Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » EB, Magyarország - Portugália...

EB, Magyarország - Portugália talán idén nyerhetünk?

Figyelt kérdés
(2016. 06. 22.)

2016. máj. 15. 12:02
 1/10 anonim ***** válasza:
19%
Mit nyerhetünk? Örüljünk, hogy kint vagyunk... pfff... nyerni :D.
2016. máj. 18. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Bőven 3 esélyes meccs. Annyira kiszámíthatatlanok az ilyen nyári tornák, hogy igazából kár jóslatokba bocsátkozni. Most hirdették ki a portugál keretet, hát nem vágódtam hanyatt tőle. Persze a miénk sem világverő, de egy meccsen eltűnhetnek a különbségek. Főleg, ha ők esetleg rossz napot fognak ki, nekünk meg kijön a lépés, akkor nyerhetünk. Ettől függetlenül papíron ők az esélyesek.
2016. máj. 18. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Legjobb esetben döntetlent mond a többség.
2016. máj. 18. 19:32
 4/10 anonim ***** válasza:
19%

Jó, aki nem néz focit, az persze, hogy nem vágodik hanyatt tőle :D. De komolyan, a napokban hallottam a német csapatot is lefikázni xD.


Azért ebbe a portugál keretbe van 15 jó nevű, topcsapatba játszó játékos, akik akár egy elődöntőig elmehetnek, ha jó ágra kerülnek és jól összeszedi őket a trénerük. Nálunk kb. egy ilyen játékos sincs... Van egy-két viszonylag jó nevű, leszállóágban lévő játékos (Gera, Dzsudzsák, Király) és van néhány tehetséges fiatal (Nagy, Kleinheisler). Az ideális korban, csúcson lévő focistáink se jók, max. a lengyel ligáig jutnak, ha egy-kettő el is jut a Bundesligába (egyébként már csak Szalai van ott, ugye Kleinheisleren kívül), akkor is egy kiesés ellen kűzdő csapatba, ahol nem alapemberek. Stieber idén már a 2. ligába játszott, de ott se állandóan. Egyelőre tűzzük ki célul a pontszerzést, és egy elfogadható, tisztes helytállást.

2016. máj. 19. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
19%
Amúgy nem kiszámíthatatlan semmi. Max. nem látod/látjuk át. Az ilyen pár fordulós kupák, azért hoznak nagyobb meglepetéseket, mert a kis csapatok könnyebben képesek az élmezőnybe kerülni, nagyobb az esélyük. De nincs ezekbe semmi meglepetés, gondolom megint a Costa Rica és hasonló csapatok jó szereplésére gondol mindenki, de az se volt véletlen. Remek védelmük volt, a kapusuk azóta a Real Madrid első számúja, emellett több kreatív, jó képességű játékosuk volt elől, pld. Ruiz (portugál bajnoki címért harcolt idén a Sportinggal), Campbell (Arsenalba kap epizódszerepeket). És jól is voltak összerakva, csapatként működtek. Nekünk nincs olyan ütőkártyánk, amivel 1-2. helyen végezhetnénk a csoportba, én úgy látom. Ezek a dolgok nem a véletlenül történnek, a szerencsének köszönhetően, hogy csak játszunk, aztán egyszer csak ott találjuk magunkat a legjobb 8 közt. Ha a fiatalok nagyon beválnak, akkor nem esélytelen egy jó szereplés, de én nem vennék rá mérget.
2016. máj. 19. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
4es mégis kitől kellene hanyatt vágódnom? A 30+-os középső védőktől vagy Nanitól meg Quaresmatól elől? Meg azért a középpályán sem egy Marco Verrattik rohangálnak... Maximum negyeddöntőig, ha elmennek. Meg nem tudom, milyen alapon mondod rám, hogy nem nézek futballt. Nem kell rám tenni semmilyen megjegyzést! Azért vagy itt, hogy válaszolj a kérdésekre. Elvileg...
2016. máj. 19. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
És, ha már felhoztad Costa Ricat, akkor te biztos tudtad előre, hogy egy olyan angol és olasz csapat ellen játszanak, akik kb. azt sem tudták, hogy milyen rendezvényen vannak. Ez persze semmit nem von le Costa Rica érdemeiből, de kevesen gondolták, hogy elsőként mennek tovább a csoportból úgy, hogy Olaszország és Anglia kiesik. Ennek tükrében igenis kiszámíthatatlan egy ilyen torna.
2016. máj. 19. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat!
2016. máj. 22. 23:32
 9/10 anonim ***** válasza:
0%

Nem mondtam, hogy te tuti nem nézel focit, de sokan elmondják ezt a "nem egy nagy keret" dumát, és a nagyjuk, én biztos vagyok benne, hogy nem néznek focit, rendesen, csak jönnek a nagy tornák, akkor kicsit ők is lázba jönnek és erre elkezdenek okoskodni. Meg max. megnézik a BL döntőt meg egy-két fontosabb meccset, meg tisztában vannak az igazán nagy világsztár támadók neveivel. Persze, nekik kb. csak Cristiano Ronaldo a tényező a portugál keretből, a többiek lehetnének random etióp emberek is. Tehát én inkább a jelenségre reflektáltam, nem mondtam, hogy te vagy, konkrétan az, aki nem nézel focit, de úgy okoskodsz. Amúgy ez a "nem estem hanyatt tőle" dumák szerintem olyan értelmetlenek, és valahogy ezt is kommunikálják, hogy "én nem nézek focit, de most hozzászólok". Szóval, ha valaki tisztában van a nemzetközi futball jelenlegi színterével, akkor tudja kb. mit várhat egy portugál kerettől, van max. 3-4 igazán nagy világsztárjuk, még sok nagyon jó játékos, tehetséges fiatalok, egykoron klasszis "nagyöregek" Mondja az, hogy szerinte ez mire elég, de ez az arcul csapáson érés, nem ezt fejezi ki. Az, hogy mi a nagy keret, meg mitől lehet hanyatt vágódni eléggé relatív. Én se mondtam, hogy ők biztos, hogy az elődöntőbe lesznek, ha kapnak egy jó sorsolást, akár megint ott lehetnek egy elődöntőbe. A nagyokhoz képest ez a keret nyilván gyengusz. De itt a kérdésbe ellenünk, meg ink. a csoporthoz képest kellett meghatározni, ott meg igenis nagyágyúk. Pizzi mondjuk nem tudom miért nem került be, meg vannak fájó hiányzók, de a kapusposzt nem gond, Fonte, Pepe nagyon jó belső védők, a szélsőkkel sincs gond, a csatársoruk talán gyenge, de pont jó, hogy van egy világklasszis, aki ezt viheti a hátán, úgyhogy azzal se lesz gond, a többiek meg többé-kevésbé megpróbálnak hozzárakni. A középpálya meg erős, Nani és Moutinho klasszis játékosok, hiába "csak" a török és a francia ligába vannak (ott egyébként Nani az egyik legjobb), André Gomes, a Sporting két meghatározó játékosa, Silva és Mario, és a fiatal nagyágyú Renato Sanches is remek játékosok.


Costa Ricával kapcsolatban nem mondtam, hogy én előre láttam, hogy erre jók lehetnek. Ráadásul több komponens van, mert Uruguay még eléggé szét volt esve, az első meccsen, őket letudták gyűrni, onnan meg már csak a védelemre összpontosítottak, Anglia ellen egy 0-0, az olaszok ellen egy gólt találtak. Tehát nem jött ki nekik rosszul a lépés. Én azt mondtam, hogy nincsenek véletlenek, csak mi nem látjuk át, legfeljebb. Pont, hogy utólag lehet remekül meglátni, hogy nem is volt véletlen, egy ilyen kiugró Costa Ricai szereplés sem. Az utánpótlásuk is évekkel ezelőtt már jó eredményeket mutatott fel, azóta is klasszis játékosaik vannak, jól működtek csapatként, jó volt az edzőjük, remek védelmük volt, plusz a lépés is kijött nekik. Nem volt semmi baj az angolokkal és az olaszokkal, évek óta nem tényezők egy komoly világversenyen, és egyébként sem ellenük húzták a nagyot, ott már csak a jó védelemre hagyatkoztak és az olaszok ellen összejött a győzelem is. Nem az a lényeg, hogy kik gondolják előre, kevesen látják át, épp ezt mondtam. Annak köszönhetően történnek könnyebben nagy csodák, amit írtam már, hogy néhány forduló és a legjobbak közt vagy, míg egy ligába 38 fordulón keresztül kell teljesíteni. De nem véletlen történnek ezek a csodák, csak kevesen látják át, utólag viszont már többen, de van aki még akkor se és valami csodának tekinti, így azt szűri le az egészből, hogy "hát ezek a vb-k, eb-k teljesen kiszámíthatatlanok... az is lehet, hogy idén mi nyerünk. ki tudja? egyszer csak azon kapjuk magunkat, hogy a döntőbe játszunk".

2016. máj. 23. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
31%
Haha, sok paraszt. Könnyű döntetlen volt, negatív gec1k
2016. jún. 22. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!