Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Mit gondoltok, a labdaügyesség...

Mit gondoltok, a labdaügyességet hány éves korig lehet fejleszteni? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

21 vagyok és 4 éves korom óta focizom, de volt egyszer egy 3 éves kihagyásom (12-15) és most egy év (19,5-21)

Nem voltam sosem egy labdaügyes játékos, de azért annyira nagyon ügyetlen sem..

Ennek ellenére szeretném fejleszteni pl. a bal lábamat, illetve azt, hogy több cselt tudjak ( sajnos nem vagyok egy cselgép, pedig középpálya közepén szoktam játszani )

Felmerült bennem néhány kérdés..

- Mit gondoltok, 21 évesen tudok-e még igazán sokat fejlődni (összességében)?

- Szerintetek cseleket, illetve a bal lábamat tudom-e még ilyen korban fejleszteni?

Sokszor van az, hogy pl. ha ívelgetünk, vagy felrúgdosom a labdákat az égbe, magamnak simán le tudom venni edzésen, szinte sosem pattan el.. Azonban meccsen annyi problémám van a labdaátvétellel, hogy az valami hihetetlen.. Na meg sokkal lassabban bánok a labdával, illetve forgok-forgolódok, passzolok, mint pl. edzésen.. Érzem, hogy nem lennék ügyetlen, de valahogy meccseken sokszor nem megy..

Egyébként amikor érzem, hogy nálam jóval gyengébbek a csapattársak, akkor rendszerint jól megy a játék..

Illetve akkor tudok jól játszani, amikor sokat érhetek a labdába, ha tíz percenként kell labdába érnem, akkor rendszerint gyengék a megmozdulásaim.. (Középső középpályásként[főleg irányító] nem a legjobb ez..)

- Ez az izgalomtól lehet?

- Lehet, hogy nem bírom a meccs adta nyomást?

Sokszor érzem azt, hogy egyik edzésen kb. a világból ki tudnék futni, annyira energikus vagyok, hogy az valami hihetetlen...

Máskor pedig 2 sprinttől elfáradok, és csak feleolyan intenzitással tudok pl. ütközni...

Annyi kérdés van bennem, hogy az hihetetlen.. kérem, aki tud, segítsen :)

További szép estét!

21/F



2016. szept. 2. 22:54
 1/3 anonim válasza:

Szia!


Ez valójában tökmindegy hány éves vagy.

A labdaügyességet akárhány évesen lehet gyakorolni.

Viszont az, hogy 4 éves korod óta focizol, és hagytál ki éveket az szerintem baj. Mostanra egy elég magas szintet tudtál volna elérni, de hát most sincs késő.


Valójában mennyire fontos neked ezt a képességedet fejleszteni?

Az, hogy egyik edzés ilyen a másik olyan, ez függ attól is, hogy milyen hangulatod van.

A lényeg az, (hogyha ez tényleg fontos neked) hogy folyamatosan motivált legyél. :)


Én nem focizok, de egy gatyában járok veled.

Én 12 éve kondizok, és voltam is pár versenyen. Nekem is egyik edzésem ilyen volt a másik pedig olyan. Versenyen pedig nem tudtam olyan jól feszíteni ahogyan szerettem volna, vagy ahogyan edzésen még tökéletes volt.


Szerintem az a baj, hogy nem vagy elég motivált. A meccseken pedig ne stresszelj, fogd fel egy edzésnek.

Sok sikert! :)

2016. szept. 3. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Így igaz, sajnos sérülések miatt maradt ki az a pár év.

Egyébként köszönöm a válaszod, mindig is elismerendő, ha valaki sportol, legyen bármi is az, elvégre a mozgás a fontos.

További sok sikert és jó edzésmunkát kívánok neked is! :)

2016. szept. 3. 14:40
 3/3 anonim válasza:

Szerbusz.Én asztaliteniszezem,valami újat mindig tanulhat az ember.Én 15 vagyok,de idén már a 16-ot is betöltöm,Gondolom aki 7 évesen kezd el,mondjuk ping pongozni az könnyebben és gyorsabban formálható techknikailag,mint aki 17 évesen.Én már 7 éve versenyszerűen játszok,legfeljebb néhány hibát lehetne kiküszöbölni,mert vannak megszokott rosszak,mint például nevelő edzőm vicces hasonlatával élnem,hogy úgy fogom azt az ütőt mint szűz lány a fütyköst.(Lóg a csuklóm,így nehezebb jobb találatot elérni.Meg leviszem a kezemet,ezért kevesebb időm van,de ez most nem lényeges.Ez ismerős,hogy van olyan periódus,hogy minden megy,meg amikor 20 perc után lóg a nyelvem.Én egy izgulós típus vagyok,edzésen az iskola gondtalanul megy,de meccsen nem merem meg azt tenni,amit edzésen igen.De bizton állíthatom,ha próbálkozol és nem lankadsz,fog menni meccsen is.Ugyanúgy fuss,harcolj küzdj,keresd a labdát,próbálj aktív lenni és Simon Tibor szavaival élve:

"Lehet rosszul játszani,de lélektelenül soha!Van úgy,hogy az embernek rossz napja van és a pályán semmi nem sikerül.Nem számít,a lényeg az,hogy lássák rajtad az emberek, hogy megszakadsz a klubért, a szurkolókért és akkor a vereség is meg van bocsátva.Ilyen egyszerű!"

2016. szept. 3. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!