Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Hogy kell kosárlabdában zsákolni?

Hogy kell kosárlabdában zsákolni?

Figyelt kérdés
190cm, 95kg vagyok

2017. febr. 9. 14:04
 1/7 anonim ***** válasza:

Páros lábbal ugorj és egy kézzel próbáld meg elérni a gyűrűt. A zsákolás akkor fog menni ha legalább 10 centivel "túlugrod" a gyűrű magasságát. Ha ez megvan akkor próbálgathatod labdával, bár elég kellemetlen érzés mikor egy kézzel megkapaszkodsz ekkora súllyal.

Viszont ha ez megy akkor a kétkezes részét is elkezdheted.

Amúgy pedig súlypont növelő edzés. Teli van az internet efféle edzéstervekkel. Hatalmasat lehet fejlődni alig néhány hónap leforgása alatt ha becsületesen csinálod.

2017. febr. 9. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi a választ!!
2017. febr. 9. 15:10
 3/7 Meechy Darko válasza:
Ez kivitelezhető 180centivel is? :D
2017. febr. 9. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
szerintem igen, itt nem csak a magasságtól függ, hanem a testsúlytól, lábizom stb.
2017. febr. 9. 19:32
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia. En is 190cm vagyok csak 75 kg. En mar reg megtanultam zsakolni. Nagyon sok időbe telt, rengeteg kitartásba, de megérte, mert rohadt jó ;)


Mire jottem rá? A zsákolás nem a magasságtól függ, hanem attól, h hogyan ugrasz. (evek ota kosarazom, nagyon sok magasabb volt edzésen, mint én, es nem tudtak zsakolni). Volt aki 195-el sem tudott. De volt olyan, aki 180-al betette. A kérdésed tehát igy hangzik : Hogyan tanuljak meg ugrani? Az ugrás a legfontosabb része, es mikor erre rájössz, akkor látni fogod, h koze nincs a magassághoz (itt Erdélyben van egy csapat, nagyon erősek, es 175-el zsákol a csávó, mert nagyon jol ugrik)


Na most Jöjjön a segítségem. Azt ajanlom, h ne két labbrol ugorj, mert sokkal nehezebb. Ha jobb kezed vagy, akkor ahogy szembe állsz a palánkkal, a bal oldali reszetol fuss neki (nem tudom ez érthető volt-e, de remelem igen). Labda nelkul gyakorolj, tudd meg, h honnan ugrasz a legnagyobbat (ertem ezalatt azt, hogy honnan rugaszkodtal el). Ha mar megtudod fogni a gyűrűt, baj nélkül (ez kb olyan 10-13 cm gyűrű fölött) akkor vehetsz egy tenisz labdát, es avval gyakorlod sokáig! Eztutan veszel egy kézilabda labdát, azután egy volley (vagy foci), utana egy 6-os kosárlabdat, es vegul a 7-est! AMI A LEGFONTOSABB: NE ZSAKOLJ 2 KÉZZEL, MERT SOKKAL NEHEZEBB ES NEM FOG MENNI (az elejen persze 😉)


Nagyon sokat kell gyakorolni, ezt amit én itt leirtam nekem kb 8-10 honap alatt sikerült megcsináljam. Ne kell elsietni, mert nincs értelme. Remélem segítettem, ha van valamilyen kerdesed, ahol nem világos, nyugodtan tedd fel! Jo gyakorlást! 😊

2017. febr. 11. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Egy par helyen elírtam a szavakat, mert siettem, sorry! *lábról *kezes stb
2017. febr. 11. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszönöm, és igen érthető volt.
2017. febr. 12. 09:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!