Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Szerintetek a magyar huligán/u...

Szerintetek a magyar huligán/ultra közösségnek melyik szomszédos ország huligánjaival szemben lenne esélye verekedesében? Voltak már ilyen jellegű megmérettetések?

Figyelt kérdés

Nem vagyok benne ebben az egész huliganizmusban, meg nem is járok meccsekre szurkolni, csak az egésznek a szelleme fogott meg, izgalmasnak tűnik a mai elpuhult, eltunyult társadalomban amelyben az emberek hozzászoktak a kényelemhez és nincs semmi férfias értelemben vett harc az életben, úgy mint például ahogy az őseinknek megvolt a rendszeres háborúk révén.

Na, csak arra lennék kíváncsi, hogy melyik szomszédos országbeli huligánokkal szemben lenne esélye az itthoni kemény magosoknak? A Crvena Zvezda meg Partizán Belgráddal szembe labdába tudnának rúgni? Vagy a Dinamo Kiev ultráival szemben? Esetleg a Steaua, Dinamo, Rapid románjaival szemben? Ezek mind elég kemények amennyire láttam a neten. Talán még a felvidékiek ellen lenne a legtöbb esély szerintem, bár ők is harciasak, mint a szlávok úgy általában. Az oroszok nagyon kemény dió lennének?


2016. márc. 22. 21:58
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Már a kérdés is vicc!
2016. márc. 22. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Miért? Tán mindenkit szétvernének? Vagy erőviszonyokról tilos beszélni, hadi titok vagy mi? :) Jó kifinomult humorérzéked van neked...biztos azon is röhögsz ha a madár csicsereg.
2016. márc. 23. 01:05
 3/15 anonim ***** válasza:
A huligán és az ulta nem ugyanaz! Ez két külön dolog... a huligánok, az unalmas, céltalan életükből fakadóan felgyülemlett harag és agresszió levezetésének a céljából járnak meccsre. Nagyjából... bár erről sokat lehetne írni. Olyan szellemiséggel járnak ki a meccsekre, mint amit itt te megidealizáltál. Csak ez valójában, természetesen sokkal keserűbb és csak a mindenáron való balhézás, kukagyújtogatás, verekedés a céljuk és a háttérbe, a lélektani okoknál pedig az van, mint amit már feljebb is írtam. Az ultrák pedig a klub fanatikus szurkolói, akik az egész showt, hangulatot csinálják a meccsre, komolyabb csapatok esetén nyílván komolyabbat. Kiállnak a csapat mellett mindenáron és a vendégmeccsekre is utaznak. Az egy kultúra, főleg egyes kluboknál, ahol tényleg van ilyen, nem itthon.
2016. márc. 23. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Oké figyelj. Én a huligánokról beszélek, az ultra szót csak azért használtam, mert ma már egy kicsit kezdik összemosni (nem én kezdtem el) a két szót. Mivel volt már példa arra is, hogy az ultrák keveredtek bunyóba, balhéba.

Az Ustawkas videókban bunyózókról. Ők igazi huligánok nem? Róluk, akik szeretnek verekedni, és akik verekednek is az örök riválisok táboraival, vagy ellenséges nemzet táboraival. A kérdésem csak rájuk vonatkozik, remélem az ultrai dicsőségedben nem esett csorba!

2016. márc. 23. 02:08
 5/15 anonim ***** válasza:

Videoton szurkoló vagyok, nem vagyok benne sem az RBD ben sem az RBC ben, de ismerek szinte mindenkit aki számít...

Románokat és Szerbeket már biztosan vertek/tünk :) de én nem akartam részt venni benne, csak nem nagyon kérdezte a másik fél :D

2016. márc. 23. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
De persze ehhez kell, hogy a keménymag megtalálja a stadiont, volt olyan meccs, asszem fradi/vidi, ahol a vidi keménymag a stadiontól pár száz méterre egy kocsmában alapoztak, aztán annyira sikerült bealapozni, hogy néhányan ott bolyongtak a környéken fel s alá, de nem találták meg a stadiont :D az egyikük még sírt is annyira kereste :D
2016. márc. 23. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Ja RBD-ről hallottam, láttam is pár videót. Szépen helyt álltak például szlovákiában a slován ellen azt hiszem. Mármint csak a rendőrökkel alakult ki harc, de elmondható, hogy az első eset amikor a magyarokat a rendőrök nem tudták megverni, mert komoly ellenállásba ütköztek. Szép volt, ha ott voltál, ha nem! :)

Meg nem vagyok biztos benne, de talán szlovéniában volt még egy utcai bunyó, amikor a Videoton szurkolók megverték az ottaniakat.

Románok elleni verekedésről nem tudok, sem szerbek elleniről. Amikor kint voltak a magyarok bukarestben akkor volt balhé bőven, de akkor is csak a rendőrökkel volt, ami ugye nem egyenlő felek küzdelme. De amúgy ott nagyon szépen helyt álltak. A 2013-as brigád tényleg nagyon kemény volt, na ők szerintem elintéztek volna akár egy dinamo vagy steaua huligán bandát is!

2016. márc. 23. 12:25
 8/15 anonim ***** válasza:
Létszámban és összetételben felveszik a versenyt, mentalitásban van a különbség. Amit a szerbek csinálnak az nem normális, ők biztos hogy nem emberek. Ferencváros-Dinamo Kijev bunyó volt már, Kijeviek nyertek asszem 2 perc alatt. románok pancserok teljesen.
2016. márc. 25. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Románok azért annyira nem pancserek, elég kemény bunyóik vannak fent a neten. A dinamo, steaua, u cluj, rapid, craiova, petrolul azok eléggé állat kategória már. Emlékszem amikor a steauas drukkerek itt voltak talán 2009-ben az Újpest ellen, talán csak 300 an voltak de pár másodperc alatt szétkapták a kerítést és készen álltak rárohanni a 10.000 újpestire. Van vér a pucájukban. Kár, hogy nem volt igazi bunyó még magyar és román huligánok között. Szerintem talán MO-ról csak a fradisoknak lenne esélye, mivel ők keményen sportolnak, edznek.


2 perc alatt ? Pedig azt hittem a Ferencváros brigádjai kemények! Akkor szerbek ellen tényleg nincs értelme próbálkozni!. Van video amúgy az esetről?

2016. márc. 26. 16:44
 10/15 A kérdező kommentje:
Ja amit a szerbekben bírok az az, hogy simán belemennek egy bunyóba akár az állig felszerelt rohamrendőrökkel is, nem egy videó van fent ilyen esetről, amikor puszta kézzel megfutamítják a rohamrendőröket. Na ilyent Magyarországon nem igen láttam, távoli kődobálások vannak, de igencsak tartanak az itthoni ultrák a közelharctól a rohamosokkal! Az már más szint gondolom...
2016. márc. 26. 16:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!