Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Mi értelme van a fociban,...

Mi értelme van a fociban, hogy a gólörömnél a mezüket levevő játékosokat sárga lappal büntetik?

Figyelt kérdés

Lány vagyok, nagyon szeretem a focit már évek óta, de igazából ez a kérdés csak most a vasárnapi Sevilla-Real Madrid meccsen fogalmazódott meg bennem - amikor Immobile megszabadult a mezétől az egyenlítést követően. Tudja valaki esetleg a választ? Ez mindig is így volt a szabályzatban, vagy valaminek köszönhetően vezették be?

A válaszokat előre is köszönöm!



2015. nov. 10. 09:45
 1/4 anonim ***** válasza:
12%

Nem értem minek kell levetni a mezt, főleg annak tudatában hogy ez sárga lapot von magával?

Hogy miért büntetik? Egy boxolónak sem nézik el ha leveti a boxkesztyűt meccs közben.

2015. nov. 10. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

"Ez mindig is így volt a szabályzatban, vagy valaminek köszönhetően vezették be?"


Az 1999-2000-es szezon óta büntetik sárga lappal. De büntetnek egyéb, "túlzott gólörömet" imitáló megmozdulásokat is, pl. a pálya elhagyását (ezt nem veszik túl szigorúan), a kerítésre való felmászást, a nyelvnyújtogatást, a beintést, és egy sor egyéb dolgot.


A FIFA nemrégiben a vallási megmozdulásokat is száműzni akarta a pályákról, azt nem tudom, ezeknek mennyire szereztek azóta érvényt.

2015. nov. 10. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A pályán a mez levételét amúgy is büntetik. Volt olyan, hogy a lesétáló sárgalapos játékos levette menet közben a mezt, megkapta a második sárgát, aztán a cseréje nem jöhetett fel.

Túlzott gólöröm meg némileg sportszerűtlen magatartásnak vehető, és ezért büntetik.

2015. nov. 10. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
68%

Nos, a fociban a legfontosabb dolog a pénz. Pl a Qatar Airways nem gyenge pénzeket öl bele a fociba. Pl a Barcába. Szerinted mennyire örülnek, ha Messi lő egy gólt, és leveszi a mezét. Így a mezen lévő felirat nem látszik. A fehér aláöltözőjén viszont Etihad airways reklám van,mert az Messi személyes szponzora.


Ezért. egy csomó pénzt tolnak a szponzorok a futballba, de nem fognak, ha nem látszódik a mezeken a logó. szóval ne vegyék le magukról a csíra játékosok.

2015. nov. 10. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!