Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Mik az Olasz foci jellemzői?

Mik az Olasz foci jellemzői?

Figyelt kérdés

Miben más mint más országoké.

Milyen stílus jellemzi legjobban a játékot?


Vannak még bundázott meccsek?

Bármi ami eszedbe jut róla.


Köszi!



2016. okt. 25. 06:12
 1/7 anonim ***** válasza:

A catenccio jellemzi legjobban az olasz focit. Ez úgymond defenzív mentalitást jelent. A legfontosabb dolog nem az, hogy eggyel több gólt rúgjál, mint az ellenfél, hanem, hogy eggyel kevesebbet kapjál! :D


A mai napig azt lehet mondani, hogy a 3-5-2-es felállás jellemzi őket vagy a 4-3-3 és ugye az, hogy visszaállnak. Tehát az a 4-3-3 is inkább egy 4-5-1. Nem érdekli őket a labdabirtoklás, a helyzetek száma, csak az, hogy eggyel kevesebb gólt kapjanak, mint az ellenfél.


Sokkal hevesebb, több érzelem jelenik meg magában az olasz futballban. Maga mentalitás is egészen egyedülálló.


Bundázott meccsek szerintem minden bajnokságban vannak. Mindenhol születnek olyan érdekes eredmények, hogy az agyam eldobom. Az olasz bajnoksággal kapcsolatban azért is juthat eszébe az embernek a bundázás, mert ugye nem is olyan rég, 2006-ban rohadt nagy botrány volt belőle. De a közelmúltban Spanyolországban és Angliában is felröppentek a hírek bundázással kapcsolatban.

2016. okt. 25. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nincs olyan élvonalbeli bajnokság, amit nem szoktak megbundázni. Amikor az Aranylabdát bundázák, akkor ne legyünk olyan naivak, hogy bármely bajnokság élvonalbeli meccseit nem. Olasz foci annyiban különbözik, hogy ott direkt kirobbantották a botrányt, hogy megpróbáljanak megszabadulni a Juvetól a riválisok.
2016. okt. 25. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Az igen!

Köszönöm!



Ha már itt vagyunk, akkor ugyanígy a Spanyol fociról is mesélnétek nekem?

2016. okt. 25. 18:00
 4/7 anonim ***** válasza:
A spanyol foci alapját a sok, rövid passz jellemzi. Ott bizony rámennek a labdatartásra, úgymond, ha nálad van a labda, akkor nem kaphatsz gólt. És milyen igaz...Sok helyzet, offenzív játék jellemzi őket és technikailag eléggé képzettek. Nem nagyon ívelgetnek, földön tartják a labdát, egyérintős játék megy a legtöbbször.
2016. okt. 25. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Úgy látom te nagyon értesz a focihoz!

Köszi!


Spanyolországban a Valencia szimpatikus, róluk is mondasz nekem dolgokat?

2016. okt. 25. 21:02
 6/7 anonim ***** válasza:

Spanyolországban nekem is a Valencia a legszimpatikusabb valamiért. Talán azért, mert amikor elkezdtem nézni a focit(2000-es évek legeleje), akkor elég sikeresek voltak. Bajnokságba lenyomták a Barcát, amely már akkor is komoly tényező volt, de a Real Madridot is maguk mögé utasították, ami nagyon nagy szó volt. Akkortájt játszottak 2-szer BL döntőt is egymás után(!), az egyiket büntetőkkel bukták el a Bayern ellen, a másikat pedig a nagy rivális Real ellen rendes játékidőben. De nyertek UEFA kupát és, ha jól emlékszem az utolsó Intertotó kupák egyikét is elhódították. Spanyolország egyik legnépszerűbb csapata, bár mostanság kevés figyelem irányul rájuk.


Rohadt jó játékosokat adott a világ futballjának. Ott volt Canizares a szőke hajú kapus, vagy épp Palop. De David Silva, David Villa és Fernando Morientes is szerepelt ott. Aimar, Deschamps, Carew, Di Vaio, Kluivert, Mendieta is játszott ott. Ma már ezek közül nem sokan játszanak. De ennél korábbra visszamenvén is sok jó játékost, edzőt találhatunk, akiket én sajnos már nem láttam játszani...

2016. okt. 26. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Hmm... Nem semmi!


És manapság mi a filozofájuk?

Fiatal thetségeket hagyják játszani vagy eladják őket?

Adóssága sok van vagy valamenyire stabilak pénzügyileg?

2016. okt. 26. 19:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!