Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Mit gondolsz a magyar labdarúg...

Mit gondolsz a magyar labdarúgó válogatottról?

Figyelt kérdés
2017. márc. 25. 22:33
 1/10 anonim ***** válasza:
50%

Mérhetetlenül büszke voltam rájuk az EB-n nyújtott teljesítményük miatt. A nyáron éreztem azt,hogy igen,büszke vagyok a magyarságomra,ez az én országom csapata!

Most viszont,alig 5 perce,hogy kikaptunk a portugáloktól.. Csalódott vagyok,de nem hibáztatom őket. A portugálok kemények,be kell vallani. Nagy reményeket fűztem ehhez a meccshez az EB miatt egyébként.

Mindenesetre a VB-t szerintem elfelejthetjük.

Összeségében szeretem a csapatot,szeretem látni hogy szívüket lelküket belerakják a játékba. Csak nem mindig elég sajnos:(

2017. márc. 25. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
39%

Józan fővel kérdezem, hogy a magyar kormány miért öl ebbe az okádékba ezer és ezer milliókat?

Csak a szövetségi kapitány, Bernd Storck fizetése 273 millió forint évente, a játékosok fizetése és a stadionok ára együttvéve horribilis összeg. Az egészségügyre és az oktatásra, ami igazán fontos lenne pedig alig megy valami pénz.

2017. márc. 25. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
42%
Hosszú idő óta az első válogatott ez a mostani, akiken látni, hogy tényleg mindent megtesznek és küzdenek becsülettel. Ebben a mai meccsben ennyi volt, ennyivel jobbak a Portugálok sajnos. De a csapatra nem lehet haragudni, mindent megtettek, nekem ennyi elég. Amíg látom, hogy a maximumot kiadják magukból addig teljesen elégedett leszek akkor is, ha bekapnak egy hatost. Kb. ennyi...
2017. márc. 25. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
45%

Magáért beszél, hogy semmi eredményt nem tud felmutatni a válogatott lassan egy éve, mióta véget ért az EB.

A lepontozók magániskolába viszik a gyerekeiket és magánkórházba járnak? Csak erre a kérdésre szeretnék választ. Valószínűleg ezért gondolják azt, hogy hülyeséget írok, mert nem tapasztalták élőben, milyen a helyzet az országban.

Az adófizetők pénze az eredményes magyar focira megy, tao-pénz az mint tudjuk, nem közpénz, az is focira megy. De ha valami komoly egészségügyi problémátok lesz és a magánkórházra nem lesz pénzetek, akkor nem a modern focistadionba, hanem a hatalmas várólistával rendelkező, omladozó, elavult magyar közkórházak valamelyikébe fogtok kerülni.

2017. márc. 25. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
83%

Mindent megpróbáltak, nem hiszem hogy hibáztatni kéne őket, a portugáloknál klasszisok vannak, talán az első gólnál volt védelmi hiba, de a második zseniális volt.


Pénzt tényleg értelmetlen beleölni, de nem a nyújtott teljesítmény miatt, hanem mert stadionokra költik, amik az év 95%-ában üresek, 1-1 válogatott meccsre és rangadóra lesz tele, tény hogy pénzkidobás.

A játékosok fizetése (amit a válogatottól kapnak) nem magas. Nem emiatt nem megy az oktatásra és az egészségügyre a pénz, felesleges belekeverni. Egyszerűen lehetetlen egy ilyen gazdasági helyzetben lévő országnak egy ilyen egészségügyi politikával egy tényleg színvonalas rendszert kiépíteni, az USA-nak se menne.

2017. márc. 25. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
23%
4-es: A focira elköltött milliárdok az egészségügyben aprópénz lenne, bekerülnénk egy mókuskerékbe. Valamennyi pénz a fociból visszakerül az államkasszába (tény hogy nem a legjobb befektetés, de az egészségügybe sem tehetnek bele egyelőre többet, a rendszeren kéne változtatni).
2017. márc. 25. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
84%

Ez per pillanat nem pénzkérdés.

Beleönthetsz te százmilliókat egy rosszul működő rendszerbe. Bernd Storck kiváló edző, mert ezzel a garnitúrával tiszteletreméltó eredményt ért el egy Eb-n. Valójában a magyar válogatottban ennyi sincs, összességében a magyar labdarúgásban pláne nem.


A képzés rossz, az ezdők szaktudása valószínűleg elavult, és egyszerűen nincsenek meg azok a játékosok, akikre lehet építeni. Ha megnézed a portugál csapatot, szinte nem lehet a játékosok mozgása alapján megállapítani, ki védő és ki támadó; gyorsak, atletikusak, remekül bánnak a labdával, és képesek tudatosan felépített aprópasszos játékra az ellenfél kapuja előtt.


Ezzel szemben a magyar válogatott védői azon túl, hogy relatíve - ma már - jól állják útját a nem lendületből érkező támadóknak, szinte semmi másra nem képesek, minthogy felpasszolják a labdákat a hátralépő középpályásoknak (Gera, Nagy, Dzsudzsák), vagy pedig felíveljék azt, de az már a legtöbbször pontatlan. Erre nehéz építeni, és ezt megtanítani nem a szövetségi kapitány feladata, ráadásul már régen késő.


Ki kell nevelni egy új generációt tehetséges gyerekekből jó szakképesítésű edzőkkel, majd a lehető leghamarabb elpasszolni őket olyan klubokba, ahol magas színvonalon minél többet játszhatnak. Minden más út valószínűleg ugyanoda vezet, ahol most tartunk.

2017. márc. 25. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Szergej55 ***** válasza:
86%

A problémát a témában csak nagyon enyhén jártasként két oldalról ismerem: egyrészt az edzői gyakorlat itthon a hetvenes évek közepének szintjén rekedt meg, nincs egyénre szabott edzésterhelés, kifejezett külön foglalkozás az adott játékos erősségeivel/ gyengeségeivel, helyette most is a kimegyünk a pálya köré futni, aztán passzolgatunk meg cselezni gyakorlunk. Ennek is megvan a helye, de specifikusságban nem elég.

A másik meg az, hogy fiatalként sokszor túl sokat várnak el a játékosoktól, már gyerekként úgy hajtják őket, mintha a világbajnoki cím lenne a tét. Az U15 általában jól szokott teljesíteni, 18-20 év körül nemzetközi viszonylatban már csak erős középszint van, felnőtt mezőnyben pedig jön a kiégés és az abszolút középszer. Egy nagyon jó élettan professzorunk mutatott egy újságoldalt, ahová véletlenül 3 különböző korosztállyal foglalkozó focis cikk is került. Az első az U15 sikeréről írt (talán EB-t nyertek), a második az U20 alakuló gondjairól (dobogó alsó foka-negyedik hely körül zártak), a harmadik pedig a felnőtt válogatott valahonnan kieséséről. Így tényleg roppant szembeötlő volt.

2017. márc. 25. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
86%

Ha Szegeden a Dr. Molnár Tamás Professzor úr legalább annyira lelkes és felkészült lenne, mint Gera Zoltán, már régen meglenne, mitől fáj a hasam fél éve! De nem az, mert lesz@rja, mi lesz a betegeivel. Ugyanez igaz a 70-80 éves háziorvosokra, akik képtelenek bárhova is beutalni a beteget!


A magyar klinikai orvosok felkészültsége és hozzáállása a saját szakmájukban átlagosan, mélyen a mostani magyar labdarúgó válogatott alatt van!


Én azt szégyellem, amit az orvosaink csinálnak, miközben munka után szépen beülnek a sok milliós új autóikba, városi terepjárókba, új Nissanokba, stb...


Az EB győztes Portugália labdarúgó válogatottja mellett a magyar labdarúgó válogatott jelenleg, sajnos nincs a pályán. Ez van.


Viszont az átlagos orvosaink, képletesen szólva még a "cipőfűzőjüket" sem tudták befűzni, "papucsban" játszanak.... De bérekért tudnak lázadozni! A Hippokratészi esküt hírből sem ismerik.

Én kérdezem, a többi diplomás mikor lázadozik szervezetten, hogy ők elmennek külföldre, mert nincs elég munkahely, vagy kevés a fizetés?


Tisztelet a kivételeknek.

2017. márc. 26. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 csalan98 válasza:
70%

Ha nyerünk,ha vesztünk magyarok vagyunk!

Nekik szurkolunk bármilyen rossz az elért eredmény!

Én büszke vagyok hogy a Magyar válogatottnak szurkolhatok!

Az egészségügy vagy az oktatás nem lesz jobb úgyse!

2017. márc. 29. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!