Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Kézilabdás vagyok. Kapusként...

Kézilabdás vagyok. Kapusként és csatárként játszok. Tudnátok segíteni pár taktikában, illetve figyelem fejlesztésben. Stb?

Figyelt kérdés

2 héttel ezelőtt szálltam be az iskolai kézi.csapatba..

Szerintem elég jó kapus vagyok, de fejleszteni kellene a reflexeimet.

A csatár szerepében nagyon rossz vagyok, mert egy helyben megállok, és "lefagyok"..


Rájöttem múlt kézil.órán, hogy a kapusnak rengeteg dologra kell figyelni egy időben (belép e az ellenfél a 6-os vonalon belülre..bemegy e a labda a kapuba, vagy csak kapufa volt..

Tudnátok segíteni?



#kézilabda #reflex-taktika-figyelem fejlesztés
2015. nov. 24. 18:08
 1/3 A kérdező kommentje:
Kérlek segítsetek!! :)
2015. nov. 26. 19:13
 2/3 anonim ***** válasza:

Elsőnek is, a kézilabdában nincs csatár poszt...valószínű te valamelyik belső posztra gondoltál, hogy az irányító, vagy lovő azt nem tudom. Én inkább a helyedben a kapus posztot erőltetném, viszont hülyeség amit írtál hogy sok dologra kell figyelnie. A kapusnak arra kell figyelnie, hogy kivédje a labdát. A relexedet lehet fejleszteni külömböző gyakorlatokkal. Azt hogy az ellenfél vonalra lép-e vagy belép-e a hatos belső területére, azt nem neked kell figyelned, hanem a bírónak...vagy az edzőnek aki az edzést tartja. Te minden esetben próbálj meg védeni, ha a labda bemegy a kapuba akkor úgyis középkezdést rendelnek és onnan tudod hogy gól.

Sok sikert :)

2016. jan. 2. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Handballlove válasza:
Szerintem tényleg nem sok ideje kézilabdázol mert nincs csatár! XD Van 1 középső 2 átlövő 1beállós és 2 szélső.xd Szerintem az edződtől kérj pártaktikát rengeteg van. ;)
2016. febr. 8. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!