Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Meddig lesznek jók fociban az...

Meddig lesznek jók fociban az angolok (válogatottra értem)?

Figyelt kérdés
Mert az addig rendben van, hogy klubszinten kitűnőek, csakhát ugye a kitűnő teljesitmény nem éppen angolokkal valósul meg, ugyanakkor mivel kevés az angol, kisebb a meritési lehetőség a jövőre nézve az angol válogatottnál, nekem kevésnek tűnik a fiatal, és gondolom a válogatottat nem a Bournemouth meg a Crystal Palac-ból szándékozzák összeszedni évek múlva.

2016. ápr. 19. 13:13
 1/9 anonim ***** válasza:

Az angol valogatott evek ota borzaszto, az hogy az europa es vilagbajnoksagokra sikerrel veszik a selejtezoket, semmit nem jelent. Ennek ekes bizonyiteka a magyar valogatott kijutasa a 2016os EB-re. Ha megnezed hogy az elmult evekben hogyan szerepeltek az angolok a nagy versenyeken, latni fogod hogy siralmas a helyzet. 1966 ota nem nyert semmit a valogatott, erre azert en nem mondanam hogy "jo".


Az angol klubfoci is egyre rosszabb, kitunonek semmi keppen nem mondanam. Ha megnezed hogyan szerepeltek az elmult evekben az angol csapatok a BL-ben peldaul akkor rajossz, hogy semmit nem birnak. Ha megnezel egy meccset akkor is rajossz, hogy semmit nem birnak. Ne mondjuk hogy a Premier Leauge egy kituno liga, amikor egy Leicester City 5 ponttal birja vezetni (nem mellesleg a Tottenham elott). Egy Leicester City, ami tavaly elott meg a Championship-ben szerepelt, a sztarjatekosukat pedig a Fleetwood Town-tol vettek apropenzert. Ez termeszetesen nem a Leicester City-t, hanem a tobbi Premier League csapatot minositi...

2016. ápr. 19. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Az első válaszoló remekül leírta. A spanyolok félévekre vannak tőlük (nemcsak eredmények terén, hanem strukturálisan is), de már a németek is megelőzték őket európai szinten. Az angol klubfoci 2006 óta lefelé ível, akkor jöttek be a PL-be a third-party játékosjogok, és szorult ezzel háttérbe a saját, és brit-központú akadémiai rendszer.
2016. ápr. 19. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
bocsánat, fényévekre*
2016. ápr. 19. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Hát igen, azt én is hallom nap mint nap, hogy gyengék klub- és válogatott szinten is, szerintem a külföldi játékosokkal nem mennek semmire, lehet többet érnének a harmadosztájú néger angolok.
2016. ápr. 19. 15:43
 5/9 anonim ***** válasza:
Szerintem sosem voltak különösen erősek válogatott szinten, mint a németek vagy az olaszok. Talán párszor, 66-ban, 90-ben meg ugye kezdetekben. Ősidők óta ugyanazt a fantáziátlan focit játsszák. A játékosaik is már egyre gyengébbek.
2016. ápr. 19. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ezt pont most írod?! :D Se az nem helytálló, hogy annyira kitűnőek lennének az angolok... ki-hol-mikor? Az oké, hogy a liga azért még a 3. legerősebb, de ez nagyban az erős kis és középcsapatoknak köszönhető, ezért lehet vitázni arról, hogy esetleg a spanyoloknál még mindig jobb-e a PL. Meg amúgy is, már akkor az angol foci haláláról beszélnénk, ha kicsúszna a top 4-ből az angol liga, úgyhogy ez a 3. hely is elég gázos. Tehát az angol nagy csapatok pont, hogy nem szerepelnek kitűnően az utóbbi időben... egy csapatot nem tudnék felsorolni akire ez illik... Most ne West Ham-ezzünk, vagy Leicester-ezzünk, mert ők szépen szereplő kiscsapatok, a Leicestert már lehet az megölné, vagy legalábbis jelentősen meggyengítené, ha szerepelne a BL-ben is. Pont ennyire gyengék már a nagy klubbok, hogy egy jobb kiscsapat simán veri őket. Man. Utd évek óta szenved, idén játékuk is alig van, csoda ez a 60 körüli pontszám, mert kb. 45-öt érdemelne a United. A Liverpool kezd összeállni, de még mindig messze nincs kész, és arról meg inkább szót se ejtsünk, hogy az-az egyetlen jó szezon kivételével, hány évig szenvedtek és voltak majdhogynem középcsapat. Az Arsenal sose tudja átlépni az árnyékát, ők egy jó, stabil klub, akik nemzetközi szinten igazán komoly eredményekre képtelenek. A Man City is már elég komolytalan 2. éve, nemzetközi porondon meg mindig azok voltak, most is csak a jó ágnak köszönhetően vannak itt. Jó, a sérülésileg jobban gátolt PSG-t legyőzték, nagy nehezen, úgy hogy nekik már visszatért De Bruyne, Kompany, Nasri, tehát kb. mindenki. A Chelsea néha meg-megmutatja magát, de az idei év egy káosz volt. A Tottenhambe pedig jelenleg a jövő van leginkább, jó meg az idei év az eddig szép volt, és még ragyogó is lehet. Egy beszédes adat, hogy tavaly NEM VOLT angol csapat a legjobb 8 közt a BL-ben. Az EL-ben is csak az Everton asszem és ők is rögtön kiestek. Idén is csak a City vitézkedik, a többiek majdhogynem égnek (azért az Arsenalt nem ostoroznám, az a Barca ellen ember legyen a talpán, aki összehoz valamit... még egész szépen megúszták).


És itt kanyarodnék a másik tévedésre, miszerint kevés lenne a kiváló angol fiatal, sőt egyáltalán kevés az angol nevelés, nincsenek elegen a klubboknál, meg nem angolokkal valósulnak meg ezek az "eredmények" stb-stb. Na, ezt pont most mondani, amikor az angol támadósor lassan a világ egyik legerősebbje.. kb. a francia és az argentin mögött... hát. Azon kell gondolkozni, hogy-hogy is állítsák össze a csatársort, mert annyi kiváló csatár van... és egyre többen jönne a fiatalok, a Tottenham például rengeteg kiváló angol fiatalt fedezett fel, Alli, Kane, Kyle Walker... A Leicesterbe is tűntek fel a tehetséges angolok, továbbá a Manchester United háza táján is az angol fiatalok azok, akikbe még igazán lehet hinni... Rashford, Borthwick-Jackson. Az Evertonba is vannak jó angolok... A Liverpoolt is elég sok angol alkotja, főleg középpályán. A City talán, amire nem támaszkodhat az angol foci, ha a topklubboknál keres válogatott-jelölteket. De jelenleg ezeket aligha kell keresni, mert reneszánszukat élik az angol fiatalok. A Premier League góllövőlistáját is sok év után nyerheti újra angol.. A 99-2000-es szezon óta nem nyert angol! És idén szerintem biztosan behúzza Kane. Sőt, lehet 1-2 lesz angol, mert Vardy is elég esélyes a 2. helyre, bár szerintem Agüero beelőzi.


Úgyhogy, csak most kezdhetnek igazán jók lenni az angolok, a sok éves kudarcok után. Fényes jövő áll a válogatottjuk előtt, szerintem már ezen az EB-n is jók lehetnek.

2016. ápr. 23. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Első: Ez részben minősíti a PL csapatokat, ebből kiderül, hogy igazán erős, és lehetőleg egyben konzekvens teljesítményt nyújtó angol klubcsapat aligha van. És főként ez a Leicester sikere, és megérdemlik, ha nyernek, mert profikhoz méltóan versenyeztek, és nagyon színvonalasan, játszottak, már-már mesterien. Az, hogy lehoznak egy szezont 11 játékossal + ugyanazzal a 4-5 cseréjükkel, azt a legnagyobb csapatok megirigylik. Persze, ehhez kellett, hogy sehol máshol ne versenyezzenek, ezért mondtam, hogy valószínűleg azért az ő kapacitásuk nem terjedne odáig, hogy egy meghatározó, nagy angol klubbá lépjenek elő, legalább az idénre. Vannak nagyon jó játékosaik, és amit elhatároztak, azt zseniális meg tudták valósítani, de az ő kapacitásuk is véges. A lényeg, hogy ez nagyban az ő érdemük, de kellett hozzá, egy a régebbinél sokkal gyengébb PL mezőny, mert különben ezzel az Európa liga helyekért harcolhatnának.
2016. ápr. 23. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
És persze ugyanazok a játékosok mindig ugyanúgy jó formában, összeszedetten, hiba nélkül játsszanak. Nem, hogy nem sérültek le, el se fáradtak Ranieri fiai... ez tényleg félelmetes amit csináltak, és én örülök, hogy pont most van egy nagyobb mélypontján a PL, mert így létrejöhetett ez a csoda... ebben én csak gyönyörködni tudok, ez tényleg olyan, amikor egy pillantar úgy összeállnak a csillagok, hogy ilyen dolgok tudnak születni. Ranieri szerződtetése, a sok jó játékos idehozatala, a gyengébb mezőny, egy kis szerencse is, de csak végső soron stb-stb. Rengeteg komponens állt itt össze, hogy ez megszülethessen. És ez már csoda, hiába lesznek esetleg másodikok, ezt véghez vinni tényleg parádés... az, hogy 1-0-ra képesek nyerni sorozatban a meccseiket. Elképesztő. A hideg profizmus, egy ilyen szerény kiscsapat háza táján.
2016. ápr. 23. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Azért Ranieri tudását ne becsüljük túl. Idén bejöttek neki a dolgok, de előtte szinten minden klubjánál megbukott (Chelseanél még jó volt az ezredfordulóban, aztán Valencia bukás, Parmánál középcsapatot hozott létre a kiesőjelöltből, Juventusnál megbukott, Románál teljesen megbukott, Internél megbukott [pedig 2 évvel azelőtt a világ legjobb csapata volt], Monacónál jó volt, görög válogatottnál teljesen megbukott).

Ebből a sormintából azért abszolút látszik hogy a nagyobb kluboknál rendre rosszul teljesít, és csak a kisebb csapatokkal tud eredményt elérni (Chelsea ami akkor még kis csapat volt, Parma, Monaco, és most a Leicester). A görögök kivételek, de ez nem számít szerintem. Középszerű edző. Az hogy ennyire jók az angol bajnokságban most, szerintem azt igazolja hogy mennyire korlátoltak taktikailag a PL edzői.

2016. ápr. 23. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!