Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Az miért van hogy a jégkorong...

Az miért van hogy a jégkorong játékosok többsége fehér, a kosarasok meg feketék?

Figyelt kérdés
Az NBA kosarasok nagy része meg fekete. Ez véletlen? A feketék jobbak a kosárlabdában mint pl. a jégkorongban?

2017. jan. 3. 14:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Mert a sivatagba kevés a jég, a jégen meg kevésbé lehet kosarazni..
2017. jan. 3. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
hahaha
2017. jan. 3. 15:37
 3/12 anonim ***** válasza:
Szerintem az is lehet az oka, hogy a jégkorong az drágább sport, mint a kosár. Oda azért kell felszerelést venni meg ilyenek, a kosárhoz meg csak egy labda kell, mert pálya az kb. minden utca sarkán van. És hát azért Amerikában jobban élnek a fehér emberek, mint a színes bőrűek. A másik meg az, hogy szerintem a feketéket jobban vonzza a kosár, mint a hoki. Ha megkérdezel egy amerikai négert, hogy a két sport közül melyiket választaná, tuti, hogy a kosárra szavazna. De lehet vannak más okai is, hátha valaki még tud magyarázatot hozni. :)
2017. jan. 3. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
62%

Hát, én előre azért csak azt hoznám, hogy melyik nemzeteknél van a legnépszerűbb sportok között a jégkorong. Kanada, a skandináv országok, Oroszország, Csehország, Szlovákia játékosai teszik ki az NHL közel háromnegyedét. Itt meg azért viszonylag kicsi a néger lakosság. :)

Utána lehet hozni, hogy ott az a 25% USA állampolgár az NHL-ben, azok közül miért kevés a fekete, és itt jön az, hogy az amerikai foci, meg a kosár elhúzza a néger játékosokat. Itt előjön a társadalmi osztálykülönbség, a fekete gyerekek anyagi helyzet miatt (és azért valljuk be, a szülők + a gyerekek kisebb hoki iránti érdeklődése miatt) nem kerülnek oda 6-8-10 évesen a jégre, azután meg már szinte lehetetlen profi jégkorongosnak lenni. (mondják, hogy kb. a jégen kell megtanulni járni) Inkább lenn kosaraznak, edzenek a srácok, kijön a genetikai előny a fizikumban, izomzatban, és kikötnek egy kosár, vagy amcsifoci csapatban. :)

2017. jan. 3. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
..Azért volt egy olyan korszak,amikor a világ legjobb kosarasa fehér volt, míg a legjobb golfjátékos meg fekete...
2017. jan. 4. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Ki volt a legjobb kosaras, aki fehér volt? :O
2017. jan. 4. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Larry Bird
2017. jan. 4. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Oh, ez a válasz most megmelengette a Celtics-szurkoló pici szívemet. :D:D
2017. jan. 5. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Zsinórban 3 éven keresztül MVP volt... Azt hittem, egy Celticesnek ez evidens...
2017. jan. 5. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Persze, hogy az. Csak egy ilyen átlag weboldalon mint a gyik nem feltétlenül várja az ember ezt.

(Őszintén megmondom, először a mondatod alapján arra gondoltam, hogy a fekete golfozó, és a fehér kosaras egy időben keresendő, és abból a félreértésből jön majd, hogy Curry-t sokan fehérnek hiszik. Ezért volt jó érzés utólag, hogy valaki (el)ismeri az öreg Larry-t itt.)

2017. jan. 5. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!