Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Ha itthon iszonyatosan jó...

Ha itthon iszonyatosan jó running back vagyok, az kint Amerikában mire lenne elég?

Figyelt kérdés

2016. dec. 20. 20:53
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem semmire. Amerikaban nemzeti sport rengetegen jatszak kb minden kozep-főiskolának van csapata ezert nagy az utanpotlas es mivel nagyobb a nepesseg valoszinubb hogy tobb tehetseg kerul ki onnan es inkabb meg szivesebben jatszatnak eredeti amerikait kutyat se erdekli a kulfoldi. De azert egy probat meger ha tenyleg nagyon jol jatszol, mi csak orulnenk egy magyarnak a kinti ligaban
2016. dec. 20. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim válasza:

Jó, hát ez most így elég szubjektív.

Kérdezd meg a társaid.

Ha annyira megy akkor menj ki és próbálj rá, pár százezret megér.

2016. dec. 20. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim válasza:

Lehet hogy te leszel az uj Joe Namath

Probald meg

2016. dec. 20. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
100%

Hány kiló vagy? Milyen magas? Mennyi idő alatt futod a 40 yardot? 3 cone drill hogy megy? Elkapások?



az NCAA-ben srácok százai lennének Mo legjobb játékosai, az NFL-be pedig még egy UDFA státuszt sem kapnak, hogy egy edzőtáborban a nagy keret tagjaként kipróbálják magukat.


Ha ehhez hozzáteszem, hogy ők gyakorlatilag 10 éves koruk óta flag focitól kezdve játszanak mindent, hogy a foci nem csak fizikális képességeken múlik, de taktikán is, amit idehaza nagyon alacsony szinten művelnek, akkor magad is láthatod, hogy pont semmit nem érnél kint.


A hazai bajnokság, de még az európai csapatok is a béka feneke alatt vannak az NFL színvonalához képest, ha itthon jó vagy, kint az ezredik sem lennél a sorban.


Egyébként miből gondolod, hogy jó vagy? Az elmúlt években próbálkozott olyan srác, aki tagja volt az olimpiai atlétikai keretnek, de nem jutott be, pedig ő aztán gyors volt. Erőfutóból meg kb dunát lehet rekeszteni, manapság ha valaki nem jeleskedik az elkapásokban is, és a blokkolásban, akkor túl egydimenziós nem csak az NFL-hez, de az NCAA-hez is.



Persze, ha nagyon fiatal vagy még, akkor egy egyetemi ösztöndíjjal, és hatalmas mázlival esetleg egy NCAA csapatba bekerülhetsz, de már az sem sétagalopp, a srácok jó része kis túlzással ölni képes ezért az USA-ban is, tele van az NCAA is jó futókkal.

2016. dec. 20. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 A kérdező kommentje:
16 éves vagyok. 173 cm, a súlyomat nem tudom. A 40 yardot múlthéten 4,39 másodperc alatt futottam le. Onnan nveszem azt, hogy jó vagyok, hogy a meccseken legtöbbször futójáték van, és nem nagyon szoktak megállítani, mindig lefutom a védőket, és ki is cselezem őket. Nagyon sok TD-t szerzek, ami miatt boldog vagyok ebben a sportban.
2016. dec. 21. 10:55
 6/32 anonim ***** válasza:

Akkor kezdésként nézz utána, hogy a combine-on milyen számokban vesznek részt a futók, és nézd meg, hogy hol tartasz bennük...



Az pedig, hogy a haverokkal, vagy a hazai szinten mire vagy képes kb semmit nem jelent. Ez olyan, mintha azt mondanád, hogy fel tudsz mászni fára, így bármelyik majmot levered fára mászásban :)



A grundon például én is lőttem mindig ezer gólt, nem tudott senki megállítani, de már egy megyei 1-es csapatban is max cicáztak volna velem. Akkor szerinted a Barcelonában mire lennék jó?

2016. dec. 21. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:

Egyébként a futóknál a 40 yard csak az egyik tényező (ha valóban 4.39-et tudsz). Például az idei combine leggyorsabb futója 4.31-el éppen csak elkelt a drafton a 7. körben.


Ugyanennyire számít a fizikai erő, nem véletlen nézik a fekvenyomást is aktívan.


És a legfontosabb amit mondtam az a játékstílus, a taktika. Egy európai ligában (és itt most nem a grundról beszélek) fényévekre vannak lemaradva ebben az amerikaiaktól. Gyenge ellenfelek ellen pedig nehéz is fejlődni. Kicsit túlálmodod ezt a dolgot, nem veled van a baj, hanem egyszerűen az egész közeg messze alatta marad az ottani színvonalnak.

2016. dec. 21. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 A kérdező kommentje:
Én nem grundon nyomom... Egyesületnél vagyok leigazolva. De akkor nézd meg Marshawn Lynchet. Ő 2007-ben 4.46-ot futott, már most le tudnám őt futni. És a 16 éves vagyok, lehet ezt még bőven fejleszteni.
2016. dec. 21. 11:30
 9/32 A kérdező kommentje:
Megnéztem az időket. Az idei combine-on 7. lennék.
2016. dec. 21. 11:42
 10/32 anonim ***** válasza:
100%

azt fogd fel ember, hogy az foci nem futóverseny... Ő keresztülmegy 2db 120 kilós LB között... Te is?


Hidd el az usa-ban a korosztályodban annyi gyors srác van, hogy dunát lehet velük rekeszteni, mégis nagyon kevesen jutnak valamire.


A hazai egyesületek pedig grundok... Hány profi van? Aki nem hobbiból jár le? Ez kb olyan mintha azt kérdenéd, hogy a Fradiban jól játszol kelleni fogsz a Barcelonának is?


A probléma csak az, hogy a hazai amerikai foci csapatok még a magyar foci NB1 szintjén sincsenek (oké, pénz is töredéke van benne, és a sport is sokkal fiatalabb, nem ezzel van a gond, hanem ha valaki azt hiszi, hogy fut egy TD-t akkor rögtön "iszonyat jó")

2016. dec. 21. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!