Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Magyarország-Norvégia mikor...

Magyarország-Norvégia mikor lesz? Mik az esélyeink?

Figyelt kérdés

2015. okt. 22. 21:56
1 2 3 4 5 6 7
 41/61 anonim ***** válasza:
25%

Mintha azt vettem volna észre, hogy a gyengébbnek titulált csapatok ellen mi is gyengébben játszunk. Pontosabban a védekezésünk meghal. Erősebb csapatok ellen jobb a védekezésünk, de támadni nem tudunk. Ez mondjuk ésszerű, csak a támadást és védekezést valahogy együtt kellene megoldani.


Feröer nem egy gyenge csapat? Lehet, hogy nem, de hogy az istenbe tudnak focizni, amikor szinte egyiknek sem ez a főállása? Nálunk meg az összes focistának főállása a játék, és kapnak is érte komoly pénzeket. Mégsem tudnak focizni.


Próbáltam már néha megfejteni, miért ennyire sz@r nálunk a foci, de arra mindig rájövök, hogy egy 10milliós országban kellene lennie 10-20 embernek, aki profi szinten tudna játszani. Valami oka van, hogy ők nem érvényesülnek, vagy a foci közelébe sem kerülnek.


Én nulla esélyt látok Norvégia ellen. Azért, mert nekik is tétje van. Ha nem tétmeccs lenne, akkor lehet, hogy elaludnának és addig rúgnánk egy gólt.


Egyébként drukkolok is meg nem is. Egyrészt nyilván örülnék, ha nyernénk. De bele sem merek gondolni, mi lenne az EB-n, ha szembe jönne az első normális csapat. Megalázó lenne.

2015. okt. 28. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/61 anonim ***** válasza:
Ha valóban 0 esélyt látsz, akkor ki se menjünk a pályára.
2015. okt. 28. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/61 A kérdező kommentje:
Szerintem itthon lenyomjuk őket. Ott meg legfeljebb ikszelünk velük, ha más nem jön össze. Most ez egy elég jó csapat.
2015. okt. 28. 10:09
 44/61 anonim ***** válasza:
45%
"Próbáltam már néha megfejteni, miért ennyire sz@r nálunk a foci" - Hát igen, Feröer hiába kapta össze magát, azért ne felejtsük el, hogy valami 70 ezren élnek az országban. Azért annyiból hány ember űzheti egyáltalán a focit, főleg egy ilyen északi országba? Nem valami sok... Magyarországon 10 millióból, meg a múlt miatt is kéne, hogy legyen foci, de nincs nagyon. A legszörnyűbb szerintem az, hogy milyen kontrasztba áll a múltunk a mostani teljesítményünkkel, régen bármelyik szomszédos országot megtudtuk verni, de még 35-40 évvel ezelőtt is simán tudtuk tartani a lépést egy Argentinával, vagy más focinagyhatalmakkal, addig ma a régióba nincs még egy ilyen sz*rul focizó ország, ha Európába rosszabbakat kell keresni, mint mi lassan csak az-az egy-két északi ország maradt (Litvánia, Finnország, Fehéroroszország stb.), meg a miniállamok, vagy a 0,5 millió alatti lakosságú országok (Luxemburg, Málta, Feröert végül is legyőztük :D) Na, mindegy, szerintem azért ilyen sz*r a foci, mert itthon klubszinten rohad az egész, olyan emberek kerülnek oda edzőként, szakemberként akik nem értenek hozzá, hiába építi Orbán a stadionokat, Szerbiába se hiszem, hogy akkora stadionok lennének még is világsztárjaik vannak. Amikor az itthoni játékosokból kell válogatni megfigyelhető, hogy mennyire ügyetlen, bizonytalan játékosok kerülnek elő, pedig ők elvileg az itthon játszó legjobbak, és hogy akkor rögtön milyen eredmények is jönnek, milyen hibákkal. Az érdekes, hogy utánpótlásba mindig jobbak vagyunk, szerintem az a baj, hogy az utánpótlást vagy megrontja a magyar futball, vagy kimegy külföldre, ott nem kap elég lehetőséget, padozik, vagy főleg a pénz miatt is, eltunyulnak ezek a tehetségek. A lényeg, hogy itthon van néhány szorgalmas és tehetséges játékos, akik saját melóból kiküzdik magukat a Bundesligába vagy a Premier League-be akár, ilyen volt Gera, Hajnal, Dárdai, Huszti, most Szalai, Stieber pld., és ők valamelyest húzzák a válogatottat, de ha ők elfogynak, akkor ott már baj van... mert attól lejjebb csak a sz*rba tudunk nyúlni, ha már egy poszton a második játékoshoz kell nyúlni, akkor megmutatkozik a magyar foci igazi arca.
2015. okt. 28. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/61 anonim ***** válasza:
25%

"Ha valóban 0 esélyt látsz, akkor ki se menjünk a pályára."


Ez nem attól függ, hogy én mennyi esélyt látok :). Nincs értelme százalékokat írni, írhatnék 20%-os it, mi értelme?


Hiába veszünk fel rózsaszín szemüveget, az, hogy eddig eljutottunk, az annak köszönhető, hogy egy hihetetlenül gyenge csoportba kerültünk. Meg, hogy a görögök ennyire sz@rok. A feröeriek is megalázták őket, persze minket sikerült legyőzniük, ami irtó gáz. Mondhatnánk, hogy tét nélküli meccs volt, de akkor is gáz.


Az biztos, hogy alapjaiban rossz a mai foci-oktatás. Erről már dokumentumfilmet is csináltak. Nem stadionok kellenének, hanem normális oktatás, edzés.


Egyébként úgy hallottam, hogy Feröeren minden 5. ember focista, de lényegében egyik sem ebből él. És nem gáz az, hogy egy villanyszerelőkből álló csapatot alig bírunk megverni? És akkor olvasom a bálnavadászos cikkeket, hogy haha Feröer. És örülhetünk, hogy a 11-est nem fújta be a bíró :D.


Egyszóval talán nem kellene tömni a focisták zsebeit, amíg nincs normális eredmény. Ha most kínkeservesen kijutunk az EB-re, hogy ott gyorsan kiessünk, akkor is már hatalmas összegeket fognak kapni. Nem sajnálom tőlük, csak az nem túl motiváló, ha a sz@r játékot is megfizetjük. Minek kellene jobban játszani?


És azt nem hiszem el, hogy nálunk nincs olyan ember, aki nem tud gyorsan futni és pontosan passzolni. Csak valahol el van rontva a dolog.


Ha véletlenül belenézek egy magyar bajnoki mérkőzésbe, olyan, mintha lassított felvételt néznék. Voltam kint focimeccsen, talán Újpest-Zalaegerszeg volt. Kínos volt az egész, nekem égett a pofám. Én fotózni mentem, nem drukkolni. Nem volt fotótéma, mert annyira nem csináltak semmit. Ötpercenként szenvedett valaki a földön, mert azt nagyon tudnak. Ja és volt kétszer 50 fő szurkolótábor, akik meg egymás anyját szidták, mert a focira nem kellett koncentrálni.

2015. okt. 28. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/61 anonim ***** válasza:
57%

MECCSEK:


nov 12 idegenben

nov 15 FRADI ( <3) pálya itthon


esély:


szerintemödegard okozhat meglepétést,vagyis nem,mert őjó...

a játékosokegyértelműen nekünk jobbak


akik azt mondják,h nincs esélyünk azért, mert az aranycsapat sokkal jobb volt

HAJRÁ MAGYAROK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

2015. okt. 28. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/61 anonim ***** válasza:
100%

"Az érdekes, hogy utánpótlásba mindig jobbak vagyunk"


Lassan már abban sem. :( Egyébként minden mással egyetértek, amit írtál.


"Egyszóval talán nem kellene tömni a focisták zsebeit, amíg nincs normális eredmény."


A gond az, hogy ez már a múlté, a piac árazza be a játékot. Ha nem adsz nekik pénzt, nem jönnek a válogatottba, az NB1-ből meg elmennek osztrák harmad/negyedosztályba játszogatni, abból pedig semmilyen előrelépés nem várható.

2015. okt. 28. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/61 A kérdező kommentje:
Van azért esély, nem kell elcsüggedni, most nyomják a focit. Ha most nem is jutunk ki, évek múlva ki fogunk jutni, mert addigra beérik a befektetett pénz.
2015. okt. 29. 21:11
 49/61 anonim ***** válasza:
Bízzunk benne, hogy a pénz jó helyre megy, nem pedig egy lyukas vödörbe öntögetik.
2015. okt. 29. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/61 anonim ***** válasza:
100%

"Van azért esély, nem kell elcsüggedni, most nyomják a focit. Ha most nem is jutunk ki, évek múlva ki fogunk jutni, mert addigra beérik a befektetett pénz"


Alapvetően optimista ember vagyok, de a magyar focival kapcsolatban egyre pesszimistább.


Nem azt mondom, hogy nem örülnék a magyar sikereknek, csak mindig látok egy meccset, amikor azt mondom, hogy na látom a fejlődést, most nem is voltunk rosszak. Most ilyen volt a románok elleni, akkor dicsértem is a védelmet. Aztán mindig jön egy gyenge csapat, amire még én is azt gondolom, hogy ezt azért verni kéne fölényesen, és ott meg bénázunk, szétesik a védelmünk, stb.


És mióta hallgatjuk azt, hogy be fog érni a csapat? Mindig ezt hallgatjuk, hogy na majd legközelebb. De legyen neked igazad, én drukkolok.

2015. okt. 30. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!