettőt. Azaz kedd este azért kell szorítanunk, hogy Lettország ne kapjon ki hazai pályán Kazahsztántól – vagy Törökország ne nyerjen. "

2015. okt. 13. 11:00
 2/2 anonim ***** válasza:

[link]

Itt láthatod az EB selejtező csoportjait is. Amint látod, az A-H csoportok 6 csapatosak, míg az I csoport csak 5 csapatos. Ez okból kifolyólag, hogy a harmadik helyezettek tabelláján mindenkinek 8 lejátszott mérkőzés után legyenek a pontjai, az A-H csoportok csoportharmadikainak pontjaiból levonják a csoport utolsó helyezettje ellen elért pontokat.

És itt jön a csavar a törökök szempontjából:

Amint látod az A csoport tabelláját, a törököknek valójában 15 pontjuk van, de mivel a jelenlegi utolsó Kazahsztánt oda-vissza verték, ezért ellenük 6 pontot szereztek, így a harmadikak tabelláján 15-6=9 pontjuk van. Ugyanekkor a lettek ellen mindössze két döntetlent értek el (2 pont), így, ha ma Törökország megszerzi a 3 pontot Izland ellen, akkor 18 ponttal fognak állni az A csoportban, és a kazahok lettországi győzelme esetén a lettek visszacsúsznának az utolsó helyre, ami azt jelentené, hogy a törökök 18 pontjából csak 2 pontot vonnának le a harmadikak tabellájához megállapított pontoknál. Így pedig 18-2=16 pontjuk lenne, amivel átvennék a vezetést.

2015. okt. 13. 11:37