Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Wales hogy-hogy külön indul...

Aikiboxer kérdése:

Wales hogy-hogy külön indul az EB-n?

Figyelt kérdés
Anglia miért állíthat tartományonként külön csapatot? Nem értem. Olyan ez, mintha a németek mellett a bajorok is indulnának.

2016. jún. 20. 23:04
1 2
 1/16 partizana ***** válasza:
93%

Wales nem része Angliának.

Wales tagja az Egyesült Királyságnak Skóciával, Angliával és az egyébként szintén eb. részt vevő Észak-Írországgal együtt.

Nagy-Britannia pedig csak az Olimpiákon szerepel közös csapattal, minden más sport eseményen külön indul ENG, WAL, NIR és SCO is.

2016. jún. 20. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Oké de ilyen alapon akkor mondom a Német Szövetségi Köztársaság tagállamai is indulhatnának külön, Bajorország stb. Ez kő igazságtalanság.
2016. jún. 20. 23:14
 3/16 A kérdező kommentje:

Plusz, ugye, a királynő is közös, az Egyesült Királyság Parlamentje hozza a törvényeket, azaz ez detto ugyanaz az állam; most a konkrét államforma, meg a valamilyen fokú autonómia az belső ügyük.


Bajorország területe több, mint 3x akkora, 4x annyian élnek benne, saját alkotmánya és kormánya van stb.


Na mindegy, csak valami furfangot sejtek.

2016. jún. 20. 23:18
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem igazságtalanság. Wales, Anglia, Észak Írország valamint Németország tartományai közel sem azonos jogállásúak. Ráadásul a németek egységet alkotnak míg az Egyesült Királyság országai közt nagyobb kulturális eltérés és rivalizálás van. A bajorok nyilván nem akarnak külön indulni, a britek meg nem akarnak együtt indulni. Az Egyesült Királyság nem egyenlő Angliával és nem tartományai hanem különálló országai vannak.
2016. jún. 20. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 partizana ***** válasza:
31%

Nem összeegyeztethető Németországgal. Ha hasonlót akarunk találni akkor az Osztrák-Magyar Monarchiát vedd például, ugyanúgy egy uralkodó volt ennek ellenére akkoriban is volt külön magyar, osztrák de szerintem horvát és bosnyák válogatott is bár utóbbiak nem biztosak de előbbiek léteztek és épp egymás ellen játszották első hivatalos válogatott meccsüket.


Egyébként a királynő papíron nemcsak Anglia, Wales, Skócia és Észak-Írország királynője hanem Kanadáé és Ausztráliáé is de még van pár ország. Ettől függetlenül Wales egy különálló ország összeegyeztethetetlen Bajorországgal, Bajorország egy tartomány, mint a Vajdaság csak még náluk is kisebb önállósággal, mint egy megye nálunk.

2016. jún. 20. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Én ezt tökéletesen értem, de erre mondom, hogy az államszerkezet a szigetország belügye kellene, hogy legyen. Nekem semmi közöm ahhoz, hogy megyének, tartománynak vagy állam az állambannak nevezik-e magukat, ahogyan ahhoz sem, hogy királyuk vagy császáruk van-e. Szerintem nettó igazságtalanság. Wales egy dunántúl méretű kis ország, 6 db városkával.
2016. jún. 21. 07:59
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Mint ahogy Andorra, meg Liechtenstein is kb, megis kulon orszagok...
2016. jún. 21. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Attól hogy Wales kicsi ország attól láthatod hogy elég jól szerepelnek, konkrétan csoportelsők.
2016. jún. 21. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim válasza:
61%

Egyetértek veled kedves Kérdező! Indulhatna külön Erdély is. Az ugyan romániai területen van, de magyarok lakják.

Ez az én véleményem, lehet, hoy valaki màshogy van ezzel...

2016. jún. 21. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Történelmi oka van. Az Egyesült Királyság államainak még a FIFA-idők előtt, tehát több mint száz éve külön futballszövetségei voltak, saját bajnoksággal és válogatottal, akik persze rivalizáltak is egymással.


Így amikor 1904-ben megalakult a FIFA, külön vette be a négy szövetséget, hiszen közös nem is létezett. Úgyhogy ez a fociban így maradt, ötven évvel később az UEFÁ-ba is külön léptek be.


Az olimpiáknál fordított volt a helyzet, oda a kezdetekben együtt neveztek, így ott azt szokták meg.

2016. jún. 21. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!