Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Mi van akkor, ha az összes...

Mi van akkor, ha az összes csoportmeccs 0:0-ás döntetlen, hogy döntik el a tovább jutást?

Helo!

Adott a kérdés, ha EB-n mindenkinél 0:0 az eredmény, akkor ki jut tovább? Hogy oldják meg? Volt már erre példa?

#eb #futball #csoport mérkőzés
2016. jún. 8. 08:57
 1/6 anonim ***** válasza:
68%
Hosszabbítás, 11 -esek, előbb utóbb születik gól.
2016. jún. 8. 09:00
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem gondolom, hogy sima hosszabbítás, vagy 11-es jó ötlet, mert ha egy csoport minden meccse 0:0-ás, akkor melyikkel hosszabbítok? Melyikkel rúgatom a 11-eseket? Hiszen a csoportmeccsek különböző napokon vannak, pl. kedd, péntek hétfő, és csak az utolsó után látom a mindegyik döntetlen eredményét. Úgyhogy a kérdés továbbra is nyitott....

több szerzett gól az azonosan álló csapatok között lejátszott mérkőzéseken

több idegenben szerzett gól az azonosan álló csapatok között lejátszott mérkőzéseken

jobb gólkülönbség az összes csoportmérkőzésen

több szerzett gól az összes csoportmérkőzésen

több idegenben szerzett gól az összes csoportmérkőzésen

jobb Fair Play pontszám

jobb UEFA-együttható

Ha ugyanez lenne, akkor a kérdéses esetben a jobb fair play pontszám döntene.

[link]

2016. jún. 8. 09:15
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

"Sorrend meghatározása a csoportokban

Az Európa-bajnokság csoportjaiban ha két vagy több csapat a csoportmérkőzések után azonos pontszámmal áll, akkor a következő pontok alapján állapítják meg a sorrendet:[17]

1 Több szerzett pont az azonosan álló csapatok között lejátszott mérkőzéseken;

2 Jobb gólkülönbség az azonosan álló csapatok között lejátszott mérkőzéseken;

3 Több szerzett gól az azonosan álló csapatok között lejátszott mérkőzéseken;

4 Ha az 1–3. pontok alapján a sorrend nem dönthető el, akkor az 1–3. pontokat addig kell alkalmazni, ameddig nem dönthető el a sorrend. Ha továbbra sem dönthető el a sorrend, akkor az 5–9. pontokat kell alkalmazni;

5 Jobb gólkülönbség az összes csoportmérkőzésen;

6 Több szerzett gól az összes csoportmérkőzésen;

7 Ha két csapat a felsorolt első hat pont alapján holtversenyben állt úgy, hogy az utolsó csoportmérkőzést egymás ellen játszották (azaz az utolsó csoportmérkőzés, amelyet egymás ellen lejátszottak, döntetlen lett, és a pontszámuk, összesített gólkülönbségük, az összes szerzett góljuk száma is azonos) és nincs harmadik csapat, amely velük azonos pontszámmal állt, akkor közöttük büntetőrúgások döntenek a sorrendről;

8 Alacsonyabb Fair Play pontszám (1 pont egy sárga lapért, 3 pont két sárga lapot követő piros lapért, 3 pont egy azonnali piros lapért, 4 pont egy sárga lap és egy azonnali piros lapért);

9 Jobb UEFA-együttható."

Magyarul ha mindenben mindenki eredménye/büntetőlapjai megegyezezik, akkor az előrébb rangsorolt csapatok jutnak tovább.

2016. jún. 8. 09:18
 5/6 A kérdező kommentje:
köszönöm
2016. jún. 8. 09:19
 6/6 MrPifta ***** válasza:
Néhány éve egy Afrika-bajnokságon volt olyan, hogy minden meccs 1:1 lett, ez után kisorsoltak 2 csapatot a 4-ből.
2017. ápr. 22. 20:35