Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Kézilabdázom, de nincs állókép...

Kézilabdázom, de nincs állóképességem. Ha itthon végzek gyakorlatokat az segít?

Figyelt kérdés

Már második éve benne vagyok egy kézilabdacsapatban, de sajnos az őszi szezonban nagyon elengedtem magam, nem mintha olyan szuper lettem volna addig is.

Mentségemre legyen, hogy amikor elkezdtem kézilabdázni, voltam vagy 47 kg. Sajnos depressziós beteg vagyok és pánikrohamaim vannak, ezért nyugtatót is szednem kell.Gondolom ez is befolyásolja, hogy soha nem volt olyan erőnlétem, mint a csapattársaimnak.

Most viszont rosszabb a helyzet, mert az őszi szezon alatt alig jártam edzésekre a munka, tanulás, jogosítvány, párom mellett nem volt időm és energiám. És ha mentem is edzésekre, akkor előtte folyamatosan pánikrohamaim voltak, féltem, hogy nem birok majd futni, mert egyszerűen FÉLEK a futástól, mert nem bírom úgy, mint a többiek. Ilyenkor általában megálltam, pihentem egy pár percet, ami nem zavar és úgy gondolom nincs belőle semmi, de néha annyira szégyenérzetem volt (néha nagyon magamra veszem a dolgokat és emiatt is pánikolok), hogy szinte a sírás volt rajtam, de sokszor pedig jól esett és örültem, hogy ott voltam edzésen.

Jövőhéten kezdődnek az edzések és nem akarom, hogy kirakjanak a csapatból, de erőnlétem az nulla. Most sikerült híznom és már lassan 52 kg vagyok, de sajnos sokat is dohányzom, van, hogy elmegy egy doboz cigi egy nap.

Szóval ha itthon csinálok gyakorlatokat, mint pl: súlyzózás (a karom annyira vékony és érzem, hogy nincs erő benne), felülést, ugrálókötelezés, akkor ezek segítenek? Vagy tudnátok mondani még hasonló erősítő gyakorlatokat?

Futni el járnék, még nyáron elmentem párszor és mikor elkezdtük az edzést, akkor éreztem, hogy jobban birok futni, de ugye utána nem jártam edzésre... Most az idő miatt nem tudok elmenni futni, és mivel egy faluban lakom így a konditerem is kilőve, de amúgy is utálok futópadon futni. Szóval mit tudnék az ellen tenni, hogy jobban bírjak futni? Nyilván a cigi az első, amiből vissza kellene venni, de egyszerűen nem megy.

Nagyon szeretem a kézilabdát, már általános iskolában is kézilabdáztam, és én tudom, hogy jó vagyok, de eddig nem tudtam megmutatni, mert mindig félek a futástól, hogy nincs erőnlétem és mások véleményétől.


2017. jan. 8. 18:28
 1/5 anonim ***** válasza:

Napi egy doboz cigi rengeteg.

Állóképességhez pedig futni kéne. Azon nem segít a súlyzózás.

Egyébként én az edzőmet kérdezném meg, hogy mit csináljak, hogy fejlődjek.

2017. jan. 8. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Állóképességhez az LSD (Long Slow Distance) típusú edzések kellenek. Tehát közepes intenzitással hosszú ideig kell végezni a mozgást a futást tökéletes, de kerékpározással, vagy úszással de akár túrázással is lehet állóképességet építeni (természetesen a 10km futás nem egyenlő a 10km kerékpározással, tehát a távot az intenzitást a sporthoz kell igazítani), és nagyon fontos, hogy minél hosszabb edzésidőre kell törekedni, tehát nem 10-15 percet sprintelni, és kiköpni a tüdőt, inkább 40-50 percet kocogni.
2017. jan. 8. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Pont ez a baj, hogy a sima 10-15 perces futásokkal nincs is bajom az edzéseken, de a sprinteléstől annyira félek, mert egy edzés alkalmával annyit futottunk, hogy kikellet rohannom a mosdóba, mert hánynom kellet. A sprintelés a halálom...
2017. jan. 8. 19:59
 4/5 anonim ***** válasza:

a sprintelés nem növel állóképességet, viszont ha nincs jó állóképességed, akkor könnyen benéz a róka.


éppen ezért állóképességet nem sprinttel javítunk, hanem az említett LSD futással, ami majd segít a sprinteknél is, hogy ne járj így

2017. jan. 8. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Próbáld ki a kordinációs létrát
2017. nov. 16. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!