Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Magyarország-Norvégia mikor...

Magyarország-Norvégia mikor lesz? Mik az esélyeink?

Figyelt kérdés

2015. okt. 22. 21:56
1 2 3 4 5 6 7
 31/61 anonim ***** válasza:
0%
Kint voltam amúgy 3 éve amikor játszottak velünk a norvégok. Háát rossz volt nézni, itthon simán gurítottak nekünk 2 gólt, kint ugyanezt nevetve megteszik, főleg, hogy most sincsenek rossz formában, sőt szerintem jobbak. Nem tudom amúgy milyen előnyünk származhat abból, hogy itthon játsszuk a visszavágót, pont, hogy az lesz, hogy kint kialakítanak egy olyan arányú előnyt maguknak a norvégok, hogy itthon esélyünk nem lesz vele mit kezdeni, mivel egyáltalán megverni sincs sok őket, főleg ezzel a brutálerős támadósorral, ami csupán 1-1 góllal képes olyan szuperválogatottakat is legyőzni, mint Feröer szigetek vagy Finnország.
2015. okt. 27. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/61 szpeti1991 ***** válasza:
74%

"pedig mindig elég jó formát mutatnak és általában kevéssel csúsznak le róla. Megérdemlik már, hogy kijussanak." - tényeket, kérlek, tényeket.

A legutóbbi Eb-ről bőven lemaradtak, a pótselejtezős helytől 5 pontra voltak és a negyedik helyen végeztek. A 2012-s Eb-ről tényleg picivel maradtak le, pedig nem szerepeltek sokkal jobban, mint mi. 5-1-2-vel zártak, mi (eggyel több csapatos csoportban) 6-1-3-mal, a csoportunk talán erősebb is volt, mint az övék. A 2010-s vb előtt a pótselejtező sem jött össze, ahogy 2008-ban sem. (Akkor mi voltunk az utóbbi 10 évek mélypontján, velük voltunk egy csoportban egyébként, ők harmadikok lettek, mi hatodikok. Szégyen és gyalázat. Azóta mi rengeteget fejlődtünk, zsinórban 3 selejtezőn végeztünk a harmadik helyen, többször volt esélyünk a pótselejtezőre. Közben a norvégok egy helyben toporognak, sőt, a fiatalítás miatt még talán visszafelé is léptek. Persze ezzel az Eb-vel el tudnának indulni felfelé.)

"egyáltalán nem érdemeljük meg, hogy kijussunk, egy olyan meccsünk volt, amit kellemes volt nézni, az a Románia elleni idegenbeli X, főleg azzal a meg nem adott, elvileg lesgóllal, ami asszem nem volt az. Az szép meccs, volt, a többi alapján még mindig nem érdemeljük ezt meg, nincs helyünk világversenyen." - egyrészt a sportot nem érdemre, hanem pontokra játsszák, másrészt teljesen jellemző, hogy a mi teljesítményünket szándékosan negatív színben tünteted fel, míg az aktuális ellenfelét (elbagatellizálva az azeriek elleni ikszet, ami miatt lemaradtak végül az Eb egyenes ági kijutásról...) szépíted. Mi oda-vissza vertük az nem túl gyenge (Bulgáriánál talán erősebb is) finneket, nem kaptunk ki a románoktól (akik véleményem szerint erősebbek a norvégoknál), és két balszerencsés meccset produkáltunk Észak-Írország ellen. Oké, Feröer ellen nézhetetlen meccseket produkáltunk, bár a hazai meccsen szép góljaink voltak, de egy ilyen, kellemetlenül védekező válogatott ellen egyértelműen a 3 pont a lényeg.

A magyar válogatott nagyon stabilizálódott, hozza azt a szintet évek óta, amit tud, míg a norvégok hullámzóan teljesítenek, így nem nagyon tudni, hogy ők mit is tudnak igazán. De a kijutást az fogja megérdemelni, aki a két meccsen többet tesz érte.

(A románok ellen egyértelműen érvényes góltól fosztottak meg minket idegenben.)

2015. okt. 27. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/61 szpeti1991 ***** válasza:
74%

Most már ugyanazt szajkózod, nem fogom ezredszer is kiemelni ugyanazokat a dolgokat. Hoztam statisztikákat, tényeket, szilárd elemzéseket, hogy miért csak egy kicsivel erősebb a norvég válogatott a magyarnál. Sajnos idegenben a kétgólos vereség benne lehet, én nagyon bízom benne, hogy egy gólon tudjuk tartani két meccsen a norvégokat. Akkor meg már csak lőni kell, ami valóban nem egyszerű, de reméljük, sikerül.

Hajrá, magyarok! :)

(Azt is leírtam, miért nem számít már egy fél évtizeddel ezelőtti norvég meccs, amikor még Riise meg Carew volt norvég válogatotban... Sok víz lefolyt azóta.)

2015. okt. 27. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/61 anonim ***** válasza:
35%

Vicc, hogy milyenek csúsztatsz :D. Nem tudom, te lehet most kezdtél magyar focit nézni, azt azért hiszed, hogy itt komoly esélyek vannak kijutni az EB-re. Esély van, 10% körülbelül. De az-az ország, ami a magasan leggyengébb csoportba nem tud kijutni, arról ne beszéljünk már ilyen komolysággal :D. Málta se rosszabb, mint Feröer, nem, elég szépen helyt álltak ebben a csoportban, az azeriek ellen is oda-vissza jól játszottak még egy X-et is össze tudtak hozni, az azeriek inkább jobbak, de minimum olyan jók, mint Feröer, szval már itt csúsztatsz, de folytatod azzal, hogy a majdnem kikapástól messze voltunk... hol, mikor? Egy félidőig vezettek... Böde villant 2-t, így kis szerencsével épp tudtunk fordítani, de ha ő nem áll be akkor simán kikapunk. Nagyon meleg mecset játszottunk velük, semmivel nem rosszabb eredmény a norvégok egyszeri X-e, sőt azt lehet mondani, hogy jobb, mert náluk lehet (nem láttam a meccset) csak simán megakadt a játék a középpályán, bunkerfocit játszottak az azeriek és ezért ragadt be ez a 0-0ás eredmény, de gólt nem kaptak. És ez volt a legrosszabb eredményük... nekünk a még inkább gyengébb görögök és feröeriek ellen volt 3 ilyesmi eredményünk, amiből szerintem mind3 még rosszabb is. Finnország nincs Bulgária szint, Bulgária szerintem erősebb és ezt az eredményei is mutatják, az olaszok ellen egy öngóljukkal lett X, utána csak tizenegyessel tudták őket verni, de a horvátokkal is ha nincs az öngóljuk, otthon 0:0-ra kihúzták vna. Bulgária ellen indulunk kb. 40% eséllyel, ott van, hogy ők picit esélyesebbek, de mi is továbbjuthatunk, a finnek ellen kb. 55% esélyünk van, ez látszott a meccseinken. Na ebben megint nincs igazad, nem tudom te néztél-e focit az utóbbi években, de az olaszok és a horvátok kb. azonos szint, és mindketten az európai foci élmezőnyébe tartoznak, max. 6 jobb válogatott van mindkettejüknél Európába, úgy gondolom, hogy bőven benne lenni a Top 10-be, nem középmezőny eleje. De a horvátokat tényleg nem értem, hogy írhatod le ennyire, azt a csapatot, amelyben a világ legjobb játékosai közül is számos ott játszik, A kategóriás világsztárok, pld. Rakitic, Mandzukic, Modric, Perisic, vagy a kapusuk Subasic, de már most olyan fiatal tehetségeik vannak, pld. Halilović, Kovacic, akik már most 19 meg 20 évesen bárkinél sokkal jobbak a válogatottunkból.


"Szóval valamivel talán erősebb a norvégok csoportja, de azért nem nagy a különbség"


Na itt haltam meg majdnem :D. Nem nagy a különbség??? Mi? Nálunk a románok meg az északírek voltak az első kettő, ne mond már nekem, hogy ez a két csapat összevethető egyáltalán Horvátországgal vagy Olaszországgal :D. Norvégia bőven jobb, mint bárki a csoportunkból és náluk a negyedik Bulgária van kb. olyan szinten, hogy a mi csoportunkba továbbjutásra pályázhatna. A kicsiket nem fontos összevetni, de a Feröer ha egyáltalán jobb, akkor minimálisan, mint Málta, a görögök meg bőven rosszabbak voltak most, mint Azerbajdzsán, úgyhogy még a kicsijeik is erősebbek.


Jó, akkor lehet nem rendszeres kezdők, de én őket többször látom most, amikor olyan bakikat képesek elkövetni, hogy rossz nézni, Guzmicson is egyszerűen látszik, hogy fél, bizonytalan az ellenféllel szemben, Böde egy erőcsatár, aki viszonylag jól és erősen lő, jól tud futni, nagydarab, magasságának köszönhetően jól fejel, nagyon motivált, de egyáltalán nem ügyes, sőt kifejezetten béna focista. Ilyen ligába mint NB1 tud vagánykodni, meg Feröer ellen is, de egy olyan közegbe, ahol kicsit is tudnak focizni kinevetnék. De bárki aki az NB1-ből kerül be halál béna, látszik rajtuk, pld. ott van Fiola is. Nikolics is borzasztóakat hibáz, egy NB1-be vagy még esetleg 30-hoz közelítve egy lengyel ligába magas szinten elfocizgat a 20 évesek között, de amúgy a top csatártól kb. olyan messze van mint Makó Jeruzsálemtől, főleg a válogatottba. Dzsudzsák egyre lejjebb süllyed, régen úgy látszott végre lesz egy top focistánk, a PSV-ből mehetett volna egy angol vagy német topcsapatba, pld. Manchester United, de ő elment a nem is legerősebb orosz csapatba, mert a pénz az istene, aztán most meg még lejjebb adta. A régi formájához képest már nincs sehol.


Ebbe a gólstatisztikádba pedig megint rengeteg csúsztatás volt, Norvégia valóban nem egy gólvágó válogatott de egy ilyen csoportba tök normális gólszámot produkáltak, mi viszont ebbe a gyenge csoportba, ez a nagyon nyílt utcsó görög mecccsig csupán 8 gólt rúgtunk 9 meccs alatt... borzasztó gyenge. 1-1 gólt tudunk találni maximum ilyen csapatok ellen is, de nem egyszer előfordul a 0:0 is, vagy pont a végén rúgunk egyet. Lehet ezt is szépítgetni, de a valóság az-az, hogy Norvégia egy sokkal erősebb csoportba hozott egy jobb lőtt gól számot, mint mi, egy kifejezetten gyenge csoportba. Ahogy te is sorolgatod, míg ők az olaszok ellen szereztek 1 gólt, a horvátok ellen 3-mat (!), addig mi a románok ellen tudtunk 1-et, és az északírek ellen 2-t. De ebbe benne van, hogy alapból a válogatott gyengébb. A lényeg, hogy bármikor megnézel egy magyar meccset, vagy 0:0 volt, vagy a végén valahogy szereztünk egy gólt, amibe vastagon általában benne volt a mázli. És ez nem azért volt mert erős volt a csoportunk, pont ellenkezőleg. A norvégok meg normális számot produkáltak. Ne a nagy tornás szereplést nézd, hanem, hogy mondjuk mit produkáltunk a románok ellen az utóbbi időbe és a norvégok ellen, és hogy ellenük mit fogunk még. De tökmindegy mert Románia ellen is legfeljebb 30% esély lenne a továbbjutásra, de lehet ink. 20-25 és túl leírtam a románokat. De a norvégok egyértelműen erősebbek, nézd meg a legutóbbi Eb selejtezőt, a norvégok ugyanannyi pontot szereztek mint Cristiano Ronaldoék, míg a románoknak ugyanez a fehéroroszokkal meg Albániával ment majdnem. Norvégia többször pont lecsúszott a szereplésről, ezért is drukkolok már inkább nekik, mert megérdemelnék és ezért se reális a részvételt nézni.

2015. okt. 27. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/61 anonim ***** válasza:
0%

Miről beszélsz? :D A legutóbbi eb-n pontegyenlőséggel voltak a portugálokkal: [link]


xD

2015. okt. 27. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/61 anonim ***** válasza:
0%
De pld. 2008-ba is 1 ponttal csúsztak le a kijutásról és 10-be tkp meg is volt a pótselejtező, csak őket vették pont ki, hogy páros legyen a csapatok száma... hát onnan volt hova fejlődni, egyébként most gyengébbek vagyunk mint pár éve, akkor kijutottunk volna ilyen könnyített selejtezőbe, ilyen láma csoportba. Te reménykedsz, hogy kijuthatunk, ami nagyon aranyos, ezért olyanokat szépítesz, hogy végül büszkén hátradőlsz, hogy megmagyaráztam magamnak, hogy Magyarország Norvégia szintjén van fociban. Amikor Románia sincs messze se azon a szinten és Románia ellen volt EGY kiemelkedő meccsünk, amúgy itthon megtudtuk ölni a játékot és tudtunk hozni egy 0-0-át. A finnek akik a norvégoknál kategóriákkal, a bolgároknál valamivel gyengébbek ellenük ha nincs a legvégén két szerencsésen eltalált labda oda-vissza simán X-elünk. A finnek ellen ilyen meleg meccseket hozni egyáltalán nem pozitívum számomra. Mi lesz így a norvégokkal? Hát semmi... és majd meg is látjuk november 12.-én, amikor legalább 2 gólos különbséggel ünnepelnek a norvégok :D. Amúgy Románia sincs azon a szinten mint Norvégia, és nem csak a régebbi eredmények miatt, hanem mert Románia Észak-Írországot csak otthon volt képes a hajrában legyűrni és kint már X-elt velük. Náluk picivel jobbak. Egyáltalán nem erős ez a román válogatott pld. nekik szintúgy gyenge a támadójátékuk mint nekünk, nem is csodálkozok, hogy ellenük ilyen góltalan meccseket produkáltunk. Na, szóval visszatérve az északírekre, ők nem egy nagy csapat, nálunk még talán gyengébbek is picivel, nagyon hasonlóak, és őket tudná pont legyűrni Románia, Norvégiát azért ne erre a szintre tegyük, amikor ekkora válogatottak ellen, ilyen eredményeket képes hozni, nekik egy észaírek oda-vissza meglennének, ahogyan mi is valszeg megleszünk, ha itthon olyan kedvükbe lesznek.
2015. okt. 27. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/61 anonim ***** válasza:
0%

Egy kis valóság, hogy nehogy még jobban elszállj és még végül el hidd, hogy meg fogjuk verni az európai szinten közepes Norvégiát (szép is lenne, ha mi is közép csapat lennénk Európába...):


https://www.youtube.com/watch?v=226cAzHfP5U


Jó a paródiák mindig sarkítanak, de a vitánkon belül, meg hiába mondod, hogy én húzom le a válogatottat, én nem vagyok pesszimista, csupán realista, te vagy aki álomvilágban élsz. Felmagasztalod a románokat meg az északír sasokat, akik sose értek el semmit egy norvég szintre, és a norvégok legrosszabb eredményével példálozol, hogy egyszer sikerült egy 0-0-t kihúzniuk velük az azerieknek. Amikor ott vannak a gyönyörű eredmények sora, sokkal erősebb válogatottak ellen értek el, jobb eredményt, mint mi a gyengébbek ellen. De ez nem felmagasztalás, hogy kiemeled az egyetlen rossznak kinéző eredményt, és abból próbálsz következtetéseket levonni :D.

2015. okt. 27. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/61 anonim ***** válasza:
0%
Amúgy itt már jó sokat írogattunk, latolgattunk, hoztunk adatokat, kitértünk mindenre, de azt még mindig nem értem, hogy te vagy bárki, hogy tudjátok komolyan gondolni a 40%-os esélyt, főleg annak fényében, hogy ahogy beszéltek a meccsről, abból is a reménykedés olvasható ki inkább, nem az, hogy egy ki-ki meccs lesz, vagyis 40%. A 60-40-t egy olyan összecsapásra merem rámondani, mint Spanyolország (most ne a formán kívüli VB-s spanyolokból induljunk ki, vagy ha a VB-n látott dolgokból indulunk ki akkor a spanyolok helyett vegyük mondjuk Hollandiát, csak ők meg most vannak formán kívül) Németország mondjuk. Ott a németek a 60 esélyesebbek, de a spanyolok is simán nyerhetnek, az ember nem mer rá fogadni, mert bármi lehet, csak kicsit az egyik azért esélyesebb. Te meg úgy beszélsz a Norvégia - Magyarország meccsről, hogy: "hááát remélem 1 gólon belül tudjuk őket tartani, akkor már csak rúgni kell, ami természetesen nehéz, de én nagyon reménykedek a magyarokba, hajrá magyarok!!!"... na most ebből pont nem a 60-40-et tudom kiolvasni, sokkal inkább egy ilyen 80-20-at... hiába győzködsz itt engem, hogy az 40%, nem 10, te is úgy beszélsz, hogy kb. annyi, ha 40-et látnál valóban esélyként, akkor azt mondanád, hogy van esélyünk bőven, simán meglehetnek, bár picit erősebbek, de bármi lehet.. nem ilyen reménykedve, mint aki bízik a kis kb. 20%-os esélyében :D.
2015. okt. 27. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/61 anonim ***** válasza:
40%

Üdítő olvasni ezt a vitát, régen láttam szakmailag ilyen kompetens fejtegetést magyar válogatott ügyben.

Nem latolgatom az esélyeket inkább, a norvégok néhány éve alaposan begyűrték a mieinket, most talán kiegyenlítettebbek az erőviszonyok.


Azt mondhatnám, hogy nem fekszik nekünk az északi játékstílus, de a finnek oda-vissza verése után inkább ezt sem teszem.


Kíváncsi vagyok a meccsre. Egyébként nem annyira a norvégoktól tartok, inkább saját magunktól, pl. hátul összehoznak Juhászék egy olyan gólt, mint a feröeriek ellen, és rámegy egy egész félidő, mire összekanalazzák magukat.

2015. okt. 27. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/61 anonim ***** válasza:
100%
Még annyit, hogy a románokat mindenki lehúzta már a WC-n, de igazából nem tudni, mire képesek. Jó lesz arra az Eb, hogy beárazza őket, mit tudnak pontosan, csapatszinten nyújtani.
2015. okt. 27. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!